Nowe posty

Autor Wątek: problem z iplus usb  (Przeczytany 17591 razy)

krzys78

  • Gość
problem z iplus usb
« dnia: 2008-02-11, 21:22:25 »
Witam mam pytanie jak zainstalować iplusa usb na Mandriva 2008 pl linux ten nie widzi mi modemu mimo iż modem jest cały czas podłączony pod usb jestem nowym urzytkownikiem linuxa i kompletnie zielony prosze o pomoc

benyo

  • Gość
problem z iplus usb
« Odpowiedź #1 dnia: 2008-02-11, 23:26:33 »
co to znaczy ze go nie widzi?? gdzie go nie widzi?? jaki modem?? jak instalowales?? jak uruchamiasz ?? no podaj cos wiecej bo jedno co jest niewidoczne to twoj komputer a nam trudno jest zgadnac twoje mysli.

Na linux.pl jest artykul o podlaczeniu do blueconnect, niczym sie to nie rozni od podlaczenia iplusa tylko punktem dostepowym wlasciwie ktory w iplusie brzmi www.plusgsm.pl

http://newbie.linux.pl/?id=article&show=378

krzys78

  • Gość
problem z iplus usb
« Odpowiedź #2 dnia: 2008-02-12, 15:30:21 »
modem to huawei e220 nie widzi go w linuxie nawet próbowałem instalowac go najpierw z płyty potem z konsoli wpisując odpowiednie skrypty sugerowałem sie z innych forów ale bez skutku

benyo

  • Gość
problem z iplus usb
« Odpowiedź #3 dnia: 2008-02-12, 18:20:40 »
Cytat: krzys78
modem to huawei e220 nie widzi go w linuxie nawet próbowałem instalowac go najpierw z płyty potem z konsoli wpisując odpowiednie skrypty sugerowałem sie z innych forów ale bez skutku
http://www.linux.rk.edu.pl/w/p/huawei-e220-i-linux/

zrob tak jak tu i bedzie dzialac, na samym dole tego linku jest plik ...out, zainstaluj go i bedzie dzialac, poza tym jest nowy firmware na stronie iplusa do tego modemu

krzys78

  • Gość
problem z iplus usb
« Odpowiedź #4 dnia: 2008-02-12, 19:02:10 »
nie wiem czemu ale nie działa robie wszystko jak tam jest podane  i nic w konfiguracji nowego sprzetu sieciowego gprs/edgr/3g wyskakuje--nie odnaleziono urządzenia dla połączenia tego typu

benyo

  • Gość
problem z iplus usb
« Odpowiedź #5 dnia: 2008-02-12, 19:40:17 »
Cytat: krzys78
nie wiem czemu ale nie działa robie wszystko jak tam jest podane  i nic w konfiguracji nowego sprzetu sieciowego gprs/edgr/3g wyskakuje--nie odnaleziono urządzenia dla połączenia tego typu
w jakiej konfiguracji?? gdzie ja sprawdzasz ?? piszesz tak lakonicznie ze nie wiadomo tak naprawde co robisz, musisz zalozyc ze nikt nie widzi twojego ekranu i nie wie co tam masz, jesli probujesz korzystac z jakichs graficznych konfiguratorow to daj sobie spokoj

sprawdz w konsoli poleceniem lsusb czy masz podlaczony modem
sprawdz poleceniem lsmod czy masz zaladowane moduly usb serial oraz option
sprawdz czy masz urzadzenia /dev/ttyUSB0 /dev/ttyUSB1 /dev/ttyUSB2

krzys78

  • Gość
problem z iplus usb
« Odpowiedź #6 dnia: 2008-02-12, 20:04:59 »
sprawdzałem w konfiguracja komputera-sieć internet-konfiguracja nowego interfejsu sieciowego lan/isdn/adsl--gprs/edge/3g.A w konsoli wpisując isusb wyskakuje mi-command nod found

benyo

  • Gość
problem z iplus usb
« Odpowiedź #7 dnia: 2008-02-12, 20:14:18 »
Cytat: krzys78
sprawdzałem w konfiguracja komputera-sieć internet-konfiguracja nowego interfejsu sieciowego lan/isdn/adsl--gprs/edge/3g.A w konsoli wpisując isusb wyskakuje mi-command nod found
Bo nie ma takiego polecenia isusb, za to jest polecenie lsusb (zaloguj sie jako uzytkownik root i wtedy wykonuj wszystkie czynnosci ktore napisalem jak rowniez te ktore opisane byly na owej stronie, wszystko z poziomu uzytkownika root musisz zrobic, nawet jesli korzystasz z graficznych konfiguratorow).

I musisz sobie zalozyc tez ze nie wszyscy maja Madrive wiec napisanie konfiguracja komputera-sieć internet-konfiguracja nowego interfejsu sieciowego lan/isdn/adsl--gprs/edge/3g moze nic nie mowic, to nie windows gdzie wszystko jest identyczne a przycisk start od lat w tym samym miejscu.

benyo

  • Gość
problem z iplus usb
« Odpowiedź #8 dnia: 2008-02-12, 20:22:20 »
Cytat: krzys78
modem to huawei e220 nie widzi go w linuxie nawet próbowałem instalowac go najpierw z płyty potem z konsoli wpisując odpowiednie skrypty sugerowałem sie z innych forów ale bez skutku
Z jakiej plyty go probowales instalowac?? tej dostarczonej razem z modemem od plusa?? tam nie ma sterownikow do linuxa

a modem na 100% da sie uruchomic bo mam taki sam uruchomilem i iplus smiga ze az milo.

napisz co wyrzucila ci konsola gdy wpisales lsusb oraz lsmod

krzys78

  • Gość
problem z iplus usb
« Odpowiedź #9 dnia: 2008-02-12, 20:27:21 »
spoko dzięki za pomoc spróbuje tak

krzys78

  • Gość
problem z iplus usb
« Odpowiedź #10 dnia: 2008-02-12, 20:56:15 »
gdy wpisałem Isusb wyskakuje mi nadal commannd not found jak dlamnie to czarna magia:)

benyo

  • Gość
problem z iplus usb
« Odpowiedź #11 dnia: 2008-02-12, 21:00:59 »
Cytat: krzys78
gdy wpisałem Isusb wyskakuje mi nadal commannd not found jak dlamnie to czarna magia:)
ale zrobiles to z poziomu uzytkownika root?? czy z poziomu zwyklego uzytkownika ??
Nikt nie obiecywal ze bedzie lekko :)

krzys78

  • Gość
problem z iplus usb
« Odpowiedź #12 dnia: 2008-02-12, 21:04:47 »
z poziomu zwykłego uzytkownika a jak to zrobic z użytkownika root?

benyo

  • Gość
problem z iplus usb
« Odpowiedź #13 dnia: 2008-02-12, 21:17:20 »
Cytat: krzys78
z poziomu zwykłego uzytkownika a jak to zrobic z użytkownika root?
no wiec z poziomu zwyklego uzytkownika nic nie da sie zrobic,zreszta w windowsie jest tak samo , wszystko trzeba robic z poziomu administratora tyle ze tam poziom administratora instaluje sie zaraz po instalacji i potem wszyscy na tym etapie pozostaja :)
w konsoli wpisujesz polecenie: su a potem haslo roota ktore prawdopodobnie wpisywales w czasie instalacji systemu ( w czasie wpisywania hasla nie wyswietlaja sie zadne gwiazdki ani nic)

benyo

  • Gość
problem z iplus usb
« Odpowiedź #14 dnia: 2008-02-12, 21:24:24 »
I w ogole to chyba dluga droga przed Toba :)