Nowe posty

Autor Wątek: Cable Modem w Mandrake 8.0  (Przeczytany 3374 razy)

lelek

  • Gość
Cable Modem w Mandrake 8.0
« dnia: 2006-07-18, 15:33:06 »
Witam
Jestem poczatkujacy jesli chodzi o linuxa. Innych dystrybucji nie instalowalem i nie sprawdzalem, nastawilem sie na vectora wiec inne systemy poki co nie wchodza w gre. Moze na poczatek moja konfiguracja czyli: P4 2.4ghz HT, asus p4c800 deluxe, 1gb ramu, liteon cd-r/rw i lg dvd-r/rw - podpiete na osobnych tasmach bo razem sie gryza, dysk 80 gb seagatea pata - podpiety przez kontroler raida. Problem szybko wyskakuje, po zabootowaniu z plyty (linux vector 5.1 soho) pojawia sie menu (jest do wyboru sata(default) i scsi), po wyborze i jednej i drugiej opcji zaczyna wykrywac/wczytywac urzadzenia przy wykrywaniu/wczytywaniu dysku twardego wiesza sie. W czym moze byc problem? z gory dziekuje za podpowiedz. Acha wydaje mi sie ze to nie powinno miec znaczenia ale ze wzgledu na slaba znajomosc linuxa powiem dysk ma partycje 3 ntfs i troche danych, nie zalezy mi nanich takze jezli musi byc niespartycjonowany dysk to nie ma problemu. Jeszcze raz dzieki.

lelek

  • Gość
Cable Modem w Mandrake 8.0
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-07-26, 19:17:17 »
Witam
Niestety wczesniej nie znalazlem czasu aby sie zaglebiac w moj problem, lecz dzis mialem wolne popoludnie i problem rozwiazalem. Jest on prosty i niestety dyskwalifikujacy linuxa (a szkoda bo bardzo mi sie spodobal). Rozwiazanie jest takie dysk musi byc podpiety do gniazda ide. Niestety co w moim wypadku odpada bo puki w fazie testow jestem w stanie (co jest glupota) przepinac non stop testowa 80gb na zwykle ide to przy docelowym rozwiazniu linux zainstalowany na 2 dyskach samsunga 200gb sata podpietych w macierz  kompletnie go dyskwalifikuje. Co ciekawe udalo mi sie dostac kilka innych dystrybucji ktore dokladnie mialy ten sam problem (miedzy innymi opensuse, mandriva, kubuntu itp itd). Z przykroscia musze stwierdzic ze taki brak suportu sprzetu w dzisiejszych czasach jest totalna klapa i zamiast isc do przodu z biegiem czasu to sie cofamy w rozwoju. Jeszcze tak z ciekawosci poczytalem nad wsparciem sprzetowym raida to z tym tez jest cienko. Nawet tak slaby produkt jakim jest mikrosyf windows to jednak radzi sobie z tak podstawowa rzecza. Z przykroscia i zazenowaniem musze wrocic do mikrosyfu.
Zycze wszystkim milej pracy i wielkie dzieki za chec pomocy.

chmooreck

  • Gość
Cable Modem w Mandrake 8.0
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-07-26, 19:27:41 »
Nie zgodze sie z brakiem wsparcia dla macierzy RAID...
przyznaj sie tylko jaki masz kontroler, to pewnie cos wymyslimy...

Wsparcie dla konkretnego sprzetu zalezy glownie od dobrej woli producenta - wiec wszelkie zastrzezenia do niego ;-)

co do \\'gryzacych sie\\' napedow CD - na pewno dobrze poustawiales zworki ? jeden na \\'master\\', a drugi na \\'slave\\' ?

lelek

  • Gość
Cable Modem w Mandrake 8.0
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-07-26, 20:41:07 »
Witaj
Odrazu jak widze taka odpowiedz to mi sie humor poprawia

2006-07-26 19:27:41 chmooreck napisał:

> Nie zgodze sie z brakiem wsparcia dla macierzy RAID...
 > przyznaj sie tylko jaki masz kontroler, to pewnie cos wymyslimy...

Kontroler Promise FastTrak 378 (Plyta asus p4c800 deluxe)

 > Wsparcie dla konkretnego sprzetu zalezy glownie od dobrej woli producenta - wiec wszelkie
 > zastrzezenia do niego ;-)

Jako szary uzytkownik mam bardzo nikle szanse odniesc sukces niz jakby to byla wilka korporacja zajmujaca sie np systemami operacyjnymi. Ale to tak tylko na marginesie :>

 > co do \\'gryzacych sie\\' napedow CD - na pewno dobrze poustawiales zworki ? jeden na \\'master\\', a
 > drugi na \\'slave\\' ?

