Nowe posty

Autor Wątek: NwN PL instalator  (Przeczytany 4414 razy)

Reve

  • Gość
NwN PL instalator
« dnia: 2006-01-10, 15:12:42 »
Witam.

Parę dnie chorobowego i trochę wolnego czasu dało efekt w postaci instalatora do Polskiej wersji NeverwinterNights (wersja 1.29), dla pierwszego wydania gry z 2002 roku, (czarne pudełko 3 CD z grą + 1 z Modami).  Jeśli są jacyś chętni  do przetestowania to proszę ujawnić się na forum. W weekend wyśle plik mailem  (niecałe 9MB) na konto pod którym jesteście zarejestrowani na forum.

Uprzedzając ewentualne pytania:

- wiem że najnowsza wersja to 1.66.
Ściągnąłem patcha angielskiego dla Linuxa (z liflg.org) i polskiego dla Windows (strona gram.pl) i ich połączenie jest tylko kwestią czasu. Jak będzie zrobione to pomyślę o jakimś sposobie na udostępnienie go. Obecnie można zainstalować angielskiego patcha w wyniku czego otrzymamy  angielska wersję gry. Jeśli nie nadpiszemy pliku dialog.tlk to gra nadal będzie w języku polskim tylko część napisów nie będzie się wyświetlać (niektóre polskie ogonki też.).

- instalator jest przerobioną wersją tego z liflg.org (wersja multilanguage) i jest z nim zgodny, więc niema problemu z instalacją dodatków takich jak CEP.  

- co do różnic w rozmiarach plików (liflg – pl) to mój jest mniejszy bo usunąłem zbędne części oraz wsparcie dla x86_64, amd64 i *BSD.  (sama gra i tak ma binarna tylko w wersji 32bit, a wsparcie dla 64bit dotyczy tylko instalatora).

- jeśli posiadasz inne wydanie gry to instalator może zadziałać, ale nie musi. Testowany był tylko z wydaniem posiadanym przezemnie.

gbudny

  • Gość
NwN PL instalator
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-01-11, 12:04:16 »
2006-01-10 15:12:42 Reve napisał:

> Witam.
 >
 > Parę dnie chorobowego i trochę wolnego czasu dało efekt w postaci instalatora do Polskiej
 > wersji NeverwinterNights (wersja 1.29), dla pierwszego wydania gry z 2002 roku, (czarne pudełko
 > 3 CD z grą + 1 z Modami).  Jeśli są jacyś chętni  do przetestowania to proszę ujawnić się na
 > forum. W weekend wyśle plik mailem  (niecałe 9MB) na konto pod którym jesteście zarejestrowani
 > na forum.
 >
 > Uprzedzając ewentualne pytania:
 >
 > - wiem że najnowsza wersja to 1.66.
 > Ściągnąłem patcha angielskiego dla Linuxa (z liflg.org) i polskiego dla Windows (strona
 > gram.pl) i ich połączenie jest tylko kwestią czasu. Jak będzie zrobione to pomyślę o jakimś
 > sposobie na udostępnienie go. Obecnie można zainstalować angielskiego patcha w wyniku czego
 > otrzymamy  angielska wersję gry. Jeśli nie nadpiszemy pliku dialog.tlk to gra nadal będzie w
 > języku polskim tylko część napisów nie będzie się wyświetlać (niektóre polskie ogonki też.).
 >
 > - instalator jest przerobioną wersją tego z liflg.org (wersja multilanguage) i jest z nim
 > zgodny, więc niema problemu z instalacją dodatków takich jak CEP.  
 >
 > - co do różnic w rozmiarach plików (liflg – pl) to mój jest mniejszy bo usunąłem
 > zbędne części oraz wsparcie dla x86_64, amd64 i *BSD.  (sama gra i tak ma binarna tylko w
 > wersji 32bit, a wsparcie dla 64bit dotyczy tylko instalatora).
 >
 > - jeśli posiadasz inne wydanie gry to instalator może zadziałać, ale nie musi. Testowany był
 > tylko z wydaniem posiadanym przezemnie.
 >

Ja jestem zainteresowany tym instalatorem. Oczywiście przetestuję jak tylko kupię NwN bo już od dawna myślę o jej zakupie.. Szkoda tylko że instalator jest taki okrojony. Poprzednio było tactical ops pl - i chyba umarł projkt. Kurcze żeby ktos mógł te instalatory aby łatwo było je pobierać.
i robić aktualizacje do nich. Tak się zastanawiam liflg zrobiło instalator dla polskiej wersji mafia. Może należałoby sie z nimi skontaktować i oni mogliby udostępniać do pobierania zrobione prze ciebie instalaory  dla polskich wersajoi gier
.

