Nowe posty

Autor Wątek: Klaster z 2 maszyn 64 bitowych  (Przeczytany 3620 razy)

  • Gość
Klaster z 2 maszyn 64 bitowych
« dnia: 2005-12-07, 17:41:56 »
Podczas kompilacji kde 3.5 konsola wyświetla mi taki błąd:

You\\'re missing bzip2 development files.
make[2]: *** [configure-work/kdelibs-3.5/configure] Błąd 1
make[2]: Leaving directory `/home/longer/kde/konstruct/kde/kdelibs\\'
make[1]: *** [dep-../../kde/kdelibs] Błąd 2
make[1]: Leaving directory `/home/longer/kde/konstruct/kde/kdewebdev\\'
make: *** [install] Błąd 2

Nie wiem co sie dzieje. czy moze mi ktoś pomóc i powiedzieć co mam zrobić??

TheUsh

  • Gość
Klaster z 2 maszyn 64 bitowych
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-12-07, 23:19:13 »
2005-12-07 21:23:35 amdfanatyk napisał:

> czytac nie umiesz?
 >
 > You\\'re missing bzip2 development files.
 >
 > nie ma pakietu bzip2-devel;
 >
 > po za tym nie kompiluj tego gowna; kde 3.5 to krok w tyl, jesli masz kde 3.4, to przy nim
 > pozostan.

Przylaczam sie do wypowiedzi amdfanatyka. Kompilacja KDE 3.5 to tylko strata czasu. Nic nowego ciekawego nie ma, a funkcji ustawienia sobie srodowiska tak jak sie chce jest mniej :/

  • Gość
Klaster z 2 maszyn 64 bitowych
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-12-14, 01:20:02 »
Ja tutaj mam KDE 3.5.0 (rc2 chyba) i jest kilka nowych opcji konfiguracji. Głównie w 3.5.0 pododawali małe narzędzia, czy nowe kontrolki w starych narzędziach. Kilka zmian w interfejsie też jest. Niektóre narzędzia sprawiają wrażenie odgapionych od Gnome.

W sumie jak masz 3.4 to 3.5 instaluj gdy naprawde lubisz mieć najnowszy soft.

Dodatkowo
Po pierwsze widać że nie dokońca obeznany jesteś w Linuksie, więc przyda Ci się taka zabawa.

Po drugie, na wszelki wypadek zainstaluj sobie Gnome, bo I się przyda gdy w dojdziesz do etapu w którym prawie masz KDE, ale jeszcze nie chodzi... Gnome zapewni Ci interfejs do dalszej pracy zabawy z kompilacją KDE.

Po trzecie, jeżeli kompilujesz od ręki to najpierw usuń zainstalowane KDE. Jeżeli kompilujesz za pomocą narzędzia kdebuild, przeczytaj czy sam zrobi Ci przelinkowania w /usr :-) Żeby nie było, że zainstalowałeś 3.5 a konfigi są dla 3.4. Jak nie będziesz pewien, to poprostu wywal najpierw KDE...

Po czwarte, jak już wywalać KDE, to zapodaj sobie 4.0. Też sie kompiluje, ssając najpierw z SVN\\'a.

Po piąte i ostatnie, jak chcesz to napisz mogę conieco Ci przybliżyć kompilacje KDE 4. Tylko to nie jest temat na forum... :-)

Pozdrawiam

  • Gość
Klaster z 2 maszyn 64 bitowych
« Odpowiedź #3 dnia: 2005-12-14, 19:55:30 »
amd, wiesz nie rób z siebie guru \\"need console to live\\"

niektórzy mają linuksa także jako desktop, więc poprostu przestać chrzanić. Ta samo jak wiele osób jak oddaje auto do naprawy, to wynajmuje w serwisie zastępcze. Poprostu, najnormalniej chcą używać swojego komputera.

