Nowe posty

Autor Wątek: komputer restartuje się lub wiesza podczas ładowania systemu  (Przeczytany 3449 razy)

katja

  • Gość
Witam. Szukałam na forum i googlałam ale nie udało mi się rozwiązać problemu. Dlatego proszę o pomoc. Niedawno padł mi zasilacz i po wymianie na nowy mam problemy z odpalaniem linuksa. Miałam dwa systemy: Win XP i Open SUSE 10.3 i o ile winda odpala się bez problemów o tyle linuks od czasu wymiany zasilacza musi się kilka razy zawiesić i  sam zrestartować zanim w końcu uda się go uruchomić. Początkowo myślałam że po awarii zasilacza system się posypał więc ściągnęłam Kubuntu, zainstalowałam (wszystkie partycje linuksowe były formatowane włącznie z home) a problem pozostał. Komputer zawiesza się lub rebootuje na różnych etapach, nieraz podczas ładowania systemu, nieraz już na ekranie logowania a nieraz już po zalogowaniu kiedy uruchamiają się aplikacje które uruchamiają się z systemem. Nie wiem czy wina leży po stronie sprzętu czy coś z systemem bądź konfiguracją jest nie tak (to że winda odpala się bez zarzutu wskazywało by na to że to nie sprzęt ale niczego nie jestem pewna). Może jakieś ustawienia BIOS-u to powodują? Wiem, że  w serwisie facet po wymianie zasilacza miał problem z uruchomieniem linuksa i po to by go uruchomić coś w BIOSie przestawiał. Proszę o pomoc bo może nie jestem kompletną newbie, ale moja wiedza o linuksie nie jest też zaawansowana.

kopin

  • Gość
komputer restartuje się lub wiesza podczas ładowania systemu
« Odpowiedź #1 dnia: 2008-10-29, 13:01:25 »
Witam. Ja miałem podobne problemy... winą były spuchnięte kondensatory w zasilaczu czyli zła stabilizacja napięcia... Ty masz nowy zasilacz więc to odpada (chyba że to stary leżak magazynowy). Jak nie masz plomby na zasilaczu to rozbierz i sprawdź stan kondensatorów, inne co mi przychodzi do głowy to jakiś mizerny zasilacz.... najtańszy...

rysban

  • Gość
komputer restartuje się lub wiesza podczas ładowania systemu
« Odpowiedź #2 dnia: 2008-10-29, 18:55:05 »
Witam .
Padł zasilacz ? A jak wyglądają kondesatory na płycie głównej ? Czy pamięci ram są na pewno sprawne . Czy procesor się przegrzewa ? Czy założony zasilacz jest na  pewno nowy ? Jaki to zasilacz ? Za mało informacji o sprzęcie .
Pozdrawiam Ryszard