Reve

  • Gość
NwN PL instalator
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-01-11, 15:29:37 »
TaciticalOps PL jeszcze nie umarł. Obecnie mam instalator który juz masz z poprawionym skryptem startowym. patch 3.5.0 (~90MB). i instalator dla dodatków z
http://www.aim-it.de/ (32 nowe mapy ~210MB).

Z innej beczki. Jakis czas temu zrobiłem też instalator dla Devastation beta 1 PL. (~9MB).


gbudny

  • Gość
NwN PL instalator
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-01-13, 00:38:24 »
2006-01-11 15:29:37 Reve napisał:

> TaciticalOps PL jeszcze nie umarł. Obecnie mam instalator który juz masz z poprawionym skryptem
 > startowym. patch 3.5.0 (~90MB). i instalator dla dodatków z
 > http://www.aim-it.de/ (32 nowe mapy ~210MB).
 >
 > Z innej beczki. Jakis czas temu zrobiłem też instalator dla Devastation beta 1 PL. (~9MB).
 >
 >

super! ja tylko jeszcze mam nadzieję że twoja praca nie pójdzie na marne bo jak narzaie to jeszcze nikt nie skorzystał z dodatków do tactical ops pl.Mam nadzieję że w najbliższym czasie będzie to możliwe.

  • Gość
NwN PL instalator
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-01-25, 19:54:01 »
2006-01-10 15:12:42 Reve napisał:

> Witam.
 >
 > Parę dnie chorobowego i trochę wolnego czasu dało efekt w postaci instalatora do Polskiej
 > wersji NeverwinterNights (wersja 1.29), dla pierwszego wydania gry z 2002 roku, (czarne pudełko
 > 3 CD z grą + 1 z Modami).  Jeśli są jacyś chętni  do przetestowania to proszę ujawnić się na
 > forum. W weekend wyśle plik mailem  (niecałe 9MB) na konto pod którym jesteście zarejestrowani
 > na forum.
 >
 
Dlaczego po prostu go gdzieś nie udostępnisz? ja jestem chętny

Reve

  • Gość
NwN PL instalator
« Odpowiedź #5 dnia: 2006-01-26, 19:03:22 »
> Dlaczego po prostu go gdzieś nie udostępnisz? ja jestem chętny

OK. Wyślę w Weekend.

Nie udostępniam bo nie mam takiej możliwości.  Nawet niemam dostępu do stałego netu w domu :-(

  • Gość
NwN PL instalator
« Odpowiedź #6 dnia: 2006-01-28, 21:44:04 »
2006-01-26 19:03:22 Reve napisał:

>  > Dlaczego po prostu go gdzieś nie udostępnisz? ja jestem chętny
 >
 > OK. Wyślę w Weekend.
 >
 > Nie udostępniam bo nie mam takiej możliwości.  Nawet niemam dostępu do stałego netu w domu :-(

Jak jeszcze nie zapóźno to mi wyślij jeszcze :D

gbudny

  • Gość
NwN PL instalator
« Odpowiedź #7 dnia: 2006-01-29, 22:24:03 »
2006-01-11 15:29:37 Reve napisał:

> TaciticalOps PL jeszcze nie umarł. Obecnie mam instalator który juz masz z poprawionym skryptem
 > startowym. patch 3.5.0 (~90MB). i instalator dla dodatków z
 > http://www.aim-it.de/ (32 nowe mapy ~210MB).
 >
 > Z innej beczki. Jakis czas temu zrobiłem też instalator dla Devastation beta 1 PL. (~9MB).
 >
 >

hmm Reve piszesz o instalatorze do polskiej wersji gry devastation. Testowałeś już ten instalator. czy on działa poprawnie z polską wersją gry. Z tego wiem ta wersja beta posiada pewne błędy. Zęby już nie zakładać nowego wątku mógłbyś napisać jakie błędy można napotkać i jakieś rozwiązania jęśli są ?Chciałby m to wiedzieć zanim ją kupię..

