Nowe posty

Autor Wątek: Ubuntu - jak wywołać wiersz poleceń?  (Przeczytany 14913 razy)

TexPac

  • Gość
Ubuntu - jak wywołać wiersz poleceń?
« dnia: 2006-07-28, 16:32:10 »
Witajcie mam problem z dźwiękiem pod Ubuntu. Podczas startu systemu słychać tą melodyjke jednak gdy chce włączyć jakiąś mp3 to wywala mi taki błąd:

You do not have a decoder installed to handle this file. You might need to install the necessary plugins.


Proszę o pomoc...

gelon

  • Gość
Ubuntu - jak wywołać wiersz poleceń?
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-07-28, 17:09:44 »
1. tu chyba byłeś....................

http://easylinux.info/wiki/Ubuntu_dapper_pl

2. REPO:

http://forum.ubuntu.pl/viewtopic.php?t=120&postdays=0&postorder=asc&start=90

http://pouel.wordpress.com/poradnik-ubuntu-606/

to drugie też może być, może bez liku ostatnich gdzie jest napisane experimental

(oczywiście albo jedno albo drugie)
a potem to już tylko menadżer pakietów i heja

ewentualnie easyubuntu
;)
cześć

gelon

  • Gość
Ubuntu - jak wywołać wiersz poleceń?
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-07-28, 17:12:53 »

TexPac

  • Gość
Ubuntu - jak wywołać wiersz poleceń?
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-07-28, 17:33:23 »
dzieki za stronki. jesli mozesz to napisz na GG: 2756352. Bede na GG okolo 19. Pozdrawiam!

TexPac

  • Gość
Ubuntu - jak wywołać wiersz poleceń?
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-07-28, 14:30:14 »
Witajcie mam problem. Wcześniej byłem posiadaczem Linux Mandriva 2006 jednak z ciekawości zainstalowałem Ubuntu 6.06 :) Wszystko działa jak należy jednak przyzwyczajenia jakie nabyłem korzystając z Mandirvy utrudniają mi pracę na Ubuntu :) Mam problem z znalezieniem i uruchomieniem wiersza poleceń (terminalu) ponieważ chcę zainstalować javę etc. Mam także problem odnośnie instalacji samych programów bo gdy chce zainstalować program wyświetla mi jakiej biblioteki potrzebuje ale gdy instaluje się program pod wierszem poleceń to zamiast wyświetlić jakiej biblioteki brakuje to odrazu się zamyka.

Wiem, że ubuntu jest dla początkujących a ja korzystałem z Mandrivy 2006 i tam nie ma takich udogodnień jakie ma Ubuntu więc tak jak mówiłem: przyzwyczajenia pozostały - chcę pracować pod terminalem :) Pozdrawiam i liczę na pomoc

gelon

  • Gość
Ubuntu - jak wywołać wiersz poleceń?
« Odpowiedź #5 dnia: 2006-07-28, 15:48:10 »
 Mam problem z znalezieniem i
 > uruchomieniem wiersza poleceń (terminalu) ponieważ chcę zainstalować javę etc.

"Alt+F2" ? (na pewno w kubuntu, może i w ubuntu;)

flejtuch

  • Gość
Ubuntu - jak wywołać wiersz poleceń?
« Odpowiedź #6 dnia: 2006-07-28, 15:49:08 »
2006-07-28 14:30:14 TexPac napisał:

> Witajcie mam problem. Wcześniej byłem posiadaczem Linux Mandriva 2006 jednak z ciekawości
 > zainstalowałem Ubuntu 6.06 :) Wszystko działa jak należy jednak przyzwyczajenia jakie nabyłem
 > korzystając z Mandirvy utrudniają mi pracę na Ubuntu :) Mam problem z znalezieniem i
 > uruchomieniem wiersza poleceń (terminalu) ponieważ chcę zainstalować javę etc. Mam także
 > problem odnośnie instalacji samych programów bo gdy chce zainstalować program wyświetla mi
 > jakiej biblioteki potrzebuje ale gdy instaluje się program pod wierszem poleceń to zamiast
 > wyświetlić jakiej biblioteki brakuje to odrazu się zamyka.
 >
 > Wiem, że ubuntu jest dla początkujących a ja korzystałem z Mandrivy 2006 i tam nie ma takich
 > udogodnień jakie ma Ubuntu więc tak jak mówiłem: przyzwyczajenia pozostały - chcę pracować pod
 > terminalem :) Pozdrawiam i liczę na pomoc

W ubuntu jest domyślnie gnome, więc wejdź w menu akcesoria i tam masz program "Terminal". a do instalowania oprogramowania używaj Synaptica, jest gdzieś w menu dotyczącym administracji. Piszę "gdzieś" bo teraz używam menu "ups" czyli Ubuntu System Panel, a tutaj jest trochę inaczej i nie chce mi się włączać standardowego menu Gnoma.

TexPac

  • Gość
Ubuntu - jak wywołać wiersz poleceń?
« Odpowiedź #7 dnia: 2006-07-28, 16:07:02 »
a możesz mi bardziej przybliżyć korzystanie z tego Synaptica? Ponieważ mam problem z korzystaniem z tego programu. Niby Ubuntu jest spolszczone jednak nie wszystko! :/ Jesli ktoś wie jak temu zaradzić tak aby bylo w pełni po polsku to prosze o pomoc ;)

flejtuch

  • Gość
Ubuntu - jak wywołać wiersz poleceń?
« Odpowiedź #8 dnia: 2006-07-28, 19:55:03 »
2006-07-28 16:07:02 TexPac napisał:

>
 > a możesz mi bardziej przybliżyć korzystanie z tego Synaptica? Ponieważ mam problem z
 > korzystaniem z tego programu. Niby Ubuntu jest spolszczone jednak nie wszystko! :/ Jesli ktoś
 > wie jak temu zaradzić tak aby bylo w pełni po polsku to prosze o pomoc ;)

Polecam:
http://easylinux.info/wiki/Ubuntu_dapper_pl