Nowe posty

Autor Wątek: karta wi-fi  (Przeczytany 3697 razy)

guzzi1

  • Gość
karta wi-fi
« dnia: 2006-02-24, 12:57:31 »
Witam. Mam sobie sambe i windy98 pod PDC. Przyszedł czas że trzeba było zainstalować WinXp na stacji więc zrobiłem co potrzeba podczepiłem pod domenę profile mobilne działają ale wywala mi Xp takie coś:

[.ShellClassInfo]
LocalizedResourceName=@%SystemRoot%system32shell32.dll,-21787

Może ktoś by coś podpowiedział? Co mam w shicie poustawiać?

ylam

  • Gość
karta wi-fi
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-02-24, 10:58:27 »
witam mam pytanie czy ktos moglby mi pomoc w instalacji karty GL2422VP na Fedorze 4 ...skad sciagnac sterowniki i jak to zrobic najlepiej krok po kroku jestenm poczatkujacym uzytkowinikiem linuxa za wszytsko z gory wielkie dzieki

chmooreck

  • Gość
karta wi-fi
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-02-24, 13:17:30 »
2006-02-24 10:58:27 ylam napisał:

> witam mam pytanie czy ktos moglby mi pomoc w instalacji karty GL2422VP na Fedorze 4 ...skad
 > sciagnac sterowniki i jak to zrobic najlepiej krok po kroku jestenm poczatkujacym
 > uzytkowinikiem linuxa za wszytsko z gory wielkie dzieki

krok 1. zorientuj sie na jakim jest chipsecie

krok 2. rozejrzyj sie na sieci - na pewno ktos juz probowal zainstalowac podobna karte...

P.S. lektura obowiazkowa: http://rtfm.killfile.pl

ylam

  • Gość
karta wi-fi
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-02-24, 13:28:28 »
nie wiem na jakim jest chipsecie wyciagnalem karte i na niej jest tak Model: GL2422VP
a pod tym : 07J-GL2422MP-MT i tylko tyle wiem

difrost

  • Gość
karta wi-fi
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-02-24, 17:15:09 »
2006-02-24 13:28:28 ylam napisał:

> nie wiem na jakim jest chipsecie wyciagnalem karte i na niej jest tak Model: GL2422VP
 > a pod tym : 07J-GL2422MP-MT i tylko tyle wiem

A w google, to sie nie chcialo poszukac? Dla przypomnienia: www.google.pl .

Ta karta to REQUEST GL2422VP na chipsecie acx100 (ten sam chipset jest w dwl-520). Ta karta dziala pod linuxem bez problemow!

flak

  • Gość
karta wi-fi
« Odpowiedź #5 dnia: 2006-02-24, 23:17:42 »
2006-02-24 10:58:27 ylam napisał:

> witam mam pytanie czy ktos moglby mi pomoc w instalacji karty GL2422VP na Fedorze 4 ...skad
 > sciagnac sterowniki i jak to zrobic najlepiej krok po kroku jestenm poczatkujacym
 > uzytkowinikiem linuxa za wszytsko z gory wielkie dzieki

Linux ma inną politykę dotyczącą sterowników niż MS.

Wszystkie sterowniki muszą zostać upublicznione (ich zawartość czyli kod źródłowy) i wciągnięte do samego jądra systemowego dzięki czemu sterownik rozwija się w zasadzie nie zależnie od stanu rynku (czy dany towar jest dostępny/popularny czy nie) i chęci czy niechęci producenta sprzętu. Czasem producent nie chce ujawnić danych dotyczących danego sprzętu (z reguły bo jest chorym pseudo imperialistą) i wtedy użytkownicy są skazani na binearne sterowniki on producenta  Niestety te sterowniki rozwijają się poza Linuxem i z reguły nie nadążają za tępem zmian. Prędzej czy puźniej producent przestanie sprzedawać dany produkt a jego nabywcy zostanią na lodzie bo momentalnie zabraknie (działających) sterowników do owego sprzętu. Więc z reguły jeśli w przyszłości znajdziesz jakiś sprzet dla którego producent umieścił sterownik Linuxowy na płytce instalacyjnej dołączonej do sprzętu, to znaczy, że twój zakup był wyjątkowo nieudany :). Natomiast jeśli sterownika nie będzie to albo sterownik jest już w systemie albo wogle go nie ma :(

Co do chipsetów. Chipset jest odpowiedzialny za pracę danego użądzenia w istocie zażądza nim.
Dla ciebie to nowa karta o takim czy ninnym wyglądzie i takich czy innych możliwościach, wyprodukowanych przez jakąś firmę.
Dla komputera jest to... chipset z którym potrafi się porozumieć lub nie. Producent chipsetu a producent karty w którą jest wtopiony to z reguły dwie różne osoby co oznacza, że takie same chipsety mogą się pojawić w produktach zupełnie różnych firm. Stąd sterowniki Linuxowe to zazwyczaj sterowniki zbiorcze a ich nazwy odpowiadają typom chipsetu jaki obsługują.

Podsumowując użytkownicy Linuxa mówią o sterownikach nie do danego produktu tylko do danego chipsetu.




ylam

  • Gość
karta wi-fi
« Odpowiedź #6 dnia: 2006-02-25, 08:44:47 »
2006-02-24 17:15:09 difrost napisał:

> 2006-02-24 13:28:28 ylam napisał:
 >
 > > nie wiem na jakim jest chipsecie wyciagnalem karte i na niej jest tak Model: GL2422VP
 >  > a pod tym : 07J-GL2422MP-MT i tylko tyle wiem
 >
 > A w google, to sie nie chcialo poszukac? Dla przypomnienia: www.google.pl .
 >
 > Ta karta to REQUEST GL2422VP na chipsecie acx100 (ten sam chipset jest w dwl-520). Ta karta
 > dziala pod linuxem bez problemow!
no dobra w google szukalem ale jakos nie moglem znalezc ale ja nie wiem co mam dalej robic czy moze wiecie gdzie to jest opisane jak krok po kroku ja zainstalowac i jakie stery sciagnac

difrost

  • Gość
karta wi-fi
« Odpowiedź #7 dnia: 2006-02-25, 12:27:53 »
2006-02-25 08:44:47 ylam napisał:

> 2006-02-24 17:15:09 difrost napisał:
 >
 > > 2006-02-24 13:28:28 ylam napisał:
 >  >
 >  > > nie wiem na jakim jest chipsecie wyciagnalem karte i na niej jest tak Model:
 > GL2422VP
 >  >  > a pod tym : 07J-GL2422MP-MT i tylko tyle wiem
 >  >
 >  > A w google, to sie nie chcialo poszukac? Dla przypomnienia: www.google.pl .
 >  >
 >  > Ta karta to REQUEST GL2422VP na chipsecie acx100 (ten sam chipset jest w dwl-520). Ta
 > karta
 >  > dziala pod linuxem bez problemow!
 > no dobra w google szukalem ale jakos nie moglem znalezc ale ja nie wiem co mam dalej robic czy
 > moze wiecie gdzie to jest opisane jak krok po kroku ja zainstalowac i jakie stery sciagnac


ndiswrapper.sourceforge.net