Nowe posty

Autor Wątek: Zmiana rozdzielczości Kubuntu na 1024x800 VirtualBox  (Przeczytany 8915 razy)

kiler012

  • Gość
Witam.
Zainstalowałem sobie linuxa kubuntu na virtualu (VirtualBox) i chciałbym zmienić rozdzielczość linuxa na większą niż 800x600 ale jak patrze w display to nie mogę mieć większej niż właśnie 800x600.

Proszę o pomoc ;)

tm

  • Gość
Zmiana rozdzielczości Kubuntu na 1024x800 VirtualBox
« Odpowiedź #1 dnia: 2009-08-23, 16:37:10 »
Zainstaluj dodatki "Guest host additions" z menu urządzenia (montują się w systemie jako zwykła płyta cd), ewentualnie możesz ustawić ręcznie maksymalną dostępną rozdzielczość VirtualBoxa za pomocą (w systemie w którym zainstalowany virtualbox):
VBoxManage setextradata global GUI/MaxGuestResolution 1280,800
gdzie 1280,800 to rozdzielczość.

kiler012

  • Gość
Zmiana rozdzielczości Kubuntu na 1024x800 VirtualBox
« Odpowiedź #2 dnia: 2009-08-24, 08:23:43 »
VBoxManage setextradata global GUI/MaxGuestResolution 1024,768 mam wpisać i będzie działać? Dziękuje za pomoc ;]

Hmm... pisze że muszę zaistalować VBoxManage ale z konta admina, a byłem na koncie admina ;[
PS. Ja wracam za tydzień... więc nie będę odpisywał...

  • Gość
Zmiana rozdzielczości Kubuntu na 1024x800 VirtualBox
« Odpowiedź #3 dnia: 2009-08-24, 13:57:29 »
najlepiej po prostu zainstaluj te dodatki dla gościa - nie tylko będziesz mógł ustawić w gościu rozdzielczość jaką chcesz (nawet niestandardową - rozdzielczość przystosuje się automatycznie do każdej zmiany rozmiaru okna VirtualBoksa), ale będziesz miał także takie rzeczy jak automatyczne przechwytywanie kursora myszy (nie będzie trzeba wciskać prawego Ctrl), czy możliwość współdzielenia katalogów między hostem a gościem (bez potrzeby bawienia się w sieciowe systemy plików czy SMB).

Instalator tych dodatków kompiluje moduł do linuksa, więc będziesz musiał zainstalować wcześniej pakiet build-essential oraz pakiet z nagłówkami dla jądra (kernel-headers w wersji takiej samej jak używane jądro).