Nowe posty

Autor Wątek: Evolution 2.8.2 - problem z hasłami  (Przeczytany 1896 razy)

Offline Robert

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2516
    • Zobacz profil
Evolution 2.8.2 - problem z hasłami
« dnia: 2007-01-03, 23:14:56 »
Witam

Zaktualizowałem openSuSE 10.1 do wersji 10.2, w związku z czym w systemie piojawiła sie nowa wersja evolution - 2.8.2

Problem jest taki, że ten program pocztowy nie pamięta wcale haseł. Po każdym odpaleniu tego programu przy próbie odczytu poczty muszę podawać od nowa hasła do wszystkich kont, mimo że mam zawsze wlączoną opcję zapamiętywania haseł.

W zwiazku z tym mam 2 pytania:
1. W jaki sposób najlepiej rozwiązać ten problem?
2. Czy tylko u mnie sie tak dzieje, czy inni tez to przechodzili (chodzi o to, czy jest sens wysyłać zgłoszenie blędu do programistów)?

Wcześniej oczywiście pojedyncze błędy z odczytywaniem haseł sie zdarzały, ale takich masowych i dotyczących wszystkich kont na raz to jeszcze nie miałem.

znalazłem jeszcze w sieci cos takiego:

#: ../camel/camel-exchange-provider.c:60
#, c-format
msgid "_Password Expiry Warning period: %s"
msgstr "Okres ostrzegania o wygaśnięciu _hasła: %s"

na http://fresh.t-systems-sfr.com/linux/src/evolution-exchange-2.8.2.tar.gz:a/evolution-exchange-2.8.2
/po/pl.po

i nie wiem, czy tam przypadkiem nie tkwi źródło/rozwiązanie problemu - w każdym razie nie wiem jak to ugryźć.

pozdrawiam
roca
Zanim popełnisz grafomaństwo: 1 | 2 | 3
Baza RPM Jak szukać informacji

Kaka

  • Gość
Evolution 2.8.2 - problem z hasłami
« Odpowiedź #1 dnia: 2007-01-04, 14:19:47 »
Ja bym stawiał, że jest to błąd programu. W ogóle w/g mnie evolutnion nie jest dobry. Kiedy u mnie raz pobiera pocztę a raz nie, ale jak odpalę IceDove to wszystko ściąga. Ja się męczyłem z evolutionem długo, bardzo długo, w końcu wywaliłem i mam spokój. Zrobisz jak zechcesz, ale dla mnie to na 95% jest błąd który pewnie i tak nie zostanie naprawiony.

Aktualnie używam... MuttNG :) I przyznam, że bardzo mi się podoba: http://debian.linux.pl/viewtopic.php?t=603


Pozdrawiam!