Nowe posty

Autor Wątek: Xfce4 - wyłączanie systemu i restart  (Przeczytany 6068 razy)

rhobar

  • Gość
Xfce4 - wyłączanie systemu i restart
« dnia: 2011-03-28, 17:58:15 »
Mam problem z ustawieniem wyłączania systemu i restartu w środowisku graficznym Xfce4.8. Zrobiłem tak jak tu http://linux-lenny.blogspot.com/2008/05/wyczanie-systemu-w-xfce.html
 ,ale nie wiem jak zmienić w tym "przycisku sesji",który dodałem do panelu by wszystkie trzy były aktywne. Aktywny w nim jest tylko  "Wyloguj". Natomiast "uruchom ponownie" i "wyłącz komputer" jest nadal nie aktywne. Czy trzeba stworzyć nowy aktywator do każdego z nich. Czy da się jakoś to odblokowac w tym oryginalnym przycisku sesji? Używam  menadżera logowania slim.

neb

  • Gość
Xfce4 - wyłączanie systemu i restart
« Odpowiedź #1 dnia: 2011-03-29, 18:27:29 »
Witam Kolegę. Mam identyczny problem. Też próbowałem tego rozwiązania lecz nic nie pomogło. A jaka dystrybucja ?

rhobar

  • Gość
Xfce4 - wyłączanie systemu i restart
« Odpowiedź #2 dnia: 2011-03-29, 18:56:14 »
Cytat: neb
Witam Kolegę. Mam identyczny problem. Też próbowałem tego rozwiązania lecz nic nie pomogło. A jaka dystrybucja ?
Tzn ono pomaga ,ale trzeba wpisywać w konsoli zwykłego usera reboot lub shutdown. Ale jak bym chciał tak wpisywac to bym używał fluxbox, a nawet w nim łatwiej to mozna szybciej obejść. To nie zalezy od dystrybucji tylko od twórców Xfce. Moim skromnym zdaniem powinni to zmienić na wzór gnome lub choćby lxde. Bo nawet mi się teraz nie chce tworzyć każdego osobnego aktywatora do jednej komeny .

chmooreck

  • Gość
Xfce4 - wyłączanie systemu i restart
« Odpowiedź #3 dnia: 2011-03-30, 12:04:51 »
spróbujcie sobie dodać ck-launch-session w /etc/slim.conf w login_cmd
np.:
login_cmd           exec ck-launch-session /bin/bash -login ~/.xinitrc %session

rhobar

  • Gość
Xfce4 - wyłączanie systemu i restart
« Odpowiedź #4 dnia: 2011-03-30, 16:01:55 »
Cytat: chmooreck
spróbujcie sobie dodać ck-launch-session w /etc/slim.conf w login_cmd
np.:
login_cmd           exec ck-launch-session /bin/bash -login ~/.xinitrc %session
Dziękuje działa :) Pewnie wina była tego że slim nie jest standardowym menadżerem logowania Xfce. Gnome ma gdm, Lxde ma swojego lxdm.

chmooreck

  • Gość
Xfce4 - wyłączanie systemu i restart
« Odpowiedź #5 dnia: 2011-03-30, 16:51:55 »
Powodem jest to, że slim nie obsługuje ConsoleKit'a (nie inicjalizuje sesji), z którego korzysta Xfce 4.8.