Nowe posty

Autor Wątek: Migracja na Kubuntu.  (Przeczytany 4020 razy)

kamzor

  • Gość
Migracja na Kubuntu.
« dnia: 2010-01-13, 17:27:52 »
Witam! Od pół roku jestem stałym użytkownikiem Ubuntu. Mam zamiar zacząć naukę biblioteki Qt, co prowokuje mnie do poznania KDE. Zastanawiam się nad przesiadką pod Kubuntu. Czy możecie mi powiedzieć czy może mi to sprawić trudność oraz jak będzie z oprogramowanie? Co mi może zaoferować konqueror, i czy nie lepiej zainstalować firefoksa? A jak z innymi programami?

P.S. Wiem że te pytania brzmią idiotycznie i lamersko, więc jeśli nie macie ochoty się rozpisywać to chociaż napiszcie jak ciężka będzie całkowita migracja w skali od 1 do 10.

Jeszcze dziś stawiam Kubunciaka obok Ubunciaka ;)

Pozdrawiam!

freerider

  • Gość
Migracja na Kubuntu.
« Odpowiedź #1 dnia: 2010-01-13, 21:57:51 »
Jeżeli znasz linuksa na tyle żeby się w nim swobodnie poruszać to nie będziesz miał problemów z przejściem na KDE. Co do konquerora to lepiej zainstalować ff ale każdy ma inny gust więc to jest tylko moje zdanie.

Offline roobal

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2056
    • Zobacz profil
Migracja na Kubuntu.
« Odpowiedź #2 dnia: 2010-01-14, 10:39:16 »
Cytat: kamzor
Jeszcze dziś stawiam Kubunciaka obok Ubunciaka ;)
Po co? Zainstaluj KDE po prostu pod Ubuntu, które masz już zainstalowane, wystarczy wydać polecenie:

sudo apt-get install kubuntu-desktop
Będziesz mógł się przełączać pomiędzy KDE a Gnome a tak byś musiał przełączać się pomiędzy systemami :)

Pozdrawiam!

kamzor

  • Gość
Migracja na Kubuntu.
« Odpowiedź #3 dnia: 2010-01-14, 15:34:28 »
To tak ogólnie dla rozkminy kubuntu ;)

kamzor

  • Gość
Migracja na Kubuntu.
« Odpowiedź #4 dnia: 2010-01-14, 18:15:55 »
Przyznam iż czuję się zaskoczony.
Albo Kubuntu wraz ze zmianą numeru z 9.04 na 9.10 zrobiło diametralny postęp albo oddaję stacjonarkę do naprawy.

Niedługo migruję na stałe!
Zachęcam :)