Nowe posty

Autor Wątek: Zmiana automatycznego wybierania systemu  (Przeczytany 3179 razy)

swietekkk

  • Gość
Zmiana automatycznego wybierania systemu
« dnia: 2008-03-19, 15:28:41 »
Witam,
Wczoraj zainstalowałem sobie linux, dokładniej ubuntu 7.10. Pierwszy raz go mam i nawet nie wiem jak można wejść na administratora kompa, tak jak to mamy w windows. Dużo słyszę o konsoli pod linux'em, ale nie wiem jak ją sie włącza.

Wracając do tematu, jak włączam kompa to mam do wyboru system który chce włączyć, jeśli nic nie zrobię to po 10sek włączy mi sie linux, a chcę żeby po 10sek włączał mi sie Windows jak to zrobić?

A... nie będę zakładał następnego tematu.

Mam lapa któremu udostępniam neo z PC z poziomu Windows to nie problem, bo tam zaznacza sie tylko taka opcje. Ale na PC mam też linux'a (Ubuntu) i udało mi sie tam zrobić neta, teraz chcę jakoś udostępniać neta również z linux'a do lapa. Gdy jestem na Windows'ie to net tam jest i jest fajnie, ale gdy jestem na linux'ie to tam nie ma neta, a tam (laptop) ciągle ktoś siedzi i coś robi. Jak mam zrobić żeby jak włączę windows to miałem neta na jednym i drugim kompie, a gry wejdę na linux'a to również był net tu i tu, ale żeby nic nie musiałem zmieniać?

Ostatnie pytanie, czy można jakoś przesunąć obraz w linux'ie, bo jak przesuwam monitorem lekko w prawo na linux'ie, to jak wejdę na windows to muszę spowrotem przesuwać, da sie jakoś to zrobić?

Mam prośbę jeśli ktoś będzie pisał to nich pisze wszystko po kolei, co gdzie klikać, bo ja nie kompletnie nie znam.

arctgx

  • Gość
Zmiana automatycznego wybierania systemu
« Odpowiedź #1 dnia: 2008-03-19, 15:36:24 »
Wejdź na stronę Ubuntu wpierw i poszukaj tam odpowiedzi. Nie ma sensu, by ktoś specjalnie dla Ciebie pisał tysiąc któryś tutorial od nowa.

http://rtfm.killfile.pl

norbert_ramzes

  • Gość
Zmiana automatycznego wybierania systemu
« Odpowiedź #2 dnia: 2008-03-19, 21:38:15 »
Szczerze radzę 8.04 zamiast 7.04.