Nowe posty

Autor Wątek: Nie działa FireFox ani ściąganie plików poprzez terminal  (Przeczytany 5557 razy)

stoneman

  • Gość
Witam. Probowalem zrobic kompletny format dysku, a potem zainstalowac WinXP i Linuxa (knopixa 5 lub mandrive). Wczesniej mialem kilka partycji w takiej kolejnosci:

-fat (z win xp, aktywna)
-ntfs
-ntfs
-fat (win 98)
-linucowa
-linuxowa...

Zdjalem fdiskiem pierwszy fat, potem z pod instalacji xp reszte partycji. I wsiakla mi partcja 8 gb (drugi fat). Wystartowalem knopixa 5 z DVD i on widzial (QTParted - taki program) ta utracona partycje. Potem zalozylem kilka partcji do konca przestrzeni dysku, znow zdjalem zupulenie i teraz mam dysk o 8 gb mniejszy.
W obecnej chwili mam do dyspozycji knopixa 5 na DVD napakowanego masa narzedzi i programow.
Prosze o pomoc, czy da sie jakos odratowac dysk (te 8 gb) przy pomocy knopixa 5?

chmooreck

  • Gość
Nie działa FireFox ani ściąganie plików poprzez terminal
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-07-28, 07:27:33 »
wszystko sie da...

jak to wyglada pod cfdisk\\'iem ?

stoneman

  • Gość
Nie działa FireFox ani ściąganie plików poprzez terminal
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-07-28, 11:08:09 »
Cfdisk widzi tak jak trzeba. Zrobielm w nim narazie jedna ogromna partycje na te 120 gb. QTparted i Disks widza nadal 111.5 gb. Bios widzi 120. Zobaczymy co na to instalator WInXP.
Dzeki wielkie za dotychczasowa pomoc.
Cfdisk to mocne narzedzie.

NX_Turbospeed

  • Gość
Nie działa FireFox ani ściąganie plików poprzez terminal
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-07-27, 19:59:32 »
Witam.

Mam dziwny problem. Mój Linux(Fedora Core 5) widzi kartę sieciową i działa NET lecz tylko w Konquerorze, Kopete i w Akregatorze. Reszta programów które używają internetu nie działa(np. Evolution, ściąganie plików poprzez terminal, Thunderbird i Gaim).

Czy da się coś  z tym zrobić?

Maciek_Rutecki

  • Gość
Nie działa FireFox ani ściąganie plików poprzez terminal
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-07-27, 21:08:16 »
2006-07-27 19:59:32 NX_Turbospeed napisał:

> Witam.
 >
 > Mam dziwny problem. Mój Linux(Fedora Core 5) widzi kartę sieciową i działa NET lecz tylko w
 > Konquerorze, Kopete i w Akregatorze. Reszta programów które używają internetu nie działa(np.
 > Evolution, ściąganie plików poprzez terminal, Thunderbird i Gaim).
 >
 > Czy da się coś  z tym zrobić?

Jaka sieć

cat /etc/resolv.conf

--
Maciek

NX_Turbospeed

  • Gość
Nie działa FireFox ani ściąganie plików poprzez terminal
« Odpowiedź #5 dnia: 2006-07-27, 22:27:28 »
2006-07-27 21:08:16 Maciek_Rutecki napisał:

> 2006-07-27 19:59:32 NX_Turbospeed napisał:
 >
 > > Witam.
 >  >
 >  > Mam dziwny problem. Mój Linux(Fedora Core 5) widzi kartę sieciową i działa NET lecz tylko
 > w
 >  > Konquerorze, Kopete i w Akregatorze. Reszta programów które używają internetu nie
 > działa(np.
 >  > Evolution, ściąganie plików poprzez terminal, Thunderbird i Gaim).
 >  >
 >  > Czy da się coś  z tym zrobić?
 >
 > Jaka sieć
 >
 > cat /etc/resolv.conf
 >
 > --
 > Maciek

No Neostrada. Sieć? Eee...niewiem oco dokładnie chodzi(:P) ale net do mojego kompa idzie przez kabel(ten taki gruby :P)(nie usb bo nie kozystam z modemu neo).

Maciek_Rutecki

  • Gość
Nie działa FireFox ani ściąganie plików poprzez terminal
« Odpowiedź #6 dnia: 2006-07-28, 18:51:45 »
2006-07-27 22:27:28 NX_Turbospeed napisał:



 > No Neostrada. Sieć? Eee...niewiem oco dokładnie chodzi(:P) ale net do mojego kompa idzie przez
 > kabel(ten taki gruby :P)(nie usb bo nie kozystam z modemu neo).


Jaki kabelek? Umiesz pomyśleć zanim zadasz pytanie? Używasz DHCP, pobierasz adresy DNS?, uzywasz karty ethernetowej? Skup sie bo nie będę zgadywał: http://rtfm.killfile.pl/#precyzja

Jak to przeczytasz to pogadamy. Wogle nie odpowiedziałeś odnośnie pytania o  resolv.conf.

--
Maciek

xes_szcz

  • Gość
Nie działa FireFox ani ściąganie plików poprzez terminal
« Odpowiedź #7 dnia: 2007-07-04, 23:37:23 »
> Jaki kabelek? Umiesz pomyśleć zanim zadasz pytanie? Używasz DHCP, pobierasz adresy DNS?,
 > uzywasz karty ethernetowej? Skup sie bo nie będę zgadywał: http://rtfm.killfile.pl/#precyzja
 >
 > Jak to przeczytasz to pogadamy. Wogle nie odpowiedziałeś odnośnie pytania o  resolv.conf.
 >
 > --
 > Maciek

To raczej nie problem z konfiguracją klienta DNS, itp. Jeśli pozostałe programy potrafią bez problemu skorzystać z DNS i pakiety są przesyłane do sieci publicznej, to nie jest problem z siecią.

Mam podobny problem ze swoimi Compaq. Brzmi to idiotycznie, ale web "chodzi" na Konqueror, a Firefox zamiera z komunikatem "Łączenie się z ..." w status-barze. Problem występuje tylko na Compaq.

Do tej pory nie mam zielonego pojęcia co to jest.