Nowe posty

Autor Wątek: fetchmail - tylko nowe na zdalnym koncie  (Przeczytany 2881 razy)

arctgx

  • Gość
fetchmail - tylko nowe na zdalnym koncie
« dnia: 2007-09-21, 21:53:06 »
Być może za szybko z tym na forum pędzę, ale po przejrzeniu manuala i guglowaniu ciągle nie potrafię uruchomić fetchmaila tak, by szukał i ściągał tylko wiadomości, które na zdalnym serwerze konta są oznaczone jako nieprzeczytane, bez konieczności wcześniejszego ściągania pozostałych.

Mam jedno konto liczące ponad 200 maili, prawie 160 MB i nie chciałbym ściągać na początek wszystkiego, a tak się dzieje, gdy odpalam fetchmail -m "/usr/bin/procmail". Fetchmaila chciałbym używać przede wszystkim jako demona do informowania mnie o nadejściu nowych maili bez ruszania pozostałych. Nie chciałbym zaprzęgać do tego graficznych aplikacji.

Do tej pory używałem tylko programów pocztowych na stronach www, nie "wgłębiałem się" nawet w Thunderbirda.

Edit:
może jeszcze .fetchmailrc:
poll poczta.coś_tam.pl proto pop3 uidl user arctgx keep ssl

benyo

  • Gość
fetchmail - tylko nowe na zdalnym koncie
« Odpowiedź #1 dnia: 2007-09-22, 10:38:10 »
a moze zaglebic sie lepiej w protokol IMAP zamiast POP3 , ktory w odroznieniu od POP3 nie sciaga emaili na lokalny komputer a wszystko zostaje na serwerze zawsze. Do przejrzenia poczty sciaga tylko naglowki. Fetchmail tez obsluguje ten protokol nie wiadomo tylko czy serwer Twojej poczty go obsluguje.

arctgx

  • Gość
fetchmail - tylko nowe na zdalnym koncie
« Odpowiedź #2 dnia: 2007-09-22, 13:17:05 »
Niestety, nic o IMAP nie znalazłem w informacjach na temat konta - chyba tylko POP3 obsługuje. Próbując odpalić fetchmaila z proto imap zamiast pop3 czekałem kilka minut i zafundowałem mu w końcu Ctrl-C.

Jeśli chodzi o edukację o IMAP, niechże mi na razie wystarczy skromne info z Wikipedii.