Nowe posty

Autor Wątek: Brak sieci na SuSe 9.3  (Przeczytany 1481 razy)

  • Gość
Brak sieci na SuSe 9.3
« dnia: 2006-03-01, 19:50:02 »
Jaki program do przechwytywania obrazu z karty na chipie cx88xx (tvtime działa cudnie) moglibyście mi polecić ? Tylko miło by było żeby były binarki dla amd64 , mogą być rpm to sobie przez aliena zainstaluję ale deby dla ubuntu byłyby miłą niespodzianką ... Dobrze by było gdyby był niezależny od mencodera bo ten raz działa raz nie , przynajmniej u mnie ... I moglibyście mi też polecić jakiś program a\\'la VirtualDub ? Bo tego mi najbardziej teraz brakuje pod linuxem ;)

nobange

  • Gość
Brak sieci na SuSe 9.3
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-03-01, 18:10:43 »
Mam w pracy swiezo zainstalowany SuSe 9.3 na kompie Fujitsu-Siemens Celsius ze zintegrowana sieciowka. Problem polega na tym, ze w zaden sposob nie mozna wlaczyc go do sieci wewnetrznej. Dostal adres IP 192.168.50.10, maska 255.255.255.0, probuje pingowac serwer o numerze 192.168.50.50 i dostaje komunikat: Destination host unreachable. Karta za to doskonale pinguje sama siebie. Firewall jest wylaczony, probowalem tez przy wlaczonym i dodanym interfejsem sieciowym do strefy zaufanej. Aby wykluczyc niesprawna karte, wlozylismy druga 3Com'a i efekt ten sam. Inny komputer wpiety do tego kabla ma siec. Probowalem pingowac inne komputery w sieci, zmienialem adres IP - zadnych wynikow. Czy ktos moze mi jeszcze podpowiedziec czego sprobowac zeby siec ruszyla?

kfiaciarka

  • Gość
Brak sieci na SuSe 9.3
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-03-01, 19:45:58 »
A próbowałeś ifconfigiem na sztywno ustawic? Może w biosie masz ustawione jakieś dodatkowe opcje (dla mnie było to plug'n'play os). Inne linuxy, może te z płyty mają sieć?