Nowe posty

Autor Wątek: SuSE - wolno dziala  (Przeczytany 9616 razy)

  • Gość
SuSE - wolno dziala
« Odpowiedź #15 dnia: 2006-06-10, 18:12:11 »
problem jak w temacie. gdy klikne np. w ikonke firefox'a  to musze odczekac czasem z 3 sekundy zeby sie w koncu odpapil. to niaprawde denerwujace
czego to moze byc przyczyna?

komp:
Celeron 2.0
256 RAM
GeForce 4 MX 440

TheUsh

  • Gość
SuSE - wolno dziala
« Odpowiedź #16 dnia: 2006-06-10, 19:14:00 »
2006-06-10 18:12:11 maxest napisał:

> problem jak w temacie. gdy klikne np. w ikonke firefox'a  to musze odczekac czasem z 3 sekundy
 > zeby sie w koncu odpapil.

Nie widze problemu, bo to normalne zachowanie firefoxa

gelon

  • Gość
SuSE - wolno dziala
« Odpowiedź #17 dnia: 2006-06-10, 19:41:07 »
2006-06-10 19:14:00 ush napisał:

> 2006-06-10 18:12:11 maxest napisał:
 >
 > > problem jak w temacie. gdy klikne np. w ikonke firefox'a  to musze odczekac czasem z 3
 > sekundy
 >  > zeby sie w koncu odpapil.
 >
 > Nie widze problemu, bo to normalne zachowanie firefoxa

mógłbyś go przyspieszyć, zmieniając stronę startową...:) i oczywiście fasterfox, ale pewnie masz...(ale pewnie chodzi ci o odpalenie samego programu, zanim zacznie wczytywać stronę..3 sek to nie jest znowu aż tak źle;)

  • Gość
SuSE - wolno dziala
« Odpowiedź #18 dnia: 2006-06-11, 22:36:10 »
nie - to nie jest post w stylu "czesc, jestem jarek i mam 10 lat, wczoraj dostalem komputer i wolno mi chodzi..."...

przede wszystkim napisalem "np. firefox'a" a nie samo "firefox'a"... wszystko sie tak wlecze. a to bardzo zniecheca do uzytkowania bioraca pod uwage fakt ze windows smiga

jakies inne sugestie?

opioom

  • Gość
SuSE - wolno dziala
« Odpowiedź #19 dnia: 2006-06-11, 23:34:45 »
> jakies inne sugestie?

Tak, używaj dalej windows jak ci tak śmiga.
Pzdr.

  • Gość
SuSE - wolno dziala
« Odpowiedź #20 dnia: 2006-06-11, 23:40:22 »
no baa
windows'a uzywalem, uzywam i bede uzywal - jest mi potrzebny do codziennego kodzenia
chcialem sie w koncu bardziej zaglebic w linuksa i sadzilem ze ludzie tutaj beda bardziej chetni do udzielania pomocy, ale widac ze wystarczy powiedziec "lubie windows'a" i juz sie jest na "czarnej liscie"...

gelon

  • Gość
SuSE - wolno dziala
« Odpowiedź #21 dnia: 2006-06-12, 00:01:23 »
2006-06-11 22:36:10 maxest napisał:

> nie - to nie jest post w stylu "czesc, jestem jarek i mam 10 lat, wczoraj dostalem komputer
 > i wolno mi chodzi..."...
 >
 > przede wszystkim napisalem "np. firefox'a" a nie samo "firefox'a"...
 > wszystko sie tak wlecze. a to bardzo zniecheca do uzytkowania bioraca pod uwage fakt ze windows
 > smiga
 >
 > jakies inne sugestie?


skoro "wszystko sie tak wlecze" może używasz środowiska graficznego zbyt zasobożernego..(parametry twojego sprzętu nie powalają na kolana..;)...no ale na pewno środowisko graficzne masz wprost proporcjonalne do możliwości sprzętu, przecież wiesz na co sobie możesz pozwolić mając

"Celeron 2.0
256 RAM
GeForce 4 MX 440"

nie masz przecież na imię jarek....
(kde na pewno odpada, jeśli chcesz by ci szybciutko śmigało)...jeśli masz np gnome lub icewm, albo fluxbox i się wlecze to nie potrafię powiedzieć co może być tego przyczyną
...:):) po za tym wiedz że nikogo to nie obchodzi czy lubisz windows czy nie, masz pytanie i dajesz je na forum.....i albo współpracujesz z ludźmi którzy mogą ci pomóc, albo stroisz fochy w stylu "jarek", i znajdujesz sobie kolejny powód do kwasu...:):)
cześć, sto lat;)

Offline Robert

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2516
    • Zobacz profil
SuSE - wolno dziala
« Odpowiedź #22 dnia: 2006-06-12, 00:11:46 »
2006-06-11 23:40:22 maxest napisał:

> no baa
 > windows'a uzywalem, uzywam i bede uzywal -

kazdy tak mówi na początku. Nie martw się, minie ci to :-)

 > chcialem sie w koncu bardziej zaglebic w linuksa i sadzilem ze ludzie tutaj beda bardziej
 > chetni do udzielania pomocy, ale widac ze wystarczy powiedziec "lubie windows'a" i
 > juz sie jest na "czarnej liscie"...

