Nowe posty

Autor Wątek: Minimalizowanie okna gry  (Przeczytany 4444 razy)

krzylew

  • Gość
Minimalizowanie okna gry
« dnia: 2005-07-08, 23:52:41 »
Nie mogę zminimalizować okna America's Army, a potrzebne mi jest to aby na przykład zmienić kanał na TS albo zrobić inne rzeczy - wiadomo o co chodzi

Czy znacie jakieś sposoby na zminimalizowanie okna gry?
Może jakieś ustawienia w Centrum KDE albco cuś?
pozdro

P.S dodam, że domyślny klawisz minimalizowania okna, który działa na zwykłych programach tutaj nie daje skutku (nic się nie dzieje)

sparky

  • Gość
Minimalizowanie okna gry
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-07-14, 18:02:54 »
2005-07-08 23:52:41 ^Gandalf^ napisał:

> Nie mogę zminimalizować okna America's Army, a potrzebne mi jest to aby na przykład zmienić
 > kanał na TS albo zrobić inne rzeczy - wiadomo o co chodzi
 >
 > Czy znacie jakieś sposoby na zminimalizowanie okna gry?
 > Może jakieś ustawienia w Centrum KDE albco cuś?
 > pozdro
 >
 > P.S dodam, że domyślny klawisz minimalizowania okna, który działa na zwykłych programach tutaj
 > nie daje skutku (nic się nie dzieje)


Dołączam sie do pytania kolegi. Mnie też by się bardzo przydało minimalizowanie podczas grania... Jak grałem w WoW i próbowałem zminimalizować to wszystko sie pochrzaniło i musiałem zrobić RESET.

David_The_Great

  • Gość
Minimalizowanie okna gry
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-07-16, 17:36:58 »
Zobaczcie w dokumentacji swojego środowiska graficznego/menedżera okien, który skrót klawiaturowy zmienia wirtualne pulpity (np. w moim XFCE są to odpowiednio: Ctrl-F1 - pulpit 1 itd). Przyda się to Wam na pewno podczas grania w cededze. Niestety jeśli macie zamiar zminimalizować grę w trakcie grania w natywne gry wykorzystujące SDL, będziecie zmuszeni samodzielnie rekompilować libsdl aplikując specjalne łatki uaktywniające skróty jak Alt-Tab itd. Niestety nie potrafię teraz podać linka do tych łatek, czy do opisu, ale jak tylko będę wiedział to Wam podam.

Pozdrawiam