Nowe posty

Autor Wątek: Nagrywanie na CD-RW na bieżąco  (Przeczytany 4091 razy)

AdamSky

  • Gość
Nagrywanie na CD-RW na bieżąco
« dnia: 2006-08-26, 10:24:09 »
Witam

Czy istnieje jakakolwiek możliwość uzależnienia automatycznego wyboru (timeout)w menu bootowania GRUBA od czasu ? Przykładowo, żeby podczas uruchomiania komputera w godzinach np.: od 8:00 do 11:00 domyślną pozycją w menu bootowania była pozycja 1 np.:SuseLinux a poza tymi godzinami domyślną pozycja byłaby 2 czy jakakolwiek następna z np.: WinXP


od 8:00 do 11:00 - Linux
od 11:00 do 8:00 - Winda

sopelsiasty

  • Gość
Nagrywanie na CD-RW na bieżąco
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-08-26, 01:12:48 »
Pamiętam, jak dawno, w epoce 3,5" dyskietek kupiłem nagrywarkę CD-RW LG 4x i w dołączonym do niej pakiecie oprogramowania nagrywającego był taki programik rezydentny pod Windows który pozwalał na nagrywanie i kasowanie pojedynczych plików na CD-RW, sformatowanych bodajże w formacie UDF, bezpośrednio z poziomu Eksploratora Windows. Wtedy nie zależało mi na tym bo i tak wszystko nosiło się na dyskietkach (mało który napęd CD był w stanie odczytać taką płytę, później nowszy sprzęt radził sobie bez problemu) ale teraz, kiedy w laptopie nie mam flopa a na jakiś sensowny pen-drive mnie nie stać, takie coś wydałoby się idealnym rozwiązaniem. Odpalanie K3b, otwieranie kolejnej sesji na płytce i wypalanie za każdym razem kiedy chcę np. przenieść jakiś dokument tekstowy na komputer kolegi np. jest dosyć uciążliwe, szczególnie kiedy mam dużo tego typu roboty i mało czasu. Stąd pytanie - jest szansa na coś takiego pod linuxem? Jakiś wtyk do nautilusa? Demon? Cokolwiek?

System to gentoo 2006.1 z jajkiem 2.6 i Gnome.

jk33

  • Gość
Nagrywanie na CD-RW na bieżąco
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-08-26, 12:13:22 »
To HOWTO chyba jest trochę stare (AFAIK najnowszych kerneli nie trzeba już paczować), ale wiekszość informacji powinna być aktualna.
http://gentoo-wiki.com/HOWTO_Packet_Writing_on_CD-RW

sopelsiasty

  • Gość
Nagrywanie na CD-RW na bieżąco
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-08-28, 11:49:50 »
Dzieki! Wszystko gra. Rewelacyjna sprawa to gentoo-wiki!