Nowe posty

Autor Wątek: Jak dedykować Mplayer'a dla Firefox'a?  (Przeczytany 7092 razy)

Atlantis

  • Gość
Jak dedykować Mplayer'a dla Firefox'a?
« dnia: 2006-08-01, 23:12:25 »
Witam!!!

Wikipedia podaje informacje, że Xubuntu jkest systemem stworzonym z myślą o działaniu na starszych komputerach.
Będzie się dało na nim w miare wygodnie pracować na czymś w stylu Pentium2 400 MHz z 128, ewentualnie 256 MB RAMu? Z tego co słyszałem XFce dobirze się sprawuje przy takiej konfiguracji.
Odpaliłem ostatnio ten system z live\\'a, z tym, że na nowym kompie z Sempronem 2500+ i zaskoczyła mnie szybkość działania, zwłaszcza, że to live. ;)

TheUsh

  • Gość
Jak dedykować Mplayer'a dla Firefox'a?
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-08-01, 23:59:50 »
2006-08-01 23:12:25 Atlantis napisał:

> Witam!!!
 >
 > Wikipedia podaje informacje, że Xubuntu jkest systemem stworzonym z myślą o działaniu na
 > starszych komputerach.
 > Będzie się dało na nim w miare wygodnie pracować na czymś w stylu Pentium2 400 MHz z 128,
 > ewentualnie 256 MB RAMu? Z tego co słyszałem XFce dobirze się sprawuje przy takiej
 > konfiguracji.
 > Odpaliłem ostatnio ten system z live\\'a, z tym, że na nowym kompie z Sempronem 2500+ i
 > zaskoczyła mnie szybkość działania, zwłaszcza, że to live. ;)

W zasadzie na Xubuntu pracuje sie nawet znosnie przy 333mhz i 32mb ramu xD

Atlantis

  • Gość
Jak dedykować Mplayer'a dla Firefox'a?
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-08-02, 08:52:04 »
2006-08-01 23:59:50 ush napisał:

 > W zasadzie na Xubuntu pracuje sie nawet znosnie przy 333mhz i
 > 32mb ramu xD

Więc chyba nie powinienem się przejmować - pomiędzy 333 a 400 jest znaczna różnica (magistrala 100 MHz zamiast 66 MHz) do tego jeszcze pamięć... :)
Tak BTW to jak rozumiesz znośną pracę? Okienka nie będą się rysowały na pulpicie, najmniejsza aplikacja nie będzie się otwierała pół minuty przy ciągłych odwołaniach do swapa? ;)

Kapitan_hak

  • Gość
Jak dedykować Mplayer'a dla Firefox'a?
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-08-02, 16:52:19 »
2006-08-01 23:12:25 Atlantis napisał:

> Witam!!!
 >
 > Wikipedia podaje informacje, że Xubuntu jkest systemem stworzonym z myślą o działaniu na
 > starszych komputerach.
 > Będzie się dało na nim w miare wygodnie pracować na czymś w stylu Pentium2 400 MHz z 128,
 > ewentualnie 256 MB RAMu? Z tego co słyszałem XFce dobirze się sprawuje przy takiej
 > konfiguracji.
 > Odpaliłem ostatnio ten system z live\\'a, z tym, że na nowym kompie z Sempronem 2500+ i
 > zaskoczyła mnie szybkość działania, zwłaszcza, że to live. ;)
Możesz nawet kde używać;) ja mam linuxa debiana(sprzęt: 233Mhz, 32RAM:D) i moge mieć włączone jednocześnie gimpa + XMMS(MP3 bitrate zmienny).

TheUsh

  • Gość
Jak dedykować Mplayer'a dla Firefox'a?
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-08-02, 17:31:12 »
2006-08-02 08:52:04 Atlantis napisał:

> 2006-08-01 23:59:50 ush napisał:
 >
 >  > W zasadzie na Xubuntu pracuje sie nawet znosnie przy 333mhz i
 >  > 32mb ramu xD
 >
 > Więc chyba nie powinienem się przejmować - pomiędzy 333 a 400 jest znaczna różnica (magistrala
 > 100 MHz zamiast 66 MHz) do tego jeszcze pamięć... :)
 > Tak BTW to jak rozumiesz znośną pracę? Okienka nie będą się rysowały na pulpicie, najmniejsza
 > aplikacja nie będzie się otwierała pół minuty przy ciągłych odwołaniach do swapa? ;)

Przez znosna prace rozumiem to ze da sie plynnie przegladac strony internetowe w operze oraz to, ze da sie posluchac muzyki z xmmsa :D Tak poza tym to nie powinienes sie przejmowac, bo przy takiej ilosci ramu jaka bedziesz mial to wszystko bedzie smigac az milo :)

