Nowe posty

Autor Wątek: coś dla mnie  (Przeczytany 1621 razy)

fsm

  • Gość
coś dla mnie
« dnia: 2012-01-26, 12:01:30 »
Witam potrzebuje dystra z rozwinietym interfejsem graficznm. Pakiety, aktualizacje chcialbym uaktualniac, sciagac bez konsoli (ew sporadycznie jej uzywac). Sabayon byl fajnym systemem, podobal mi sie jednak jak sciagam repki to zadna nie chce mi sie nawet rozpoznac jak boottuje plyte w biosie. Ogólnie bede korzystac z internetu i multimediow.

a co najwazniejsze mam karte bezprzewodowa do ktorej na dysto chcialbym miec dostepne sterowniki :) pozdrawiam.

Sprzet: http://wklejto.pl/115319

Offline Lord Darius

  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 1162
    • Zobacz profil
coś dla mnie
« Odpowiedź #1 dnia: 2012-01-26, 13:24:22 »
1. Jeśli jesteś początkujący i nie masz zamiaru bawić się w dalsze konfiguracje systemu po instalacji i jednocześnie mieć z miejsca w systemie prawie "wszystko" - tylko Ubuntu LTS ( czyli z  długim wsparciem ).

2. Jeśli jesteś początkujący i masz zamiar przy okazji instalacji Linuksa nieco pogłębić swoją wiedzę i przy odrobinie własnego wysiłku - Debian Squeeze.

Pozdr
Spójrz bez strachu na rzecz budzącą strach, a straszność sama zniknie.
cat /etc/debian_version

Offline Paweł Kraszewski

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 3069
  • Lenistwo jest matką potrzeby = babcią wynalazku
    • Zobacz profil
coś dla mnie
« Odpowiedź #2 dnia: 2012-01-26, 14:41:39 »
Sprzęt wydaje się przyjazny Linuksowi - to, że płyta nawet nie startuje w BIOSie może wynikać bądź z problemów ze sprzętem, bądź ze źle (złym narzędziem) nagranej płyty (niestety, częściej zdarza się to drugie).
Paweł Kraszewski
~Arch/Void/Gentoo/FreeBSD/OpenBSD/Specjalizowane customy