Nowe posty

Autor Wątek: wylaczenie wyswietlanie wprowadzanych danych z klawiatury  (Przeczytany 3126 razy)

john_doe

  • Gość
witam,

jestem po raz pierwszy na tym forum, nie udalo mi sie znalezc odpowiedzi na moje pytanie w internecie wiec mam nadzieje ze mi pomozecie ;)

potrzebuje napisac skrypcik ktory bedzie dzialal na podobnie do passwd...

po uruchomienie skryptu wyswietli sie jakis tam komuniakt i uzytwkonwik bedzie mial wprowadzic dane - chodzi o to zeby to co on wprowadza nie wyswietlalo sie na ekranie

kombinowalem z przekierowaniem wejscia ale jakos nie dziala...

moze ktos cos doradzic?

pozdrawiam

john_doe

arctgx

  • Gość
wylaczenie wyswietlanie wprowadzanych danych z klawiatury
« Odpowiedź #1 dnia: 2010-12-14, 23:12:43 »
Spróbuj przed wczytywaniem hasła zamknąć wyjście błędów (w interaktywnej powłoce możesz wypróbować wykonywanie poleceń "w ciemno")
exec 2>&-
a potem je (z powrotem?) przekierować na standardowe wyjście.
exec 2>&1
Nie wiem, na ile to dobry pomysł i pewnie nie do końca go rozumiem. Nie jest np. tak, że wyjście błędów (2) jest po tym pomieszane ze standardowym wyjściem (1):
LANG=C ls --mięso | grep unrecognized
ls: unrecognized option '--mięso'
Try `ls --help' for more information.
Gdyby było, druga linijka byłaby niewidoczna, jak tu:
LANG=C ls --mięso [b]|&[/b] grep unrecognized
ls: unrecognized option '--mięso'
Tu jest kawałek do lektury:
man -LC -P 'less -p ^REDIRECTION' bash

Offline Paweł Kraszewski

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 3066
  • Lenistwo jest matką potrzeby = babcią wynalazku
    • Zobacz profil
wylaczenie wyswietlanie wprowadzanych danych z klawiatury
« Odpowiedź #2 dnia: 2010-12-15, 08:01:54 »
Coś jakby to?
#!/bin/bash                                                                                                                                                                                   
                                                                                                                                                                                             
echo -n "Password: "                                                                                                                                                                          
stty -echo                                                                                                                                                                                    
read PASS                                                                                                                                                                                    
stty echo                                                                                                                                                                                    
echo                                                                                                                                                                                          
echo "Password=$PASS"
Paweł Kraszewski
~Arch/Void/Gentoo/FreeBSD/OpenBSD/Specjalizowane customy

john_doe

  • Gość
wylaczenie wyswietlanie wprowadzanych danych z klawiatury
« Odpowiedź #3 dnia: 2010-12-17, 11:51:23 »
Cytat: pkraszewski
Coś jakby to?
#!/bin/bash                                                                                                                                                                                   
                                                                                                                                                                                             
echo -n "Password: "                                                                                                                                                                          
stty -echo                                                                                                                                                                                    
read PASS                                                                                                                                                                                    
stty echo                                                                                                                                                                                    
echo                                                                                                                                                                                          
echo "Password=$PASS"
o to mi chodzilo
:)

dziekuje bardzo :)

Offline ultr

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 1177
    • Zobacz profil
wylaczenie wyswietlanie wprowadzanych danych z klawiatury
« Odpowiedź #4 dnia: 2010-12-17, 18:37:52 »
read -s a && echo Wpisales: $a