Atlantis

  • Gość
Jak dedykować Mplayer'a dla Firefox'a?
« Odpowiedź #5 dnia: 2006-08-03, 18:03:13 »
2006-08-02 17:31:12 ush napisał:

 > przy takiej ilosci ramu jaka bedziesz mial to wszystko bedzie smigac az      
 > milo :)

Tak jeszcze przy okazji... Słyszę naprawde różne głosy, czy to prawda że istnieje możliwość, że komputer się \\"zatka\\" gdy wyskoczy w Firefoxie strona z duża ilością animacji flashowych (reklam) albo przy przesyłaniu czegoś siecią z prędkością 100 Mbps?

gelon

  • Gość
Jak dedykować Mplayer'a dla Firefox'a?
« Odpowiedź #6 dnia: 2006-08-22, 22:16:21 »
> Tak jeszcze przy okazji... Słyszę naprawde różne głosy, czy to prawda że istnieje możliwość, że
 > komputer się \\"zatka\\" gdy wyskoczy w Firefoxie strona z duża ilością animacji
 > flashowych (reklam) albo przy przesyłaniu czegoś siecią z prędkością 100 Mbps?


tak.:):) mnie firefox się włąśnie zatyka na niektórych stronkach z filmikami i flashami, kończy się to tym że trzeba go uruchomić na nowo...ale może to wina źle skonfigurowanego oprogramowania....;)

Didek666

  • Gość
Jak dedykować Mplayer'a dla Firefox'a?
« Odpowiedź #7 dnia: 2006-09-20, 08:49:12 »
2006-08-01 23:12:25 Atlantis napisał:

> Witam!!!
 >
 > Wikipedia podaje informacje, że Xubuntu jkest systemem stworzonym z myślą o działaniu na
 > starszych komputerach.
 > Będzie się dało na nim w miare wygodnie pracować na czymś w stylu Pentium2 400 MHz z 128,
 > ewentualnie 256 MB RAMu? Z tego co słyszałem XFce dobirze się sprawuje przy takiej
 > konfiguracji.
 > Odpaliłem ostatnio ten system z live\\'a, z tym, że na nowym kompie z Sempronem 2500+ i
 > zaskoczyła mnie szybkość działania, zwłaszcza, że to live. ;)

Witam!
Szybkość działania Xubuntu na starszych kompach to miód. Sam działam na 200 mhz i 96 RAMu. Chodzi bardzo dynamicznie (fakt, odpala się troszkę dłużej niż winda :( )
Jednak ogólnie polecam tą dystrybucje!

jackusik

  • Gość
Jak dedykować Mplayer'a dla Firefox'a?
« Odpowiedź #8 dnia: 2006-08-01, 16:24:04 »
Mam Ubuntu 6.06 Firefoxa 1.5.0.4. Mplayer'a. Zainstalowałem mplayerplug-in poprzez apt-get install. Jestem początkujący. Czytam forum i nie znalazłem odpowiedzi na poytanie: Jak zmusić Firefoxa, by domyślnie otwierał firmy ze stron internetowych w mplayerze. Czytałem artykół ze strony: http://newbie.linux.pl/?id=article&kategoria=4&show=311 , ale nic mi to nie dało.
Czy może mi ktoś wyjaśnić co robię źle?

Offline Robert

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2516
    • Zobacz profil
Jak dedykować Mplayer'a dla Firefox'a?
« Odpowiedź #9 dnia: 2006-08-01, 20:06:43 »
2006-08-01 16:24:04 jackusik napisał:

 > Czy może mi ktoś wyjaśnić co robię źle?

Tak. wrózka, ew. jasnowidz znający się na linuksie :-)

1. Rozumiem że masz zainstalowanego Mplayera.
2. Poszukaj pakietu mplayerplug-in dla swojej dystrybucji.
3. Jak coś nie gra, to pisz co robisz, i jakie sa tego fekty, logi itp.
4. Nie załamuj sie, to się da zrobić :-)
Zanim popełnisz grafomaństwo: 1 | 2 | 3
Baza RPM Jak szukać informacji

Brix

  • Gość
Jak dedykować Mplayer'a dla Firefox'a?
« Odpowiedź #10 dnia: 2006-08-01, 21:12:35 »
Ale o co chodzi? Czy o to, że te wtyczki w ogóle nie działają?

Wpisz w pasku adresu about:plugins - widzisz opisy wtyczek typu RealPlayer czy Windows Media Player?

Może chodzi o to, że wszystkie wtyczki instalują się bodaj w /usr/lib/mozilla/plugins, ale Firefox szuka ich w /home/(użytkownik)/.mozilla/plugins?

