Nowe posty

Autor Wątek: Damn Small Linux - montowanie partycji , szukanie plików  (Przeczytany 9989 razy)

f4stcod3r

  • Gość
Oto mam taki problem. Ściągnełęm sobie DSL live cd linux ,i po uruchomieniu chcę przejżeć plik systemowe Windows , ale niestety nie mogę ich znaleźć . Wyczytałem gdzieś że trzeba zamontować dysk Windowsa , niestety jestem w tym trochę zielony a komendy które znalazłem na necie nie działają .

Offline Lord Darius

  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 1162
    • Zobacz profil
Damn Small Linux - montowanie partycji , szukanie plików
« Odpowiedź #1 dnia: 2010-11-17, 23:01:00 »
Cytat: f4stcod3r
... a komendy które znalazłem na necie nie działają .
Jakie komendy?
Spójrz bez strachu na rzecz budzącą strach, a straszność sama zniknie.
cat /etc/debian_version

f4stcod3r

  • Gość
Damn Small Linux - montowanie partycji , szukanie plików
« Odpowiedź #2 dnia: 2010-11-17, 23:26:53 »
Do odczytu i zapisu ;]

apttiude install ntfs-3g

ntfs-3g /dev/hda1 /mnt/dysk

chmooreck

  • Gość
Damn Small Linux - montowanie partycji , szukanie plików
« Odpowiedź #3 dnia: 2010-11-18, 08:36:08 »
Co oznacza "nie działają" ?
Że niby żadnych komunikatów ?
Jeśli są jakieś komunikaty, to je przeczytaj i poszukaj samodzielnie rozwiązania.

sasha666

  • Gość
Damn Small Linux - montowanie partycji , szukanie plików
« Odpowiedź #4 dnia: 2010-11-18, 11:41:45 »
Z tego co pamiętam to DSL tak jak puppy automatycznie wykrywa wszystkie nośniki prze starcie, lokuje je na pulpicie i w przypadku puppyego wystarczy "dwuklik" a w przypadku DSL - prawy myszy i mount. Choć przyznam że DSLa daaawno nie widziałem...

f4stcod3r

  • Gość
Damn Small Linux - montowanie partycji , szukanie plików
« Odpowiedź #5 dnia: 2010-11-18, 14:46:46 »
to znaczy wyskakuje kominikat że aptitude nie działa

sasha666

  • Gość
Damn Small Linux - montowanie partycji , szukanie plików
« Odpowiedź #6 dnia: 2010-11-18, 18:06:18 »
W DSL musisz najpierw odblokować "apta" żeby móc korzystać z "apt-get" cz "aptitude" ;)
Patrzyłeś na post wyżej, wszystkie nośniki powinieneś mieć automatycznie "wywalone" na pulpit i tyle, klikasz na ikonę, potem na "mount" i zrobione.

f4stcod3r

  • Gość
Damn Small Linux - montowanie partycji , szukanie plików
« Odpowiedź #7 dnia: 2010-11-18, 20:30:30 »
Na pulpicie  mam 5 ikon , niestety nie ma tam folderu z plikami systemu Windows tylko firefox , exit ;] , mydsl , / , apss/ i to wszystkie ikony . Wynika z tego że muszę zamontować jakoś ten dysk .

sasha666

  • Gość
Damn Small Linux - montowanie partycji , szukanie plików
« Odpowiedź #8 dnia: 2010-11-18, 23:45:51 »
Pokaż

fdisk -l

A jeżeli potrzebujesz dystrybucji tylko do przeglądania/kopiowania/etc danych to wypal sobie puppy linuxa, automatycznie wykrywa wszystkie nośniki jak wyżej, nie ma żadnych problemów z montowaniem i dostępem do danych. No chyba że to dysk jest mocno uszkodzony, wtedy nic nie poradzimy...

lukaso666

  • Gość
Damn Small Linux - montowanie partycji , szukanie plików
« Odpowiedź #9 dnia: 2010-11-19, 08:54:50 »
Prosta ja drut rzecz.

# fdisk -l

wywala wszystkie zamontowane partycje, a zamontowanie ewentualnie "niekatywnej" partycji windowej było już tyle razy wałkowane tutaj i w necie, że nie ma sensu tego powtarzać.

Cytat: sasha666
A jeżeli potrzebujesz dystrybucji tylko do przeglądania/kopiowania/etc danych to wypal sobie puppy Linuksa,
Anegdotka: Spotykasz sashe666 na mieście i pytasz: Co tam słychać? A sasha666:No, najlepszy jest Puppy Linux! :P :D

sasha666

  • Gość
Damn Small Linux - montowanie partycji , szukanie plików
« Odpowiedź #10 dnia: 2010-11-19, 16:55:01 »
Cytat: lukaso666
Anegdotka: Spotykasz sashe666 na mieście i pytasz: Co tam słychać? A sasha666:No, najlepszy jest Puppy Linux! :P :D
Czasem nawet budzę się w środku nocy i krzyczę "na 4-rdzeniówkę tylko puppy!!!" ;)

Ale jeżeli koleś potrzebuje distra tylko jako liveCD do operacji na hdd to po co ma  za każdym razem bawić się w montowanie dysków skoro na szczeniaczku ma wszystko jak na dłoni ;)