Nowe posty

Autor Wątek: wine nie działaja programy  (Przeczytany 6076 razy)

tomekgreen1985

  • Gość
wine nie działaja programy
« dnia: 2007-09-06, 09:22:10 »
witam chciałem zapytać czy jest gdzieś jakiś poradnik dotyczący obsługi wine? sciągam np sobie program typu p2m instaluje sie tak jak na windzie ale nie działa mam tylko w zakładce aplikacje wine- uninstal p2m wiec na próbe wziąłem allplayera i on sie uruchomi ale filmu nie da rady w nim zadnego odpalic wywala mi błąd: Access violation at address 004d8bf0 in module 'AllPlayer.exe'. Read of address 000000000 i na tym sie konczy ;/ jeśli jest gdzieś jakaś instrukcja obsługi to prosze o link chyba ze tu na forum gdzieś jest a ja nie znalazłem ;/ a i jeszcze jedno nie wiem czy w dobrym dziale pisze jak nie to prosze o przeniesienie. pozdrawiam

Offline ultr

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 1177
    • Zobacz profil
wine nie działaja programy
« Odpowiedź #1 dnia: 2007-09-06, 20:31:23 »
Może być to po prostu wina Wine. Jakiejś specjalnej instrukcji obsługi Wine nie wymaga. Instalujesz Wine, odpalasz program (wine program.exe).

Możesz spróbować wejść najpierw do katalogu programu i stąd go odpalić - czasem programy wymagają swoich plików i się gubią. Użyj:
cd /sciezka/do/programu; wine program.exe
zamiast:
wine /sciezka/do/programu/program.exe

Czy dany program ruszy na Wine i na której wersji, możesz sprawdzić w bazie danych aplikacji Wine (http://appdb.winehq.org/). Po lewo jest pole "Szukaj". Są tam też komentarze, i ewentualne instrukcje, jak odpalić dany program. Może wymagać dodatkowych/natywnych bibliotek, itd.

Jest jeszcze konfigurator Wine (odpalasz `winecfg`), ale to raczej nie pomoże w odpaleniu programu.

Niektóre programy nie działają na Wine. Video playery mają mnóstwo odwołań sprzętowych, więc mogą nie chodzić.
Ale na player wideo polecam MPlayer i zestaw kodeków win32-codecs (czy jakoś tak). To jest prawdziwy all-player, bo nie spotkałem jeszcze formatu, którego nie otworzy (wliczając filmiki z telefonów komórkowych).

tomekgreen1985

  • Gość
wine nie działaja programy
« Odpowiedź #2 dnia: 2007-09-07, 16:19:11 »
witam dzieki za porade. co do kodekow ktore mi podales to mam zainstalowane tylko mam taki problem ze w kaffeine lub w xine przy wyswietlaniu napisow sie programy i caly komp tnie. czytalem ze jak sie ma uruchomionego beryla to dlatego sie tnie ale ja niemam wlaczonego i tak sie tnie ;/ jesli mam film w ktorym niema napisow to biega bez problemu wszytsko ladnie a jesli przyjda napisy do filmow to lipa. ma ktos pomysl o co biega?? mam ubuntu 7.05  a co do programow to niby najnowsze. a co do programow windows to sobie dam spokój wkoncu to linuks nie windows :) jeszcze raz dzieki i pozdrawiam
PS: co do Mplaera to zaden film mi w nim nie pojdzie wywala błąd typu Fatal error:error opening initializing the selected video_out(-vo)device