W takim razie trzeba zrobić tam ręcznie ich dowiązania, czasem działa nawet chamskie skopiowanie - ale niezalecane :)

Lecz jeśli chodzi o problemy z niektórymi stronami, to ja tu nic nie poradzę...

Maciek_Rutecki

  • Gość
Jak dedykować Mplayer'a dla Firefox'a?
« Odpowiedź #11 dnia: 2006-08-01, 22:00:16 »
2006-08-01 16:24:04 jackusik napisał:

> Mam Ubuntu 6.06 Firefoxa 1.5.0.4. Mplayer'a. Zainstalowałem mplayerplug-in poprzez apt-get
 > install. Jestem początkujący. Czytam forum i nie znalazłem odpowiedzi na poytanie: Jak zmusić
 > Firefoxa, by domyślnie otwierał firmy ze stron internetowych w mplayerze. Czytałem artykół ze
 > strony: http://newbie.linux.pl/?id=article&kategoria=4&show=311 , ale nic mi to nie
 > dało.
 > Czy może mi ktoś wyjaśnić co robię źle?

Off topic: co to znaczy "dedykować Mplayer'a"?

--
Maciek

jackusik

  • Gość
Jak dedykować Mplayer'a dla Firefox'a?
« Odpowiedź #12 dnia: 2006-08-02, 14:22:33 »
2006-08-01 20:06:43 roca napisał:


 > 1. Rozumiem że masz zainstalowanego Mplayera.
 > 2. Poszukaj pakietu mplayerplug-in dla swojej dystrybucji.
 > 3. Jak coś nie gra, to pisz co robisz, i jakie sa tego fekty, logi itp.
 > 4. Nie załamuj sie, to się da zrobić :-)

Mam Mplayer'a. Ze strony Google video działa świetnie. Sprawdziłem plugins komendą about:plugins. Wydaje się, że wszystko mam. Kłopoty zaczynają się gdy chę obejrzeć wiadomości z onet.pl czy wp.pl. Ze strony "Co z tą Polską" Tomasza Lisa mogę jedynie słuchać. Nie ma obrazu. Problem ze strumienami mms został opisany na stronie http://newbie.linux.pl/?id=article&kategoria=4&show=311  Próbowałem stosować się do zaleceń, ale nic mi z tego nie wyszło. Opisuję zatem problem na forum. Jeżeli dalej podaję za mało danych proszę o podpowiedź co mam podać. Jestem początkujący. Czytałem zasady forum i staram się nie rozpisywać.

jackusik

  • Gość
Jak dedykować Mplayer'a dla Firefox'a?
« Odpowiedź #13 dnia: 2006-08-04, 10:54:23 »
2006-08-02 14:22:33 jackusik napisał:

> 2006-08-01 20:06:43 roca napisał:
 >
 >
 >  > 1. Rozumiem że masz zainstalowanego Mplayera.
 >  > 2. Poszukaj pakietu mplayerplug-in dla swojej dystrybucji.
 >  > 3. Jak coś nie gra, to pisz co robisz, i jakie sa tego fekty, logi itp.
 >  > 4. Nie załamuj sie, to się da zrobić :-)
 >
 > Mam Mplayer'a. Ze strony Google video działa świetnie. Sprawdziłem plugins komendą
 > about:plugins. Wydaje się, że wszystko mam. Kłopoty zaczynają się gdy chę obejrzeć wiadomości z
 > onet.pl czy wp.pl. Ze strony "Co z tą Polską" Tomasza Lisa mogę jedynie słuchać. Nie
 > ma obrazu. Problem ze strumienami mms został opisany na stronie
 > http://newbie.linux.pl/?id=article&kategoria=4&show=311  Próbowałem stosować się do
 > zaleceń, ale nic mi z tego nie wyszło. Opisuję zatem problem na forum. Jeżeli dalej podaję za
 > mało danych proszę o podpowiedź co mam podać. Jestem początkujący. Czytałem zasady forum i
 > staram się nie rozpisywać.

Chciałem uzupełnić.
Po kliknięciu na np. zwiastuny filmów w onet.pl pojawia się napis: "Firefox nie jest w stanie otworzyć tego adresu, ponieważ protokół "mms" nie jest przypisany do żadnego programu." Miałem program Totem, którym Firefox chciał otwierać programy ze strumienia mms. Ale Totem generował komunikat: "Totem nie może odtworzyć "mms://stream.onet.pl/media.wsx?" Nie zaimplementowano obsługi URI dla "mms". Moje pierwsze pytanie na forum miało na celu zdobycie informacji jak przypisać Mplayer'a, Gxine do twierania strumienia mms.