Nowe posty

Autor Wątek: Multimedia w Backtrack 4 R2  (Przeczytany 5342 razy)

  • Gość
Multimedia w Backtrack 4 R2
« dnia: 2011-01-30, 11:03:10 »
Jestem "świeżym" użytkownikiem linuxa a przygodę zacząłem od bt. Wiem, że jest to dystrybucja generalnie do pracy w sieci ale miło by było czasami np. posłuchać muzyki. Dużo guglałem i szukałem na wielu forach i nic nie znalazłem. Dowiedziałem się, że openoffice.org na bt nie istnieje a czytając o programach m.in. graficznych czy do odwarzania muzyki różnej maści dowiedziałem się że występują one pod wiele dystrybucji lecz nie pod bt. Nie wiedziałem gdzie pytać więc pytam tutaj. Czy istnieją jakieś programy graficzne/muzyczne/do odtwarzania filmów na bt czy mam zaopatrzyć się w drugą dystrybucję?

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

rompiotr

  • Gość
Multimedia w Backtrack 4 R2
« Odpowiedź #1 dnia: 2011-01-30, 13:31:40 »
Backtrack jest obecnie oparty o Ubuntu. Pewnie  korzysta z repozytorium Ubuntu. Sprobuj zrobic apt-get upgrade i apt-get install (tu wstaw nazwe programu do mediow). Byc moze tez bedziesz musial dodac do spisu repozytoriow repozytorium zawierajace mp3, avi itp. Pamietaj, ze BT zostal pomyslany do innych celow niz multimedia.
Mysle, ze na stronach dot. Ubuntu znajdziesz dokladny opis jak odtwarzac w Ubuntu multimedia i formaty niewolne.
Pozdrawiam

Offline Paweł Kraszewski

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 3068
  • Lenistwo jest matką potrzeby = babcią wynalazku
    • Zobacz profil
Multimedia w Backtrack 4 R2
« Odpowiedź #2 dnia: 2011-01-30, 14:47:03 »
BackTrack nie jest systemem "ogólnego przeznaczenia". Jest specjalizowanym narzędziem do testów bezpieczeństwa sieci. Ściągnij sobie jakiś system uniwersalny i na nim się ucz.

BT to trochę jak spychacz... Niby jeździ, ale nie jest specjalnie uniwersalny i na jazdę 200km do warzywniaka na zakupy się raczej nie nadaje. Natomiast niezastąpiony jest w tym, do czego go stworzono.
Paweł Kraszewski
~Arch/Void/Gentoo/FreeBSD/OpenBSD/Specjalizowane customy