Nowe posty

Autor Wątek: Otwieranie strumieni mms:// przez Mplayer'a.  (Przeczytany 6277 razy)

jackusik

  • Gość
Otwieranie strumieni mms:// przez Mplayer'a.
« dnia: 2007-03-22, 19:31:41 »
Mam Ubuntu 6.06 Firefoxa 2.0.0.1 Mplayer'a. Miałem Totem. Po usunięciu Totemu przy kliknięciu na:otwórz np. film pojawia się komunikat: "Firefox nie jest w stanie otworzyć tego adresu, ponieważ protokół "mms" nie jest przypisany do żadnego programu." Co i gdzie wpisać żebym nie musiał ręcznie kopiować linków strumieni? Przejrzałem about:config i about:plugin i nic nie znalazłem. Może pomijam jakiś drobiazg.

opioom

  • Gość
Otwieranie strumieni mms:// przez Mplayer'a.
« Odpowiedź #1 dnia: 2007-03-22, 19:35:39 »
2007-03-22 19:31:41 jackusik napisał:

> Mam Ubuntu 6.06 Firefoxa 2.0.0.1 Mplayer'a. Miałem Totem. Po usunięciu Totemu przy kliknięciu
 > na:otwórz np. film pojawia się komunikat: "Firefox nie jest w stanie otworzyć tego adresu,
 > ponieważ protokół "mms" nie jest przypisany do żadnego programu." Co i gdzie
 > wpisać żebym nie musiał ręcznie kopiować linków strumieni? Przejrzałem about:config i
 > about:plugin i nic nie znalazłem. Może pomijam jakiś drobiazg.

Pomijasz bardzo istotną rzecz, a mianowicie GOOGLE!!!
Człowieku wpisałeś chociaz raz w google "mms firefox linux"???
Pierwszy link który kliknąłem prowadzi do artykułu własnie o mms pod linuksem w firefoxie....
ech ludzie, myślcie trochę jak zaczynacie sie "bawić" linuksem...

jackusik

  • Gość
Otwieranie strumieni mms:// przez Mplayer'a.
« Odpowiedź #2 dnia: 2007-03-24, 15:14:52 »
> Pomijasz bardzo istotną rzecz, a mianowicie GOOGLE!!!
 > Człowieku wpisałeś chociaz raz w google "mms firefox linux"???
 > Pierwszy link który kliknąłem prowadzi do artykułu własnie o mms pod linuksem w firefoxie....
 > ech ludzie, myślcie trochę jak zaczynacie sie "bawić" linuksem...

Dziękuję za odpowiedź, choć sarkazm uważam za przesadzony. Czasami trudno wpaść na rozwiązania oczywiste. Miałem Fierfoxa 1.5 i zmieniłem na 2.0. Sprawdzając listę plugin'ów uznałem, że skoro nic się nie zmieniło, to reszta też. Okazuje się, że najprostsze rozwiązania są najlepsze.