PS: komputer Cię woła - krzyczy \\"Error, Error\\"

demoh

  • Gość
Klaster z 2 maszyn 64 bitowych
« Odpowiedź #4 dnia: 2005-12-07, 14:52:04 »
Chce stworzyc klaster z 2 maszyn 64 bitowych z procesorami firmy AMD. Jedna maszyna (silniejsza) ma stanowic podpore dzialania drugiej (slabsza). Slabsza ma miec srodowisko graficzne a silniejsza ma poprostu sobie wspomagac ta pierwsza. Jaka najlepsza by byla dystrybucja do tego? Najlepiej zeby bylo mozna ja latwo skompilowac od podstaw. Czytalem o MOSIX ale niby jest tylko pod 32 bity, jest jeszcze SMP ale jaka dystrybucja to wspiera? Moge wydac troche na to przedwziecie.

Za pomoc gory dziekuje.

chmooreck

  • Gość
Klaster z 2 maszyn 64 bitowych
« Odpowiedź #5 dnia: 2005-12-07, 15:04:24 »
Zacznij od drugiej strony... do czego toto ma sluzyc ?

P.S. Jak mozesz troche wydac to zamist klastra zrobilbym jednego silniejszego kompa... (np 2 opterony 2 rdzeniowe)

demoh

  • Gość
Klaster z 2 maszyn 64 bitowych
« Odpowiedź #6 dnia: 2005-12-07, 16:09:18 »
Ma sluzyc do pracy programisty (glownie PHP itp). Druga maszyna ma poprostu wspomagac pierwsza. Mam 1 maszyne i chce zakupic 2 ale to mija sie z celem zeby kupowac opterony jak i tak beda 2 maszyny do polaczenia. Tylko nie wylatywac prosze ze do tego co ja chce na nich robic wystarczy ten co mam bo nie wystarczy bo nie pisze skryptow ktore sa typowe na stronach www a bardziej rozbudowane w kierunku zbierania informacji itd., baza tez dostaje i to ostro, a musze to gdzies testowac.

maciasz

  • Gość
Klaster z 2 maszyn 64 bitowych
« Odpowiedź #7 dnia: 2005-12-07, 20:56:20 »
Mozesz spokojnie korzystac z openmosix na amd64 obecnie korzystam z gentoo na tej architekurze i przypadkiem znalazlem  w portage zrodle kelnera z ta latka narazie jest w galezi testowej  , ale moze nie dlugo bedzie w stabilnej

----- cut ----
- sys-kernel/openmosix-sources-2.6.12.577 (masked by: package.mask, ~amd64 keyword)
# Konstantin Arkhipov (15 Apr 2005)
# Masked until arrival of userland tools. At least.
----- cut ----

i polecam jeszcze to
http://www.gentoo.org/proj/en/cluster/

pozdrawiam
Maciasz

demoh

  • Gość
Klaster z 2 maszyn 64 bitowych
« Odpowiedź #8 dnia: 2005-12-08, 16:33:33 »
Jedno pytanie:

Czy procesor 64bit AMD nie pogryzie sie z 64bit Intela ?

marcin.kaczmarek

  • Gość
Klaster z 2 maszyn 64 bitowych
« Odpowiedź #9 dnia: 2005-12-09, 14:01:45 »
2005-12-08 16:33:33 demoh napisał:

> Jedno pytanie:
 >
 > Czy procesor 64bit AMD nie pogryzie sie z 64bit Intela ?
Lepiej nie mieszać AMD z Intelem, bo mogą być problemy, ale ja nie jestem biegły w tym temacie
cytat:
"As stated earlier, it is necessary to have at least two machines when building a
cluster. It is not necessary that these machines have the same levels of
performance. The only requirement is that they both share the same architecture.
For instance, the cluster should only consist of all Intel machines or all Apple
machines but not a mixture of the two. It is possible in theory to mix
architectures when building a cluster by using Java, but that is outside the
scope of this document."