Nowe posty

Autor Wątek: Klaster a optymalizacja oprogramowania i inne  (Przeczytany 1603 razy)

Smigacznr1

  • Gość
Klaster a optymalizacja oprogramowania i inne
« dnia: 2008-10-02, 22:13:16 »
Witam

Chciałbym zbudować mały klaster na początek. Trochę poczytałem na ten temat i teraz pojawiło się parę pytań i wątpliwości. Mam nadzieję, że ktoś z Was będzie mógł mi pomóc.

1. Czy aplikacja musi zostać zoptymalizowana do działania w klastrze? Wykorzystywać odpowiednie biblioteki? Czy może wystarczy uruchomić w jakiś sposób aplikację aby poprawnie działała na klastrze a MASTER prawidłowo rozdzielał zadania i zapisywał wyniki.

2. Jest sobie aplikacja do obliczeń pod Windowsa, działa pod WINE (sprawdzone). Czy da się tak zrobić by to również działało na klastrze czy nie ma szans i będzie to działać tylko i wyłącznie na 1 maszynie...

3. CUDA - aplikacja działa z wykorzystaniem CUDA (czyli obciąża dodatkowo kartę graf.). Czy da radę tak zrobić by obliczenia wykonywane były na każdym kliencie z wykorzystaniem CUDA?

4. Klaster z przeznaczeniem do kryptoanalizy. I teraz problem jaki? Musiałby to być klaster wydajnościowy i niezawodny zarazem, dlatego ze jak padnie serwer to cała praca będzie musiała być wykonywana od nowa.... Wracając jeszcze do CUDA, wymagane są sterowniki CUDA, a więc na każdym z klientów musi być system ze sterownikami (chyba, że jest jeszcze inna możliwość).... W takim przypadku np. Beowulf odpada, bo klienty działają bez dysków czy kart graf... Do tego system heterogeniczny, nigdy nie wiadomo czy za ileś tam lat dostanę taką samą płytę gł. czy inne komponenty...

Dodam, że programistą nie jestem niestety.... Jestem otwarty na wszelkie propozycje i pomysły :) Mam nadzieję, że wywołam owocną dyskusję :)

Pozdrawiam
Smigacznr1