Nowe posty

Autor Wątek: Polecenie make itd.  (Przeczytany 10542 razy)

overnet

  • Gość
Polecenie make itd.
« Odpowiedź #30 dnia: 2006-10-22, 20:09:05 »
2006-10-22 18:30:56 Kaka napisał:

> Znowu instalowałeś na nowo system? Linux to nie windows. W linuksie jak coś się popsuje można to
 > w łatwy sposób naprawić o ile ta "usterka" nie jest naprawde poważna. Ciągle
 > instalowanie systemu jest "niewskazane"...jak znowu będziesz miał ten problem to co
 > zrobisz? Znowu reinstal? Lepiej się pomęczyć z czymś i umieć to naprawić niż za każdym razem
 > instalować system.
 >
 >
 > Pozdrawiam!
 >

Tzn. faktycznie nie chciałem robić reinstalla tylko że linux nie chciał mi sie uruchomić pojawił sie czarny obraz , kilkukrotny restart nic nie dał.

Pozdrawiam

Kaka

  • Gość
Polecenie make itd.
« Odpowiedź #31 dnia: 2006-10-22, 20:53:29 »
> Tzn. faktycznie nie chciałem robić reinstalla tylko że linux nie chciał mi sie uruchomić
 > pojawił sie czarny obraz , kilkukrotny restart nic nie dał.

To, że pojawił się czarny ekran nie oznacza, że linux Ci padł. No ale skoro już zainstalowałeś ponownie system...

Tak na przyszłość to WALCZ, WALCZ, WALCZ (dopiero potem instalka) :)


Pozdrawiam!

overnet

  • Gość
Polecenie make itd.
« Odpowiedź #32 dnia: 2006-10-22, 22:05:02 »
 > To, że pojawił się czarny ekran nie oznacza, że linux Ci padł. No ale skoro już zainstalowałeś
 > ponownie system...
 >
 > Tak na przyszłość to WALCZ, WALCZ, WALCZ (dopiero potem instalka) :)
 >
 >
 > Pozdrawiam!

Tak więc zrobiłem wszystko tak jak radziłeś (właściwie według opisów które zapodałeś)
I zainstalowałem tą karte i wszystko ok.
Próbowałem po zainstalowaniu zrobić w konsoli fglrxconfig i nic pisze że nie ma takie komendy czy coś takiego.
Więc nie moge skonfigurować.
Znowu czarny ekran próbowałem zrobic wszystko i po raz kolejny reinstal.
Walczyć moge ale żebym wiedział jak, niestety nie mam nikogo znajomego który pomógł by mi w linuxie.
Jedynym wyjściem jest chyba odinstalowanie tego mesa. Jednak nigdzie nie moge znaleźć jak to zrobić.

Pozdrawiam

Kaka

  • Gość
Polecenie make itd.
« Odpowiedź #33 dnia: 2006-10-22, 22:16:50 »
> Tak więc zrobiłem wszystko tak jak radziłeś (właściwie według opisów które zapodałeś)
 > I zainstalowałem tą karte i wszystko ok.
 > Próbowałem po zainstalowaniu zrobić w konsoli fglrxconfig i nic pisze że nie ma takie komendy
 > czy coś takiego.
 > Więc nie moge skonfigurować.
 > Znowu czarny ekran próbowałem zrobic wszystko i po raz kolejny reinstal.
 > Walczyć moge ale żebym wiedział jak, niestety nie mam nikogo znajomego który pomógł by mi w
 > linuxie.
 > Jedynym wyjściem jest chyba odinstalowanie tego mesa. Jednak nigdzie nie moge znaleźć jak to
 > zrobić.
 >
 > Pozdrawiam
 

Te opisy co podałem są pod Mandrive i pod Debiana. Aurox to nie Mandriva czy Debian. Instalacja pod auroksem może być inna, choć niekoniecznie. Znajdź jakiś "poradnik" jak zainstalować te stery dla auroksa i z niego skorzystaj.

Jest jeszcze możliwość użycia sterowników z akceleracją z "jąderka", bo som takie ale czy dla auroksa to nie wiem. Wydajność oczywiście jest mniejsza niż przy "zamkniętych" sterownikach ale powinno także działać. Poszukaj o tym troche w google.


Jutro poszukam więcej o instalacji sterów do twojego systemu (teraz już padam po "ciężkim dniu" kilka godzin w Gdańsku i takie tam) - tylko pamiętaj NIE PODDAWAJ SIĘ!

Pozdrawiam!

