Nowe posty

Autor Wątek: Polonizacja Firefoksa, ale na etapie kompilacji  (Przeczytany 4649 razy)

arctgx

  • Gość
Polonizacja Firefoksa, ale na etapie kompilacji
« dnia: 2007-08-15, 02:39:50 »
Ściągnąłem sobie źródła Firefoksa 2.0.0.5 i chcę go skompilować zoptymalizowanego pod swój procek, by przekonać się czy rzeczywiście szybciej chodzi. Nie mogę jednak rozwiązać problemu ze spolszczeniem w momencie kompilacji. Zaglądam do http://developer.mozilla.org/en/docs/Configuring_Build_Options.

Stworzyłem plik ~/.mozconfig zawierający dwie linijki opcji:

ac_add_options --enable-application=browser
ac_add_options --enable-ui-locale=pl

po czym odpaliłem

make -f client.mk build

(użycie standardowego ./configure z odpowiednimi parametrami jest odradzane).

Plik ~/.mozconfig został zinterpretowany, ale...

************

cat: ../../config/build_number: Nie ma takiego pliku ani katalogu
/bin/sh: /home/arctgx/tmp/mozilla/config/nsinstall: Nie ma takiego pliku ani katalogu
/bin/sh: /home/arctgx/tmp/mozilla/config/nsinstall: Nie ma takiego pliku ani katalogu
/bin/sh: line 0: cd: ../../dist: Nie ma takiego pliku ani katalogu
cat: ../../../l10n/pl/browser/searchplugins/list.txt: Nie ma takiego pliku ani katalogu
cat: ../../../l10n/pl/browser/searchplugins/list.txt: Nie ma takiego pliku ani katalogu
cat: ../../../l10n/pl/browser/microsummary-generators/list.txt: Nie ma takiego pliku ani katalogu
cat: ../../../l10n/pl/browser/microsummary-generators/list.txt: Nie ma takiego pliku ani katalogu
make[2]: Wejście do katalogu `/home/arctgx/tmp/mozilla/browser/locales'
Makefile:183: ../../../l10n/pl/toolkit/installer/windows/charset.mk: Nie ma takiego pliku ani katalogu
make[2]: *** Brak reguł do wykonania obiektu `../../../l10n/pl/toolkit/installer/windows/charset.mk'. Stop.
make[2]: Opuszczenie katalogu `/home/arctgx/tmp/mozilla/browser/locales'
make[1]: *** [clean] Błąd 2
make[1]: Opuszczenie katalogu `/home/arctgx/tmp/mozilla/browser'

**************

Czyli paczka źródłowa nie zawiera polskiej lokalizacji? Po co w takim razie parametry spolszczające. A chciałbym uniknąć kompilacji z domyślnym en-US i potem instalować spolszczenie z rozszerzenia. Obawiam się (choć nie wiem czy to prawda), że niepotrzebnie zwiększałbym zajmowaną pamięć wkompilowanym angielskim interfejsem i ładowanym z rozszerzenia polskim (spakowany w JARze zajmuje już ok 630 kB).

Czego mi brakuje, bym mógł zbudować polską wersję nie używając rozszerzenia (o ile to możliwe)?

greg000

  • Gość
Polonizacja Firefoksa, ale na etapie kompilacji
« Odpowiedź #1 dnia: 2007-08-15, 09:33:01 »
U mnie Firefox kompilowany dziala wolniej niz wersja binarna. Dlaczego nie mam pojecia :)