Nowe posty

Autor Wątek: Brak ładowania systemu - ubuntu  (Przeczytany 4108 razy)

master.ubuntu

  • Gość
Brak ładowania systemu - ubuntu
« dnia: 2008-03-08, 14:30:19 »
Zainstalowałem ubuntu i nie mogę się dostać. Wyskakuję GRUB i wybieram Linux i nic się nie dzieje. Nie ładuję się, tylko wyskakuje napis Starting up i czarny ekran. Zaintalowałem go na laptopie. Co mam zrobić? Jeśli coś jest nie jasne to piszcie.

Pozdrawiam

norbert_ramzes

  • Gość
Brak ładowania systemu - ubuntu
« Odpowiedź #1 dnia: 2008-03-08, 14:42:08 »
Jak zobaczysz gruba to naciśnij e, przejdź do linijki która ma na początku kernel... potem znowu e i teraz edytujesz linię poleceń kernela. Chodzi o to żeby usunąć dwa "słowa": quiet i splash. Wciśnij enter, a potem b.

Albo się uruchomi, albo zobaczysz informację na ekranie co się stało. Jak to drugie i nie będziesz wiedział o co chodzi to wpisz tu to co się pokazało (przynajmniej kilka ostatnich linijek).

master.ubuntu

  • Gość
Brak ładowania systemu - ubuntu
« Odpowiedź #2 dnia: 2008-03-08, 15:11:03 »
OK działa, wielkie dzieki. Właśnie z niego piszę. Mam jeszcze jedno pytanie jak włączyć jezyk polski w całym systemie, bo jak narazie, to po kliknięciu na np. places, to tylko tam mam po polsku?

norbert_ramzes

  • Gość
Brak ładowania systemu - ubuntu
« Odpowiedź #3 dnia: 2008-03-08, 16:16:55 »
http://newbie.linux.pl/forum/viewtopic.php?pid=79864#p79864

W przypadku KDE trzeba zainstalować kde-i18n-pl.

arctgx

  • Gość
Brak ładowania systemu - ubuntu
« Odpowiedź #4 dnia: 2008-03-08, 17:12:17 »
Cytat: norbert_ramzes
usunąć dwa "słowa": quiet i splash.
Od jakiegoś czasu kombinuję i szukam jak w Ubuntu wyłączyć ten pieprzony splash już na etapie ładowania, bez grzebania w parametrach jądra (głównie po to, by nie uruchamiać od nowa lub nie czekać na dostęp do dmesg, jeśli w ogóle w razie problemów będzie możliwy). W Mandrake było to po prostu ESC, tu zaczynam wątpić czy w ogóle dano możliwość jego wyłączenia.

norbert_ramzes

  • Gość
Brak ładowania systemu - ubuntu
« Odpowiedź #5 dnia: 2008-03-08, 19:08:50 »
Cytat: arctgx
Cytat: norbert_ramzes
usunąć dwa "słowa": quiet i splash.
Od jakiegoś czasu kombinuję i szukam jak w Ubuntu wyłączyć ten pieprzony splash już na etapie ładowania, bez grzebania w parametrach jądra (głównie po to, by nie uruchamiać od nowa lub nie czekać na dostęp do dmesg, jeśli w ogóle w razie problemów będzie możliwy). W Mandrake było to po prostu ESC, tu zaczynam wątpić czy w ogóle dano możliwość jego wyłączenia.
ALT+F1 i to wszystko :)

quiet raczej nie da się, ale usunięcie go z parametrów wystarczy (splash włączony więc i tak i tak widać tylko ten "pasek postępu" chyba że klikniesz alt+f1).

master.ubuntu

  • Gość
Brak ładowania systemu - ubuntu
« Odpowiedź #6 dnia: 2008-03-09, 11:07:26 »
A co mi, to da, że usunę tylko quite?

norbert_ramzes

  • Gość
Brak ładowania systemu - ubuntu
« Odpowiedź #7 dnia: 2008-03-09, 14:14:58 »
Cytat: master.ubuntu
A co mi, to da, że usunę tylko quite?
http://newbie.linux.pl/forum/viewtopic.php?pid=79924#p79924