Nowe posty

Autor Wątek: Brak dźwięku w laptopie  (Przeczytany 6489 razy)

nairams

  • Gość
Brak dźwięku w laptopie
« dnia: 2008-02-14, 12:08:19 »
Laptop Asus F3S , karta dźwiękowa " Intel Corporation 82801H (ICH8 Family) ,zainstalowana Alsa 1.0.16 alsa driver,alsa lib, ale alsa utils po poleceniu make podaje błąd 1 i nie wiem co z tym zrobić.
W mikserze kanał PCM jest podgłoszony ale nie ma nad nim zielonej diodki jak nad innymi czyli nie jest aktywny. Próbowałem Alsaconf w niebieskim okienku daje do wyboru moją kartę instaluje ją i niby jest wszysko dobrze lecz gdy cofnę napisy które wyświetla to jest tam napisane :
Starting sound driver: snd-hda-intel  done
/usr/sbin/alsactl: load state:1327 :No sound cards found....
Próbowałem różnych porad z forum ale cisza nic nie działa. Czy komuś udało się uruchomić dźwięk na tym sprzęcie. Mam zainstalowaną Mandrive2008 , w Ubuntu też nie uzyskałem dźwięku.
Na stacjonarnym koputerze było bez problemu. Bardzo proszę o pomoc



Problem rozwiązałem w ten sposób:  po instalacji systemu w pliku etc/modprobe.conf dopisłem    "  options snd-hda-intel model=lenovo" i po restarcie pojawił sie dźwięk.
W mikserze suwak PCM nadal nie ma giziczka ani zielonego ani czrwonego ale ścisznie działa.
W Ubuntu 7.10 też próbowałem lecz wpis umieściłem w pliku etc/modprobe.d/alsabase
          Życzę wszystkim żeby i wam to pomogło        
                                                                            Nairams

arctgx

  • Gość
Brak dźwięku w laptopie
« Odpowiedź #1 dnia: 2008-02-14, 13:52:28 »
Z ciekawości poszukałem trochę sam i na razie trafiłem tylko na wątki z podobnymi problemami http://forum.dug.net.pl/viewtopic.php?pid=81231 i http://forum.pclinuxos.org.pl/viewtopic.php?p=12518&sid=6e1a981f0ad45c67dedd833946f254c2

Niestety nie mam czasu dalej się zagłębiać, ale zerknij i poszukaj sam tym kluczem.

nairams

  • Gość
Brak dźwięku w laptopie
« Odpowiedź #2 dnia: 2008-02-19, 12:30:43 »
Już nie wiem co by jeszcze można zrobić. Zbut dużo czsu na ten system tracę, a chyba nie o to chodzi .
Poczekam na lepszą wersję. Sprawa wydaje się prosta bo gdzieś ten dźwięk działa . Muzyka jest odtwarzana ale nie wydostaje się na głośniki. Jak wcześniej napisałem jest suwak PCM ale nie aktywny.