Jesli chodzi o ustawienie tak probowalem kazdej kombinacji, znam sie troszku bo powiedzmy mam do czynienia ze sprzetem w pracy na biezaco :) ale dzieki za sugestie :)

chmooreck

  • Gość
Cable Modem w Mandrake 8.0
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-07-26, 21:43:55 »
2006-07-26 20:41:07 lelek napisał:

> Witaj
 > Odrazu jak widze taka odpowiedz to mi sie humor poprawia

Odpowiedz pojawila sie tylko dlatego, ze wykazales sie dobra wola i probowales samemu rozwiazac problem ;-)

 > > Nie zgodze sie z brakiem wsparcia dla macierzy RAID...
 >  > przyznaj sie tylko jaki masz kontroler, to pewnie cos wymyslimy...
 >
 > Kontroler Promise FastTrak 378 (Plyta asus p4c800 deluxe)

www.google.pl -> linux Promise FastTrak 378
pierwsza odpowiedz:
http://www.linuxquestions.org/questions/showthread.php?t=258564

sa sterowniki, da sie ;-)
jak bedziesz mial jakies problemy, w rozwiazaniu ktorych potrzebna bedzie pomoc - na pewno ktos sie tu znajdzie...

 >  > Wsparcie dla konkretnego sprzetu zalezy glownie od dobrej woli producenta - wiec
 > wszelkie
 >  > zastrzezenia do niego ;-)
 >
 > Jako szary uzytkownik mam bardzo nikle szanse odniesc sukces niz jakby to byla wilka korporacja
 > zajmujaca sie np systemami operacyjnymi. Ale to tak tylko na marginesie :>

zauwaz, ze nie jestes jedynym uzytkownikiem tego sprzetu chcacym, zeby dzialal pod linuxem... jestes czesia rynku, potencjalnym klientem... a to ze jestes ignorowany przez ta czy inna firme to juz powinien byc problem tej firmy ;-)
...czyli, w miare mozliwosci, na przyszlosc: najpierw sprawdzamy, czy ma wsparcie a dopiero potem kupujemy ;-)

lelek

  • Gość
Cable Modem w Mandrake 8.0
« Odpowiedź #5 dnia: 2006-08-10, 22:37:18 »
Witam
Na wstepie naleza sie przeprosiny wszystkim tym ktorych urazilem moja wypowiedzia i ze watpilem w linuxa, wiec z mila checia czynie to przepraszam :). A teraz trochu wyjasnienia dzieki pomocy uzytkownika chmooreck moj problem zaczal sie ruszac powoli ale jednak (dzieki :) ). Niestety po wgraniu driverow na dyskietke linux zglaszal ze nie ma na niej zadnej aktualizacji driverow :(, zniechecony i brak czasu spowodowal ze dopiero dzis powertowalem w ksiazce do plyty i przy jednym poleceniu w biosie nagle mnie oswiecilo \\"IDE CONFIGURATION\\" ---> \\"ONBOARD IDE OPERATE MODE\\" wybieramy opcje \\"COMPATIBLE MODE\\"  no i jeszcze wybieramy konkretnie ktore zlacza ide i sata maja byc aktywne (akurat w moim przypadku ustawilem na \\"PARALLEL ATA PORTS ONLY\\"). Hehe i teraz jestem szczesliwym posiadaczem Linuxa jeszcze tylko pozostala drobnostka czyli dobrac dystrybucje pod siebie, po wstepnych selekcjach vectora odrzucilem, milo mi sie wszystko ustawialo pod suse teraz sprawdzam fedore i poki co jestem zachwycony :D. Acha zostala mi jeszcze jedna rzecz do sprawdzenia jak sie zachowa przy postawionej macierzy, ale to juz chyba niepowinien byc problem. Dzieki za wszystko narka.

gucio7

  • Gość
Cable Modem w Mandrake 8.0
« Odpowiedź #6 dnia: 2006-07-18, 12:56:49 »
Mam problem z instalacja Cable Modem 5100E na usb.
Przeczytalem wiele artykułów i mimo tego nie potrafię sobie poradzić z tym problemem.
Dzieki za pomoc

Szczegoły sa takie:
demon usb jest aktywny,
moduł usb-uhci jest aktywny,

podaje komende ifconfig i co brak interfejsu,
podaje komende modprobe CDCEther aby uaktywnic modul dla modemu i w tym momencie powinien sie pojawic interfejs ethX ale sie nie pojawia.
i to tyle jezeli chodzi o szczegoly

spideros1

  • Gość
Cable Modem w Mandrake 8.0
« Odpowiedź #7 dnia: 2006-07-18, 13:06:02 »
A co wyświetla dmesg | tail ?