Nowe posty

Autor Wątek: Neostrada, wszystko ok, ale sie nie laczy...  (Przeczytany 13352 razy)

Małolat

  • Gość
Neostrada, wszystko ok, ale sie nie laczy...
« Odpowiedź #15 dnia: 2006-08-09, 21:53:09 »
2006-08-09 19:48:55 Maciek_Rutecki napisał:

> 2006-08-09 18:56:46 Małolat napisał:
 >
 > > Zaczynam zasysać Yopera. Ktokolwiek widział? Ktokolwiek wie?
 >  >
 >  >
 >
 > google widziało...
 >
 > Przejrzaleś adresy, które inni Ci dali?
 >
 > --
 > Maciek


Dobra, instaluje yopera. Życzcie szczęścia, trzymajcie kciuki. Mam nadzieje że nie będe do was pisał już z windy. Pozdrawiam!

chmooreck

  • Gość
Neostrada, wszystko ok, ale sie nie laczy...
« Odpowiedź #16 dnia: 2006-08-10, 07:24:24 »
2006-08-09 21:53:09 Małolat napisał:

 > Dobra, instaluje yopera. Życzcie szczęścia, trzymajcie kciuki. Mam nadzieje że nie będe do was
 > pisał już z windy. Pozdrawiam!

A ja mam nadzieje, ze sie nauczysz rozwiazywac problemy bardziej samodzielnie i nie bedziesz musial juz zadawac pytan...
szczegolnie takich, na ktore ktos juz odpowiedzial i mozna ta odpowiedz sobie znalezc...

Małolat

  • Gość
Neostrada, wszystko ok, ale sie nie laczy...
« Odpowiedź #17 dnia: 2006-08-10, 18:55:36 »
No i klapa. Najpierw opowiem jak było.

Instalacja łącznie z konfiguracją zajeła mi 20 minut. Przy wyboże systemu plikiów mamy do wyboru (prócz tych oczywistych) ReiseFS4! Wadą jest że nie ma nigdzie pasków postępu (przy instalacji systemu troche to wkurza). Po zainstalowaniu i odpaleniu czeka nas konfiguratorek x\\'ów (można zapodać automatyczną konfiguracje), monitora itp. Po zapisniu zmian pokazuje nam się logo nVidii (czyli jednak są dystrybucje, które instalują stery nVidii), po zalogowaniu jesteśmy w kde 3.0 na jądrze (CHYBA) 2.6.8.1. Jajko obsługuje kilka procesorów. Na pulpicie mamy ikonke mozilli   i pare innych rzeczy (ciekawy jest yoperconf - panel sterowania). Wbrew tego co mówią na jakilinux.org nie da się zainstalować sterów (eagle) do modemu, trzeba kompilować jajco. I tu zaczynają się schody. Chodzi o to że gdy sformatujemy partycje ReiserFS4 to jesteś my w du*ie ponieważ jądro go nie obsługuje (trzeba spaczować albo nie wiem co). To tyle z gólnych obserwacji jak coś to pytajcie.

ps. Nie ma wyboru pakietów, da się tylko zainstalować wszystko co jest na płycie czyli jakieś 2,2gb.

benyo

  • Gość
Neostrada, wszystko ok, ale sie nie laczy...
« Odpowiedź #18 dnia: 2006-08-10, 19:57:57 »
I po co CI to bylo?? Wystarczylo zainstalowac dowolna dystrybucje sciagnac z siecie sterowniki do nvidii i modemu zainstalowac i juz by dawno dzialalo

chmooreck

  • Gość
Neostrada, wszystko ok, ale sie nie laczy...
« Odpowiedź #19 dnia: 2006-08-10, 19:58:36 »
www.google.pl -> yoper eagle-usb -> trzeci link:

http://jakilinux.org/jaki-linux/porownanie?distro1=Gentoo&distro2=Yoper

(7) Instalacja modemu Sagem nie jest problemem. Sterowniki eagle-usb kompilują się przy standardowej instalacji. Nie potrzeba kompilować jądra specjalnie dla eagle, trzeba jednak dociągnąć pakiet ze źródłami jądra, powieważ są one potrzebne do kompilacji eagle

wiec nie pisz mi tu o kompilacji jadra skoro jest niepotrzebna... na prawde nie boli troche samem u poszukac...

lektura OBOWIAZKOWA:
http://rtfm.killfile.pl

Maciek_Rutecki

  • Gość
Neostrada, wszystko ok, ale sie nie laczy...
« Odpowiedź #20 dnia: 2006-08-10, 20:34:27 »
2006-08-10 19:58:36 chmooreck napisał:

