Nowe posty

Autor Wątek: problem long :)  (Przeczytany 7298 razy)

  • Gość
problem long :)
« Odpowiedź #15 dnia: 2005-12-01, 19:27:40 »
hmmm chwile wczesniej wychaszowałem
squid -k reconfigure;
squid -z;
squid;
i na razie wszystko ok  jak wpisałem polecenie do zatrzymania to napisało stopping squid - failed czyli raczej nie działa a strony itp działają więc jak na razie jest dobrze - poczekam z godzinke dwie i zobacze czy problem bedzie sie powtarzał - aha i mam wrażenie że bez squida stronki mi się szybciej ładują - ale może to autosugestia :)

  • Gość
problem long :)
« Odpowiedź #16 dnia: 2005-12-01, 20:18:06 »
niestety nic nie dało - ale poczynione następne obserwacje z ustawieniami dns - po wpisaniu np. www.wp.pl - nie działa, po wpisaniu 212.77.100.101 wrtualna sie ładnie otwiera ;] - kombinuje dalej ;]

  • Gość
problem long :)
« Odpowiedź #17 dnia: 2005-12-01, 20:20:49 »
i niestety nie daje nic startowanie i stopowanie squida :(

guzzi1

  • Gość
problem long :)
« Odpowiedź #18 dnia: 2005-12-01, 20:23:42 »
sprawdź czy napewno ten squid jest zatrzymany
wpisz
ps ax lub ps aux lub wpisz top i zobacz czy squid tam się gdzieś nie szwenda. Bo te błędy cały czas mi wskazują na błędy squida.

  • Gość
problem long :)
« Odpowiedź #19 dnia: 2005-12-01, 20:31:25 »
ok teraz odchaszowałem, zresetowałem serwer, dałem stop - napisało ok - w top nie pokazuje go nigdzie - sprawdzam dalej czy znowu nie wywali za godzinkę lub pół :)
Pozdrawiam
Mowso

  • Gość
problem long :)
« Odpowiedź #20 dnia: 2005-12-02, 08:17:03 »
no i niestety - squid stopnięty a sprawa dalej nie rozwiązana - chyba będe w przyszłym tygodniu stawiał coś od nowa - ten serwer zrobił mi znajomy i jako tako chodził bez awaryjnie 4 miesiące - teraz jakieś cyrki sie zaczeły dziać - niestety jak sie samemu czegoś nie zrobi to potem problem, jak sie coś stanie bo człowiek nawet nie ma pojęcia co moze być przyczyną. Żeby było łatwo to może się zainteresuje NND - kiedyś jeszcze za czasów starego freesco miałem serwerek na hdd z dołożonymi pakietami i jakoś to działało bez zarzutu a teraz na NND ponoć można nawet nicesharpera dołożyć :)

Pozdrawiam
i dzięki za chęć pomocy - chyba sie poddaje :)

chmooreck

  • Gość
problem long :)
« Odpowiedź #21 dnia: 2005-12-02, 10:53:47 »
2005-12-02 08:17:03 mowso napisał:

> no i niestety - squid stopnięty a sprawa dalej nie rozwiązana -

tzn stronki wogole sie laduja, tak ?

pewnie masz regule w iptables - przekierowanie pakietow ktore ida na port 80 na port squid'a.. zajrzyj sobie do regolek...

  • Gość
problem long :)
« Odpowiedź #22 dnia: 2005-12-02, 14:18:39 »
2005-12-02 10:53:47 chmooreck napisał:


 > tzn stronki wogole sie laduja, tak ?
 
tzn ładują a po pewnym czasie przestają :( i działają tylko niektóre i to mam wrażenie że te które mają jakąś podtrzymaną sesje to działają natomiast nowe nie otwierane jeszcze nie działają

 > pewnie masz regule w iptables - przekierowanie pakietow ktore ida na port 80 na port squid'a..
 > zajrzyj sobie do regolek...

mam ale odchaszowałem wszystkie - było tam 10 różnych popularnych serwisów. przekier. na port squida - wyciołem je, wyłączyłem squida i niestety nic