Nowe posty

Autor Wątek: Proszę o pomoc z doborem dystrybucji.  (Przeczytany 5933 razy)

xello

  • Gość
Proszę o pomoc z doborem dystrybucji.
« dnia: 2008-08-06, 20:55:46 »
Tak więc dystrubucja ma byc stabilna, szybka.
Problem graficzny zostawiam sobie na później.

Linux ma sluzyc mi do gier / korzystania z internetu. Generalnie chcialbym uzywac programow Windy na linuxie, wiem ze jest pare emulatorow ale swojego czasu jak mialem slacka bylo z tym urwanie glowy i masa problemow ktorych nie potrafilem rozmwiązac.

Generlanie zastanawialem się nad slackiem 12.1 i gentoo. Moze jest jakas inna dystrybucja która jest przeznaczona wlasnie do gier? czy do odtwarzania windowsoskich programow.

Generalnie zakladam ze moj nowy system na być szybki, stabilny i nie az tak skomplikowany :).

lukaszn

  • Gość
Proszę o pomoc z doborem dystrybucji.
« Odpowiedź #1 dnia: 2008-08-06, 20:57:15 »
http://jakilinux.org/jaki-linux/ trochę pomocnej lekturki

xello

  • Gość
Proszę o pomoc z doborem dystrybucji.
« Odpowiedź #2 dnia: 2008-08-06, 21:12:19 »
wyszło openSUSE, ale chcialbym zwrócić się z prośbą do uzytkownikow openSUSE czy, ktos z was gra wlasnie na tej dystrbucji ?

ogolnie czytalem ze to system bardzo stabilny i szybki, co mnie niezmiernie cieszy :)

Bees

  • Gość
Proszę o pomoc z doborem dystrybucji.
« Odpowiedź #3 dnia: 2008-08-06, 21:33:05 »
Z tą szybkością nie jest tak różowo jak by mogło się spodziewać. Moim zdaniem nastawienie na gry z Windows w Linuksie to raczej ciągłe problemy ... do rozwiązania ;).

Ale sam zobaczysz...

Pozdrawiam!

tadzik1990

  • Gość
Proszę o pomoc z doborem dystrybucji.
« Odpowiedź #4 dnia: 2008-08-06, 22:17:50 »
Do używania windowsowskich programów służy wine, który działa na każdej dystrybucji, więc z tym raczej nie ma problemu. Problem jest z samym wine, które oczywiście nie jest doskonałe. Ale przy odrobinie pracy da się wyciągnąć z niego całkiem sporo.

lukaszn

  • Gość
Proszę o pomoc z doborem dystrybucji.
« Odpowiedź #5 dnia: 2008-08-06, 22:51:00 »
Chodzi tutaj także o obsługę kart grafiki przez system to jest znaczący element

leiah

  • Gość
Proszę o pomoc z doborem dystrybucji.
« Odpowiedź #6 dnia: 2008-08-07, 02:48:06 »
open suse + wine to niezłe rozwiązanie. minusem jest tylko, że do niektórych gier trzeba szukać, powiedzmy, "łatek"

xello

  • Gość
Proszę o pomoc z doborem dystrybucji.
« Odpowiedź #7 dnia: 2008-08-07, 08:41:13 »
Mialem Slacka + wine, wprawdzie nie udalo mi się odpalic zadnej gry ale co tam :D fajnie sie bawilem :D.

@Bees, wiesz mam quada 2.4 i 4gb ramu wiec powinien dobrze smigać, chyba ze to juz sa problemy systemu :).

tadzik1990

  • Gość
Proszę o pomoc z doborem dystrybucji.
« Odpowiedź #8 dnia: 2008-08-07, 09:05:14 »
Problemem jest raczej kart graficzna, o ile nvidia działa znakomicie to z ati bywają niezłe problemy...

xello

  • Gość
Proszę o pomoc z doborem dystrybucji.
« Odpowiedź #9 dnia: 2008-08-07, 13:04:52 »
Kolega polecil mi zainstalowanie latki na grafike obszarową lub cos podobnego :). Powiedzial ze po tej latce wszystkie problemy znikaja :).

pit3r

  • Gość
Proszę o pomoc z doborem dystrybucji.
« Odpowiedź #10 dnia: 2008-08-07, 20:24:49 »
Wydaje mi się, że trochę źle rozumujesz... PC jest do pracy, konsole są do grania. Ja wyznaję taką zasadę, a w jedyną grę w jaką gram na pc to OpenTTD. Powiedzmy sobie jednak szczerze: nowych gier pod WINE nie uruchomisz. Sam walczyłem około miesiąc z jedną grą i niestety nie udało się.