Nowe posty

Autor Wątek: Zamiast Win98 + obsługa LAN  (Przeczytany 4173 razy)

enc

  • Gość
Zamiast Win98 + obsługa LAN
« dnia: 2009-04-10, 23:25:30 »
Witam!
Komputer dziesięcioletni: 333 MHz, 192 MB RAM (64+128), dysk 40 GB. Do tej pory chodził pod Windowsem 98SE. Potrzebny mi jest głównie do obsługi aplikacji biurowych, przeglądania internetu, odtwarzania muzyki. Oprócz tego, ma spełniać jedną ważną funkcję, mianowicie serwera druku. Potrzebna jest więc obsługa drukarki Xerox Phaser 3117 i możliwość skonfigurowania udostępniania plików i drukarek w sieci lokalnej pomiędzy tą maszyną a innymi, pracującymi pod WinXP i Ubuntu.
Bardzo proszę o polecenie do tych celów jakiejś niezbyt skomplikowanej w obsłudze i instalacji dystrybucji.

arctgx

  • Gość
Zamiast Win98 + obsługa LAN
« Odpowiedź #1 dnia: 2009-04-11, 00:17:35 »
Niezależnie od odpowiedzi innych osób, proponuję trochę potrudzić się w przeszukaniu tego działu, bo dziesiątki razy polecano, co użyć na słaby procek, a przede wszystkim na małą ilość pamięci, po której zapełnieniu system zaczyna korzystać z pamięci wymiany (swap) na dysku i tym samym mocno spowalniać. Warto skorzystać z tego co już ktoś pisał.

http://www.linuxfoundation.org/en/OpenPrinting - to strona dla sprawdzenia czy Twoja drukarka ma wsparcie w Linuksie.

Z muzyką nie powinieneś mieć problemu wydajnościowego, chyba że innymi aplikacjami zapchasz pamięć (przeglądarki internetowe czy biurowce wraz z bieżącymi  danymi jedzą jej trochę).

Może Xubuntu albo Debian z lekkim menedżerem okien? Ewentualnie któraś z dystrybucji budująca źródła wg Twojego procka, by część instrukcji nie leżała odłogiem.

TheUsh

  • Gość
Zamiast Win98 + obsługa LAN
« Odpowiedź #2 dnia: 2009-04-11, 14:21:45 »
Jeżeli chcesz czegoś wygodnego i łatwego w obsłudze, to zainstaluj Xubuntu ;)
Ja instalowałem go na procku też 333mhz, ramie 96mb, 6gb dysku i chodził wyśmienicie ;)

energizer

  • Gość
Zamiast Win98 + obsługa LAN
« Odpowiedź #3 dnia: 2009-04-11, 19:12:52 »
No ja bym jeszcze polecił LXDE, do muzyczki QMMP albo nieśmiertelny XMMS (oba w stylu Winampa). Chociaż i tak nie ma to jak Arch + Antico - tylko by się trzeba ciuteczkę pomęczyć. Co do drukarki to nie chcę się wypowiadać bo nie za bardzo mam pojęcię :-)

Pisarz

  • Gość
Zamiast Win98 + obsługa LAN
« Odpowiedź #4 dnia: 2009-04-19, 08:22:39 »
Polecam wgrać Fluxbuntu, powinien szybko działać.

Greg

  • Gość
Zamiast Win98 + obsługa LAN
« Odpowiedź #5 dnia: 2009-04-21, 16:37:50 »
Xubuntu albo Debian...