Nowe posty

Autor Wątek: "Mandriva Xtreme 2.1 Spring Edition 32bit" na Acer Travelmate 5320  (Przeczytany 2050 razy)

pawel_suzuki

  • Gość
Witam,

w dalszym ciągu uciekam daleko od Microsoftu:) Jeden komputer został "przeprogramowany" na linuksa teraz kolej na drugi. Ja od nie dawna działam na Ubuntu i mi się to bardzo podoba, teraz więc kolej na resztę mojej rodziny:) Więc zamierzam zamówić sobie Mandrive na laptopika (jak w temacie).  Ale mam pewne wątpliwości:( więc chciałbym polecić się speców z forum.

Otóż mam dwa pytania:

1. Czy ta wersja Mandrivy (+KDE3/4) będzie płynnie chodziła na owym laptopie???

(proc. 1.73, RAM 1GB   podobny do tego      : http://www.portabile.pl/laptop/acer_travelmate_5320_201g25_1,73ghz_1024mb.php) w tym że w moim laptopie na początku była Vista i powiem, że nie wiedząc czemu chodziła bardzo słabo - po zmianie na XP elegancko (ale na widok windows za przeproszeniem żygam:p


2.Czy nie będzie problemu ze sterownikami do czytnika kart pamięci, kamery, blututh, itp.

3. Czy po instalacji Mandrivy nie będę miał problemu z połączeniem z internetem (tak jak miałem po aktualizacji mojego Ubuntu z wersji 8.10 na 9.04: miałem totalny brak neta - ale ping działało bez zarzutu:)


Z góry dziękuję za odpowiedzi... w razie czego proszę pytać... aha... i proszę nie doradzać mi innych dystrybucji... testowałem wersję live Mandrivy i mi bardzo odpowiada:)


Aha... i jeszcze jedno... czy ta dystrybucja seryjnie jest po polsku??? czy trzeba to spolszczenie zainstalować (o ile ewentualnie istnieje taka możliwość)

Offline roobal

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2056
    • Zobacz profil
"Mandriva Xtreme 2.1 Spring Edition 32bit" na Acer Travelmate 5320
« Odpowiedź #1 dnia: 2009-06-09, 02:56:03 »
Gratuluję :) Mandriva to zdecydowanie lepszy wybór niż Ubuntu, nie jest taka niestabilna. Co do sprzętu, system powininen chodzić płynnie, mam mniej RAMu i u mnie Mandriva, jak ostatnio testowałem, chodziła jak błyskawica, gdy Ubuntu nadal się ślimaczył. Z czytnikiem kart nie powinno być problemu (mój czytnik działa dobrze zarówno pod Mandrivą jak i Gentoo), bluetooth powinnien też działać bez problemu. Co do kamery to ciężko powiedzieć, zależy zapewne od producenta ale powinna działać bez problemu (na innym moim laptopie działa bez kombinacji). Jeśli ta sama karta graficzna, to nie powinno z nią być w ogóle problemu, Intel to chyba jedyny producent kart graficznych i nie tylko, który ma bardzo dobre wsparcie dla Linuksa.

Jakby co to rozejrzyj się jeszcze tutaj http://linux.pl/hardware no i potestuj najlepiej tą Mandrivę i sam zobaczysz czy coś nie działa. Co do języka polskiego, to tak ta dystrybucja jest seryjnie po polsku.

Pozdrawiam!