Reve

  • Gość
NwN PL instalator
« Odpowiedź #8 dnia: 2006-01-30, 08:25:21 »
Mnie udało się przejś pierwszą lokacje (ok 1/4 gry) na początku drugiej trzeba użyc takiej zabawki do łamania kodów w zamkch drzwi lecz każde jej użycie konczy się wywaleniem gry. Można to obejśc wpisując kod na przechodzenie przez ściany ale od tego momentu gra staje sie bardzo niestabilna. żla działa tez wczytywanie saveów - niezaleznie od wybranego zawsze wczyta sie ostatni w danej lokacji.

gbudny

  • Gość
NwN PL instalator
« Odpowiedź #9 dnia: 2006-01-30, 23:25:12 »
2006-01-30 08:25:21 Reve napisał:

> Mnie udało się przejś pierwszą lokacje (ok 1/4 gry) na początku drugiej trzeba użyc takiej
 > zabawki do łamania kodów w zamkch drzwi lecz każde jej użycie konczy się wywaleniem gry. Można
 > to obejśc wpisując kod na przechodzenie przez ściany ale od tego momentu gra staje sie bardzo
 > niestabilna. żla działa tez wczytywanie saveów - niezaleznie od wybranego zawsze wczyta sie
 > ostatni w danej lokacji.

hmm niezbyt ciekawie to wygląda.
Aktualizacji brak. Jedyne co zauważyłem to jakiś poprawiony pliczek do tej gry i nawet nie mam pojęcia za co odpowiada
http://icculus.org/betas/devastation/

na tej stronie lznalazłem jakieś wskzówki i kody
http://liflg.org/?catid=6&gameid=59

Mimo tego i tak zamierzam w to pograć
Rayan i ekipa z icculus znowu niedokończyli pracą nad kolejną grą- niestety nie pierwszy i nie ostatni raz nawalili to pewne.

gbudny

  • Gość
NwN PL instalator
« Odpowiedź #10 dnia: 2006-02-02, 21:09:52 »
2006-01-30 23:25:12 gbudny napisał:

> 2006-01-30 08:25:21 Reve napisał:
 >
 > > Mnie udało się przejś pierwszą lokacje (ok 1/4 gry) na początku drugiej trzeba użyc
 > takiej
 >  > zabawki do łamania kodów w zamkch drzwi lecz każde jej użycie konczy się wywaleniem gry.
 > Można
 >  > to obejśc wpisując kod na przechodzenie przez ściany ale od tego momentu gra staje sie
 > bardzo
 >  > niestabilna. żla działa tez wczytywanie saveów - niezaleznie od wybranego zawsze wczyta
 > sie
 >  > ostatni w danej lokacji.
 >
 > hmm niezbyt ciekawie to wygląda.
 > Aktualizacji brak. Jedyne co zauważyłem to jakiś poprawiony pliczek do tej gry i nawet nie mam
 > pojęcia za co odpowiada
 > http://icculus.org/betas/devastation/
 >
 > na tej stronie lznalazłem jakieś wskzówki i kody
 > http://liflg.org/?catid=6&gameid=59
 >
 > Mimo tego i tak zamierzam w to pograć
 > Rayan i ekipa z icculus znowu niedokończyli pracą nad kolejną grą- niestety nie pierwszy i nie
 > ostatni raz nawalili to pewne.
 >

znalazłem informacje o tym pliku jak go zastosować i po co jest potrzebny
http://www.linuxforen.de/forums/archive/index.php/t-82614.html

W dodatku dowiedziałem sie żże warto stosować openal z ut 2003 w devastation dla linuksa. Chyba jakieś problemy były z dzwiękiem mimo wszsystko to lepiej działa

szczegóły tutaj
http://icculus.org/~ravage/devastation/

W dodatku coś piszą o aktuazlizcji gry przed uruchomieniem pod pingwinem. W jakiej wersji (numerek) jest gra w polskiej wersji językowej bo to istotne. Może warto to zrobić?

Tak się zastanawiałem z tymi plikami

IpDrv-ASEfix.so
openal.so 9ut 2003)

Może warto dodać te pliki do instalatora.
Może ktoś przetestować tą grę pod linuksem z użyciem tych plików. Jak na razie gra jeszcze mi nie doszła as jestem ciekawy tego
Z góry dzięki za pomoc może coś jeszcze znajdę na temat linuksowej wersji i problemów z nią związanych

Pozdrawiam

Reve

  • Gość
NwN PL instalator
« Odpowiedź #11 dnia: 2006-02-03, 08:21:34 »
> Tak się zastanawiałem z tymi plikami
 >
 > IpDrv-ASEfix.so
 > openal.so 9ut 2003)
 >
Są jak najbardziej czescia mojego instalatora. Tylko openal.so jest z UT 2004. Czyli jeszcze nowszy.
Instalator kozysta z plików z danymi z CD. Binaraia są w wersji 3.81. Żeby gra chciała sie uruchomoć musiałem uzyć też kilku plików z dedykowanego serwera :

http://icculus.org/news/news.php?id=1416

by z tymi z płyty gra miała zwis odrazu po załadowaniu poziomu.