Nowe posty

xx Dystrybucja pod HP Omen (6)
Wczoraj o 23:30:08
xx [Poradnik] Wyszukiwanie Sterowników (2)
Wczoraj o 21:08:23
lamp Problem z Linux Lite po instalacji (0)
Wczoraj o 19:50:30
xx Ile pingwinów? (1)
Wczoraj o 08:59:24
xx konfiguracja pale moon (0)
2024-03-24, 21:53:42
xx Plasma 6 w Neonie ssie trochę mniej ... (10)
2024-03-23, 02:38:11
xx problem z instalacja sterowników do karty sieciowej (3)
2024-03-18, 18:10:16
xx Plik abc.001 (1)
2024-03-17, 17:48:27
xx Zlecę dopracowanie programu w MatLab (0)
2024-03-13, 15:28:40
xx Linux Mint 21.3 XFCE brak dźwieku po paru minutach (karta muzyczna zintegrowana) (5)
2024-03-12, 23:07:01

Autor Wątek: Instalacja Linuxa.  (Przeczytany 10860 razy)

darekk567

  • Gość
Instalacja Linuxa.
« dnia: 2009-08-09, 03:09:29 »
Mogę pomóc przy instalacji linuxa. Najlepiej przy Ubuntu, PCLinuxOs, Super Ubuntu, gOS.


gg9975316
darek101@adresik.com

  • Gość
Instalacja Linuxa.
« Odpowiedź #1 dnia: 2009-08-09, 15:42:35 »
Hahaha, a umiałbyś zainstalować Gentoo ze Stage1? :D

Offline roobal

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2056
    • Zobacz profil
Instalacja Linuxa.
« Odpowiedź #2 dnia: 2009-08-09, 18:05:30 »
Cytat: lestatto
Hahaha, a umiałbyś zainstalować Gentoo ze Stage1? :D
Ja bym akurat umiał, bo już nie raz stawiałem, taki kozak jestem :P

Tak na serio to mnie cieszy, że ktoś chce pomóc innym, a że oferuje instalację Ubuntu i PCLOS to przecież nie szkodzi, nie każdy chce używać Gentoo (sam widzę używasz Sabayona) a przecież początkujący użytkownik nie rzuci się od razu na Gentoo skoro będzie prosił o pomoc w instalacji Ubuntu, więc taki wątek jak najbardziej na miejscu i popieram kolegę, że chce poświęcać swój wolny czas :)

Pozdrawiam!

  • Gość
Instalacja Linuxa.
« Odpowiedź #3 dnia: 2009-08-09, 20:02:06 »
Ja rozumiem, fajnie, że ktoś chciałby pomóc, ale bądźmy szczerzy, PCLOS, czy Ubuntu każdy zainstaluje bez problemów, no chyba, że umysły homo sapiens wcale się tak bardzo nie rozwinęły, jak mi się wydaje :D

Co do Sabayona, to chyba jednak przerzucę się na Debiana, gdyż mam z nim same problemy, część da się załatwić (np. problem z dźwiękiem, czy maskowanie portów emerge, które zaorało mi kilka paczek przy aktualizacji ;)), ale jest kilka, których zrobić nie można (słaba obsługa 2d na kartach Ati, niemożliwość aktualizacji sterowników samemu - działają tylko z repozytoriów). Ogólnie, fajny system dla leniwych fanów Gentoo, ale to dalej nie to ;)

Offline roobal

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2056
    • Zobacz profil
Instalacja Linuxa.
« Odpowiedź #4 dnia: 2009-08-10, 09:10:03 »
Cytat: lestatto
Ja rozumiem, fajnie, że ktoś chciałby pomóc, ale bądźmy szczerzy, PCLOS, czy Ubuntu każdy zainstaluje bez problemów, no chyba, że umysły homo sapiens wcale się tak bardzo nie rozwinęły, jak mi się wydaje :D
To źle Ci się wydaje :P Znam wiele przypadków, gdzie ludzie nie potrafią zainstalować Ubuntu, bo nie posiadają wiedzy na temat partycjonowania itd. Dla kogoś kto ma minimalną wiedzę to instalacja Ubuntu to bułka z masłem :) A znam wiele osób, które mnie proszą o instalację Windowsa, bo nie mają na ten temat pojęcia, bo są zwykłymi klikaczami, którzy chcą tylko działający system i ich nie interesuje żadna wiedza informatyczna, to ma działać i tyle. To tak samo jakby wymagać od każdego kierowcy wiedzy mechanika :) Wiadomo jakieś podstawy trzeba mieć ale samochód jest dla mas po to by nim jeździć a nie przy nim grzebać a to jest zajęcie dla maniaków tuningu i tak samo jest z Linuksami i innymi systemami są dystrybucje dla ludzi i dla maniaków tuningu :)

Cytuj
Co do Sabayona, to chyba jednak przerzucę się na Debiana
Ja porzuciłem Gentoo, bo mam za słaby procesor na kompilację większych programów jak KDE czy OOo, które kompilowało mi się ok. 18h :) Debian to bardzo dobra dystrybucja, Archa również dla niego pozostawiłem, Arch jest dobry ale mi najbardziej pasuje Debian, do Slacka próbowałem się jeszcze przekonać ale mi nie podszedł, nie mam czasu na grzebanie w systemie do tego brak Gnome już na starcie go dyskwalifikuje :)

Pozdrawiam!

darekk567

  • Gość
Instalacja Linuxa.
« Odpowiedź #5 dnia: 2009-08-27, 20:05:11 »
Gentoo próbowałem zainstalować, ale bez powodzenia. Udało mi się Archa zainstalować.  Miałem dokładny opis. Tak samo slackware.

Jaguar XJ

  • Gość
Instalacja Linuxa.
« Odpowiedź #6 dnia: 2009-10-22, 03:47:15 »
Ja muszę poszukac jakiegos kozaka ktory umie zanstalowac NetSecL :P Umiem angielski, ale nie mam na tyle zwichnietego umyslu zeby to zainstalowac, co chwile bledy wyskakiwaly... (oczywiscie zartuje ze zwichnietym umyslem :> ). Szkoda ze nie ma po poslku. Jesli autor tematu umie, prosze o pomoc :> Jak bym sie nie odzywal w temacie, gg: 7679014 lub werewolf1[przodek]interia.pl