Nowe posty

Autor Wątek: Ubuntu 10.04.3 Server - Problem z pocztą  (Przeczytany 4396 razy)

comasystem

  • Gość
Ubuntu 10.04.3 Server - Problem z pocztą
« dnia: 2011-12-26, 20:00:01 »
Witam
Chciałbym prosic o pomoc ( sugestie) dotyczącą instalacji na tej dystrybucji Ubuntu "pośrednika" w dostarczaniu poczty dla klientów outlooka w windows XP

Skrzynki znajdują sie u ISP - chciałbym pobierać cała poczte na serwer ubuntu a potem lokalnie rozsyłac ja do klientów Outlooka.
Poczta wychodząca trafiałaby rownież na serwer ubuntu i z niego wedrowała dopiero do adresatów .
Jak mozna to zrobić najprosciej. Dodam że jestem początkujacym i niezbyt doświadczonym urzytkownikiem systemów unixowych

Dziekuje za Pomoc
Piotr

  • Gość
Ubuntu 10.04.3 Server - Problem z pocztą
« Odpowiedź #1 dnia: 2011-12-26, 23:34:59 »
Wybacz że będę dosadny, ale:
zatrudnij administratora (niekoniecznie na stałe, może być jednorazowa robota).

konfiguracja serwera na produkcji + początkujący = to się nie może udać

I nie dlatego że jesteś początkujący albo że sobie nie poradzisz z pomocą użytkowników tego czy innego forum. Pewnie Ci się uda, ale przy okazji serwer może zostać furtką dla spamerów czy innych włamywaczy.

Oczywiście wybór należy do Ciebie. Ale ja bym nie ryzykował.

comasystem

  • Gość
Ubuntu 10.04.3 Server - Problem z pocztą
« Odpowiedź #2 dnia: 2011-12-27, 02:33:10 »
TY również wybacz bo będę super dosadny

Chyba się przejadłeś w święta........
Bo jeśli nawet masz takie odczucia co do mojego postu i pytania w nim zawartego ....bo mieć możesz .... wszak wywalczyliśmy sobie demokracje w tym kraju.........

to pragnę zauważyć , że nie tylko obrażasz w swojej wypowiedzi mnie :) " lamerek chciał sobie produkcyjny  serwerek postawić :) "

ale o zgrozo wszystkich użytkowników goszczących na tym forum

No bo jeśli Twoja konkluzja zmierza w kierunku .."cytuje"

"z pomocą użytkowników tego czy innego forum. Pewnie Ci się uda, ale przy okazji serwer może zostać furtką dla spamerów czy innych "

to czy znaczyć to ma , że Ci którzy by mi pomogli są również niedouczeni i generalnie na tym forum nie ma i nie będzie nikogo kto by ten temat okiełznał na tyle dobrze aby nie doszło do sytuacji prze z Ciebie wymienionych, a może o zgrozo sugerujesz że Linux-y wszelkiej maści nie sprostają bezpiecznej konfiguracji o która pytam ? :)

Weź rapacholin i spuść powietrze to czasami pomaga:)

PS
HTML 5 - zgodny z ascetyzmem :))))))) - tu nie pomoże rapacholin tu trzeba lewatywy

Życzę sukcesów :)))))

Ksanderon

  • Gość
Ubuntu 10.04.3 Server - Problem z pocztą
« Odpowiedź #3 dnia: 2011-12-28, 23:24:06 »
Minio dobrze prawi i nie ma co się foszyć. Jeśli chcesz to zrobić dla FIRMY, która składa się nie tylko z Ciebie i sekretarki i 3 innych pracowników i chcesz to zrobić RAZ a potem zapomnieć o tym, to musisz wiedzieć, że samo "działanie" usługi to zdecydowanie za mało, co więcej nie będziesz nawet zdawał sobie sprawy o co pytać na forum bo nie będziesz wiedział o tym, że takie sprawy w ogóle istnieją dopóki się z nimi nie zetkniesz. Jednocześnie masz gwarancję, że nie zostaną Ci udzielone wszelkie wyprzedzające odpowiedzi na "niezadane pytania" bo usługi sieciowe to temat rzeka a nikt nie marzy o tym aby stracić pół dnia na opisywanie czegoś co i tak większość zignoruje.

comasystem

  • Gość
Ubuntu 10.04.3 Server - Problem z pocztą
« Odpowiedź #4 dnia: 2011-12-29, 02:24:14 »
Raczej mnie to BAWI niż " foszy" :)

Co to ma do rzeczy kolego czy chce to zrobić dla siebie , czy dla firmy ( jak to piszecie :) "serwer na produkcji" dobrze , że nie " serwerek" ) , czy dla " mamy na urodziny"

Chcę to zrobić i mając to na względzie, że w chwili obecnej posiadam małe doświadczenie w tym temacie postanowiłem zasięgnąć porady u "doświadczonych" no bo gdzie jak nie na forum o dumnie brzmiącej nazwie " linux.pl "

No i cóż po 3 dniach od zadanego pytania mam dwie odpowiedzi :) a raczej stwierdzenia .
Do pierwszego się już odniosłem.
Do twojego Ksanderonie odniosę się również
Czy zakładając " cytuje że nie będę nawet wiedział o co spytać oparłeś sie na prognozie pogody , jakie były twoje dane na wejściu - szanowny programisto " niskiego poziomu" gdzie " niskiego"  - odnosząc sie do C  chyba Cię nie obraża a wręcz delikatnie łechce.

Po waszych " socjopatycznych" i graniczących ze wszechwiedzą " narcystycznych w swym samouwielbieniu " nacechowanych " prawem wyłączności na mądrość "odpowiedziach - a raczej stwierdzeniach na pewno sie nie zetknę :))), wszak juz drugi " guru" rysując mój " poziom wiedzy " i zdolności poznawczych , a o zrozumieniu ( a raczej jego braku ) nie wspomnę - sprowadza mnie na ziemie .

Powiem Ci tak  - Ja tu nie przyszedłem po morały , oceny mojej osoby , tylko po pomoc.
I nie to jest straszne :) żem ( w waszych " proroczych" oczach niedouczony i nie zdolny do zrozumienia , a co dopiero zetknięcia się z tym co wy macie w jednym małym ( co tam małym " najmniejszym" paluszku).
Straszne jest to że ja się nie  " foszę " - rozumiem że to określenie od strojenia fochów , ale że to wy sie PUSZYCIE :)
Oby to jednak (mówie o waszej " wszechwiedzy") miało pokrycie w rzeczywistości , oby :)
Tego Wam :))) życzę w Nowym Roku.




Na tym kończę " mistrzowie"
EOT
Powodzenia