> www.google.pl -> yoper eagle-usb -> trzeci link:
 >
 > http://jakilinux.org/jaki-linux/porownanie?distro1=Gentoo&distro2=Yoper
 >
 > (7) Instalacja modemu Sagem nie jest problemem. Sterowniki eagle-usb kompilują się przy
 > standardowej instalacji. Nie potrzeba kompilować jądra specjalnie dla eagle, trzeba jednak
 > dociągnąć pakiet ze źródłami jądra, powieważ są one potrzebne do kompilacji eagle
 >
 > wiec nie pisz mi tu o kompilacji jadra skoro jest niepotrzebna... na prawde nie boli troche
 > samem u poszukac...
 >
 > lektura OBOWIAZKOWA:
 > http://rtfm.killfile.pl

Nie dawaj mu adresów, bo żadnego dotychczas nie przeczytał...

--
Maciek

gelon

  • Gość
Neostrada, wszystko ok, ale sie nie laczy...
« Odpowiedź #21 dnia: 2006-08-10, 21:01:35 »
gento niezle smiga, nawet livecd jest szybsze od niektorych dystrybucji....;)

sys

  • Gość
Neostrada, wszystko ok, ale sie nie laczy...
« Odpowiedź #22 dnia: 2006-08-10, 22:57:39 »
olać...promastah troll, wie, że dzwonią, ale nie wie w którym kosciele :P samoobsluga :)

Małolat

  • Gość
Neostrada, wszystko ok, ale sie nie laczy...
« Odpowiedź #23 dnia: 2006-08-10, 23:21:02 »
2006-08-10 19:58:36 chmooreck napisał:

> www.google.pl -> yoper eagle-usb -> trzeci link:
 >
 > http://jakilinux.org/jaki-linux/porownanie?distro1=Gentoo&distro2=Yoper
 >
 > (7) Instalacja modemu Sagem nie jest problemem. Sterowniki eagle-usb kompilują się przy
 > standardowej instalacji. Nie potrzeba kompilować jądra specjalnie dla eagle, trzeba jednak
 > dociągnąć pakiet ze źródłami jądra, powieważ są one potrzebne do kompilacji eagle
 >
 > wiec nie pisz mi tu o kompilacji jadra skoro jest niepotrzebna... na prawde nie boli troche
 > samem u poszukac...
 >
 > lektura OBOWIAZKOWA:
 > http://rtfm.killfile.pl


Po pierwsze: powiedziałem przecież że nie da się zainstalować sterów do modemu bez kompilacji. Chyba wiem co mówie. Gdybym zainstalował te stery to nie instalowałbym znowu czegoś innego prawda?

Po drugie: Przeczytałem oba linki nie raz i dokładnie wiem co jest napisane na jakilinux.org i na rtfm. A gentoo potrafie zainstalować bez problemu bez instalatora (jak go instalowałem to instalatorów jeszcze nie było) ale dużo za dużo roboty przy tym jest chyba że ten instalator coś zmienił, narazie (nie wiedzieć czemu) nie znajduje na gentoo.org najnowszej wersji gentoo pod architektóre x86 (pojęcia nie mam gdzie sie schowała).

Po trzecie: Wiem że wypadłem jak lamer ale wierzcie że aż taki to nie jestem. Moim największym problemem są te głupie stery od modemu i to przez nie nie moge osiąść na żadną dystrybucje.

sys

  • Gość
Neostrada, wszystko ok, ale sie nie laczy...
« Odpowiedź #24 dnia: 2006-08-10, 23:44:44 »
2006-08-10 23:21:02 Małolat napisał:

> 2006-08-10 19:58:36 chmooreck napisał:
 >
 > > www.google.pl -> yoper eagle-usb -> trzeci link:
 >  >
 >  > http://jakilinux.org/jaki-linux/porownanie?distro1=Gentoo&distro2=Yoper
 >  >
 >  > (7) Instalacja modemu Sagem nie jest problemem. Sterowniki eagle-usb kompilują się przy
 >  > standardowej instalacji. Nie potrzeba kompilować jądra specjalnie dla eagle, trzeba
 > jednak
 >  > dociągnąć pakiet ze źródłami jądra, powieważ są one potrzebne do kompilacji eagle
 >  >
 >  > wiec nie pisz mi tu o kompilacji jadra skoro jest niepotrzebna... na prawde nie boli
 > troche
 >  > samem u poszukac...
 >  >
 >  > lektura OBOWIAZKOWA:
 >  > http://rtfm.killfile.pl
 >
 >
 > Po pierwsze: powiedziałem przecież że nie da się zainstalować sterów do modemu bez kompilacji.
 > Chyba wiem co mówie. Gdybym zainstalował te stery to nie instalowałbym znowu czegoś innego
 > prawda?
 >
 > Po drugie: Przeczytałem oba linki nie raz i dokładnie wiem co jest napisane na jakilinux.org i
 > na rtfm. A gentoo potrafie zainstalować bez problemu bez instalatora (jak go instalowałem to
 > instalatorów jeszcze nie było) ale dużo za dużo roboty przy tym jest chyba że ten instalator
 > coś zmienił, narazie (nie wiedzieć czemu) nie znajduje na gentoo.org najnowszej wersji gentoo
 > pod architektóre x86 (pojęcia nie mam gdzie sie schowała).
 >
 > Po trzecie: Wiem że wypadłem jak lamer ale wierzcie że aż taki to nie jestem. Moim największym
 > problemem są te głupie stery od modemu i to przez nie nie moge osiąść na żadną dystrybucje.


