Nowe posty

Autor Wątek: Brak połączenia poprzez stały zewnętrzny IP/router  (Przeczytany 5092 razy)

zerdo

  • Gość
Witam
Mam taką oto sytuację...
Mam stały zewnętrzny adres ip i chciałęm go podpiąć pod kompa na którym stoi ubuntu 9.10 z apache2.
Już miałem przez jakiś czas możliwość nawiązania połączenia do postawionej strony www jednak doinstalowałem sambę, serwer ftp i przeniosłem katalog ze stronami i nagle wszystko przestało działać.
Jak wpiszę zewn. adres w przeglądarkę to wywala że nie może nawiązać połączenia, ping działa, natomiast nmap zwraca
Kod:
nmap -PN -p 80 83.124.117.xxx
PORT   STATE    SERVICE
80/tcp filtered http

Nmap done: 1 IP address (1 host up) scanned in 2.31 seconds
Wygląda na to że dzieś coś blokuje port 80 jednak nie mam pojęcia co.
Na routerze mam przekierowanie portów 80 i 443 na adres lokalny.
Firewal w ubuntu jest w chwili obecnej wyłączony.

Czy może mi ktoś powiedzieć co mogę z tym zrobić?
Co jeszcze mogę sprawdzić aby ułatwić lokalizację problemu?
Jestem laikiem, ubuntu to mój pierwszy linuch i postawiłem go 3 dni temu

Czy mogę w jakiś sposób odinstalowć apache2 i ponowne zainstalować i konfigurować?
Jak odinstaluję to widzę że katalog apache2 nadal pozostaje a w nim całą konfiguracja - po ponownej instalacji jest dalej wszystko po staremu. Da się tak zrobić aby wywalić wszystko i zacząć z apache od nowa? Nie mogę usunąć apache2 ponieważ jest w etc i nie mam praw dostępu :(

Pozdrawiam

telinit

  • Gość
Brak połączenia poprzez stały zewnętrzny IP/router
« Odpowiedź #1 dnia: 2010-05-10, 09:53:03 »
Apache'a, razem z configiem odinstalujesz
sudo apt-get remove --purge apache2
albo wejdź w Synaptica, i tam masz usuń i drugą opcję, usuń i wyczyść, czy coś takiego, nie mam linucha pod ręką:) Inne problemy - nie wiem. :)

zerdo

  • Gość
Brak połączenia poprzez stały zewnętrzny IP/router
« Odpowiedź #2 dnia: 2010-05-11, 07:27:46 »
Polecenie sudo apt-get remove --purge apache2 odinstalowało mi apache - tak przynajmniej głosił komunikat i ponowna próba wykonania tego polecenia nie powiodła się ponieważ apache już nei było.
Jednak serwer nadal działa- katalog /etc/apache2/ z całą zawartością nadal istnieje. Jak wpisuję localhost wyświetla się mi strona

Ponowna instalacja apache niczego nie zmieniła ...

telinit

  • Gość
Brak połączenia poprzez stały zewnętrzny IP/router
« Odpowiedź #3 dnia: 2010-05-11, 10:50:11 »
sprawdz w synapticu, czy nie masz innych serwerow poinstalowanych. myślę, że to nie jest problem z apachem, tylko z Twoją konfiguracją sieci.
Tak nawiasem, czy Ty przypadkiem nie masz neostrady (tak patrze, znajome to ip) - bo jeśli tak, to nie masz stałego ip.

zerdo

  • Gość
Brak połączenia poprzez stały zewnętrzny IP/router
« Odpowiedź #4 dnia: 2010-05-11, 11:45:13 »
Ok postaram się sprawdzić jak tylko będę mógł.
Co do IP to to nie neostrada :)

Offline roobal

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2056
    • Zobacz profil
Brak połączenia poprzez stały zewnętrzny IP/router
« Odpowiedź #5 dnia: 2010-05-11, 18:58:38 »
Cytat: zerdo
Firewal w ubuntu jest w chwili obecnej wyłączony.
Co masz na myśli pod pojęciem wyłączony? 1. Czyściłeś reguły filtra pakietów i ustawiłeś politykę na akceptowanie pakietów przychodzący i wychodzących i przekierowanych? 2. zainstalowałeś jakąś graficzną nakładkę, np. Firestarter i wyłączyłeś ją?

Jeśli to drugie to nie wyłączyłeś firewalla tylko proces Firestartea a przez to cały ruch jest blokowany. Pokaż wynik poleceń:

sudo iptables -L
sudo ufw status
Jeśli masz zainstalowany Firestarter lub inny to go wywal i wyczyść reguły firewalla, pisząc sobie taki skrypt:

#!/bin/sh
iptables -F
iptables -t nat -F
iptables -P INPUT ACCEPT
iptables -P FORWARD ACCEPT
iptables -P OUTPUT ACCEPT
Pozdrawiam!