PS: Jeżeli chodzi o twój system, czyli aurox, to trochę o tym czytałem i wiem, że są z nim "problemy", przy instalacji programów itp. Ja bym Ci proponował przesiąść się na inne distro np. Debian, Ubuntu, Mandriva. Najlepiej to żebyś skorzystał z knoppiksa i jak będzie Ci działać to być go zainstalował na dysku. To tylko takie "wtrącenie", jeżeli podoba Ci sie aurox no to luz, pozostań przy nim...

overnet

  • Gość
Polecenie make itd.
« Odpowiedź #34 dnia: 2006-10-22, 22:38:53 »
Chyba wypróbuj mandrive.
Zobaczymy co to jest.
jesli możesz to podaj mi gdzie to moge ściagnąć i jaką wersje bo słyszałem że są jakies powerpacki itd.

Pozdrawiam

Kaka

  • Gość
Polecenie make itd.
« Odpowiedź #35 dnia: 2006-10-23, 07:16:07 »
Tu masz info o mandriva:

http://strefamandrivy.pl/strefa/?s=pobieranie_free

http://www.mandriva.com/en/download

Wybierz jaką chcesz, możesz zapłaćić lub nie a potem tylko ściągaj :)


Pozdrawiam!

overnet

  • Gość
Polecenie make itd.
« Odpowiedź #36 dnia: 2006-10-23, 15:51:50 »
Tak więc wybrałem tą wersje ftp://sunsite.icm.edu.pl/pub/Linux/mandrakelinux/official/iso/2007.0/DVD/

Czy ta wersja jest dobra???

Pozdrawiam

Kaka

  • Gość
Polecenie make itd.
« Odpowiedź #37 dnia: 2006-10-23, 15:56:01 »
> Tak więc wybrałem tą wersje
 > ftp://sunsite.icm.edu.pl/pub/Linux/mandrakelinux/official/iso/2007.0/DVD/
 >
 > Czy ta wersja jest dobra???
 >
 > Pozdrawiam

Luz :)


Jaką masz prędkość neta?


Pozdrawiam!

overnet

  • Gość
Polecenie make itd.
« Odpowiedź #38 dnia: 2006-10-23, 16:50:52 »
128 :-) z pełnym wykorzystaniem.

Ale martwi mnie bo plik zajmuje chyba 4.4 jak ściagam przez firefoxa plik ma 2 Gb ściagam jednak Kget i tam plik ma 314 Mb może on pobiera częściami???

Pozdrawiam

Kaka

  • Gość
Polecenie make itd.
« Odpowiedź #39 dnia: 2006-10-23, 17:11:57 »
> 128 :-) z pełnym wykorzystaniem.

Ja jeszcze w piątek miałem 128 a teraz 256 :) I tak dobrze - zawsze coś.


 > Ale martwi mnie bo plik zajmuje chyba 4.4 jak ściagam przez firefoxa plik ma 2 Gb ściagam
 > jednak Kget i tam plik ma 314 Mb może on pobiera częściami???

mhn...możliwe ale nie wiem bo tymi programami nie pobieram.

Wystarczy, że pobierzesz jedną płytę cd - to w zupełności Ci wystarczy. Jak będziesz potrzebował jakiegoś programu to go ściągniesz z neta a tak to po co ściągać 4GB i czas tracić? :)


Pozdrawiam!

overnet

  • Gość
Polecenie make itd.
« Odpowiedź #40 dnia: 2006-10-23, 20:02:23 »
Szczerze mówiąc to już mam troche tego ściągnięte szkoda byłoby to teraz przerywać.
Mam nadzieje że to nie będzie jakies demko czy trial.
A tak w ogóle to dziwny jest ten programik.
Pisze że ściągło 99% ale jest 1.5 Gb :) śmieszna sytuacja

Może linux nie obsługuje takich rozmiarów plików.

Mam nadzieje że potem ją bez problemu wypale.

Pozdrawiam

overnet

  • Gość
Polecenie make itd.
« Odpowiedź #41 dnia: 2006-10-25, 08:10:57 »
Witam!
Mam takie pytanie czy jest jakiś player na linuxa który otwiera filmiki w formacie avi i wmv ze stronek internetowych??

Pozdrawiam

Offline Robert

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2516
    • Zobacz profil
Polecenie make itd.
« Odpowiedź #42 dnia: 2006-10-25, 12:36:37 »
2006-10-25 08:10:57 overnet napisał:

> Witam!
 > Mam takie pytanie czy jest jakiś player na linuxa który otwiera filmiki w formacie avi i wmv ze
 > stronek internetowych??
 >
 > Pozdrawiam

1. Nowy problem = nowy wątek
2.Problem jest nowy <=> gdy jeszcze nigdy nie wystepował na forum. W twoim wypadku akurat nie jest nowy.
3. Odpowiedź na twoje pytanie jest w dziale artykuły (ten o protokole mms)
4. Najpierw sprawdza się, czy w internecie nie ma odpowiedzi, a potem zadaje pytanie - ogranicza to bałagan na forum.
Zanim popełnisz grafomaństwo: 1 | 2 | 3
Baza RPM Jak szukać informacji