a kogo to wali, żeś leń do kwadratu???

chmooreck

  • Gość
Neostrada, wszystko ok, ale sie nie laczy...
« Odpowiedź #25 dnia: 2006-08-11, 07:28:25 »
skoro przeczytales rtfm, to odrob zadanie domowe...

...a moze linux po prostu nie jest dla ciebie ? (albo ty nie jestes dla linuksa ?)

btw. jeszcze mozesz skorzystac z lfs i zrobic sobie samemu dystrybucje, jaka ci bedzie pasowac... ale nie... nie ty...

P.S. dlaczego kompilowalws jadro ? tzn co niby twoim zdanie trzeba bylo zmienic w jego konfiguracji ? Czy czasem nie sciagnales zrodel jadra z kernel.org zamiast skorzystac z paczki dystrybucyjnej ?

chmooreck

  • Gość
Neostrada, wszystko ok, ale sie nie laczy...
« Odpowiedź #26 dnia: 2006-08-11, 07:31:13 »
przepraszam, ale nie moglem sie powstrzymac :-)

2006-08-10 23:21:02 Małolat napisał:
 >
 > Po pierwsze: powiedziałem przecież że nie da się zainstalować sterów do modemu bez kompilacji.
 > Chyba wiem co mówie. Gdybym zainstalował te stery to nie instalowałbym znowu czegoś innego
 > prawda?

z tygo wnioskuje, ze wydaje ci sie, ze jestes nieomylny... i masz racje.. WYDAJE ci sie...


 > Po trzecie: Wiem że wypadłem jak lamer

...ignorant i straszny len...

benyo

  • Gość
Neostrada, wszystko ok, ale sie nie laczy...
« Odpowiedź #27 dnia: 2006-08-11, 19:32:36 »
Zrob jak mowia , potrzebujesz zrodla kernela (ale nie z kernel.org) lecz z danej dystrybucji (pewnie sa na plytce instalacyjnej lub do sciagniecia z sieci (ale nie z kernel.org lecz ze strony dystrybucji), to wystarczy, nie potrzeba kompilowac jadra od nowa. Zrodla sa potrzebne i do sterownikow eagle i nvidii. To dziala na kazdej dystrybucji. Skompiluj sterowniki eagle i nvidii i bedzie dzialac na bank.

Małolat

  • Gość
Neostrada, wszystko ok, ale sie nie laczy...
« Odpowiedź #28 dnia: 2006-08-11, 23:40:21 »
2006-08-11 19:32:36 zbysiup napisał:

> Zrob jak mowia , potrzebujesz zrodla kernela (ale nie z kernel.org) lecz z danej dystrybucji
 > (pewnie sa na plytce instalacyjnej lub do sciagniecia z sieci (ale nie z kernel.org lecz ze
 > strony dystrybucji), to wystarczy, nie potrzeba kompilowac jadra od nowa. Zrodla sa potrzebne i
 > do sterownikow eagle i nvidii. To dziala na kazdej dystrybucji. Skompiluj sterowniki eagle i
 > nvidii i bedzie dzialac na bank.
 >


Ale usiłuje wam powiedzieć że nie da się tego zrobić. Nie ma przy instalce wyboru pakietów a cały system mieści się na jednym cd to chyba oczywiste że nie zainstlowały się źródła z dystrybucji. Gdyby się zainstalowały to bym nie zrzędził cały czas. Tylko nie pytajcie się mnie czy sprawdzałem w /urs/src!

benyo

  • Gość
Neostrada, wszystko ok, ale sie nie laczy...
« Odpowiedź #29 dnia: 2006-08-12, 10:50:50 »
Nie ma przy instalce wyboru pakietow bo wyszukujesz sobie jakichs dziwnych dystrybucji. Zainstaluj sobie cos bardziej standardowego (slackware, fedora, mandriva, i wlasciwie wszystkie bardziej znane i powszechne) a tam na pewno sa zrodla kernela i jest mozliwosc wyboru pakietow przy instalacji.