Jak ci minie deprecha, to zapraszamy ponownie :-)

A co do przyspieszania SuSE'a, to on nigdy nie startował jak F16, ale jak bys sie rozejrzał po stronie, zwłaszcza po jej lewej stronie, to byś znalażł coś takiego:

http://www.linux.pl/?id=news&show=3293

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
                                   BTW Kuracja odwykowa musi boleć :-)
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Zanim popełnisz grafomaństwo: 1 | 2 | 3
Baza RPM Jak szukać informacji

olka

  • Gość
SuSE - wolno dziala
« Odpowiedź #23 dnia: 2006-06-12, 09:47:45 »
Część
mam podobny sprzęt (tylko procesor o połowę wolniejszy) i właśnie zainstalowałam susła w celach eksperymentalnych (jako, że miałbyć przyjazny początkującym).
I bez żadnych dodatkowych zabiegów faktycznie działa niemiłosiernie wolno - to chyba cecha tej dystrybucji. Pozostaje albo grzebać, grzebać i grzebać aż się powyłacza wszystko co zbędne, albo zmienić dystrybucję (nawet Mandriva działała mi szybciej - i to znacznie), ewentualnie przyzwyczaić się :P.

Z rzeczy nie związanych z samą dystrybucją, możesz sprawdzić czy działa Ci DMA dla dysku, chociaż raczej prawie na pewno działa.

pozdrawiam
olka

A co do reakcji forumowiczów -  instalujesz jedną z tych przeładowanych domyślnymi usługami, super-graficznych dystrybucji (a ramu bez przesady), czego się tu spodziewać...

  • Gość
SuSE - wolno dziala
« Odpowiedź #24 dnia: 2006-06-13, 20:23:39 »
dobra. jak bede robil reinstall to przede wszystkim instalne gnome'a zamiast kde
dzieki za pomoc
pzdr

flak

  • Gość
SuSE - wolno dziala
« Odpowiedź #25 dnia: 2006-06-13, 22:42:03 »
2006-06-13 20:23:39 maxest napisał:

> dobra. jak bede robil reinstall to przede wszystkim instalne gnome'a zamiast kde
 > dzieki za pomoc
 > pzdr

Chwila, moment, a partycję SWAP założyłeś?

marcinqu

  • Gość
SuSE - wolno dziala
« Odpowiedź #26 dnia: 2006-06-14, 16:15:57 »
2006-06-10 18:12:11 maxest napisał:

> problem jak w temacie. gdy klikne np. w ikonke firefox'a  to musze odczekac
> czasem z 3 sekundy

hmm, to szybko Ci chodzi.

na ubuntu np firefox z kilkanostoma wtyczkami strtuje 8-10 s. pod xp jest podobnie (AMD 1,7)


  • Gość
SuSE - wolno dziala
« Odpowiedź #27 dnia: 2006-06-15, 00:12:50 »
2006-06-14 16:15:57 szpok napisał:

> 2006-06-10 18:12:11 maxest napisał:
 >
 > > problem jak w temacie. gdy klikne np. w ikonke firefox'a  to musze odczekac
 > > czasem z 3 sekundy
 >
 > hmm, to szybko Ci chodzi.
 >
 > na ubuntu np firefox z kilkanostoma wtyczkami strtuje 8-10 s. pod xp jest podobnie (AMD 1,7)
 >
 >

juz chyba trzeci raz powtarzam ze firefox to byl przyklad :]

btw: to jest chyba oczywsite ze swap'a mam -2x wiekszy niz ram tka jak powinno byc. juz mowilem ze to nie post a'la "mam na imie jarek..."

gelon

  • Gość
SuSE - wolno dziala
« Odpowiedź #28 dnia: 2006-06-15, 00:35:45 »
 > juz chyba trzeci raz powtarzam ze firefox to byl przyklad :]
 >
 > btw: to jest chyba oczywsite ze swap'a mam -2x wiekszy niz ram tka jak powinno byc. juz mowilem
 > ze to nie post a'la "mam na imie jarek..."

dobranoc jarek

Offline Robert

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2516
    • Zobacz profil
SuSE - wolno dziala
« Odpowiedź #29 dnia: 2006-06-15, 00:45:55 »
2006-06-15 00:12:50 maxest napisał:

 > juz chyba trzeci raz powtarzam ze firefox to byl przyklad :]

Być moze masz ludzi , którzy ci chcą pomóc za nie umiejących czytac, ale jest chyba odwrotnie, bo i ja i olka i inni forumowicze już dali ci wystarczające wskazówki. (Przyznaj sie, że nie odczytałes wszystkich informacji z linku, ktori ci podałem)

Jedyne co mi jeszcze przychodzi do glowy, to jest w SuSE takie narzędzie - nazywa sie Monitor wydajności (KDE Strażnik Systemu) - ono ci dużo powie...

ew. polecenie top w konsoli.
Zanim popełnisz grafomaństwo: 1 | 2 | 3
Baza RPM Jak szukać informacji