Nowe posty

Autor Wątek: Jak zainstalować grę?  (Przeczytany 14316 razy)

Maximus German

  • Gość
Jak zainstalować grę?
« dnia: 2009-03-23, 19:00:15 »
Ściągnąłem sobie grę AssaultCube_v1.0.2.tar.bz2, mam linuxa od niedawna. Nie wiem jak to zainstalować i co robią poszczególne pliki.??? Pomocy

TheUsh

  • Gość
Jak zainstalować grę?
« Odpowiedź #1 dnia: 2009-03-23, 19:40:15 »
po rozpakowaniu nie ma żadnego pliku readme albo install z instrukcją co zrobić z tą paczką?

TheUsh

  • Gość
Jak zainstalować grę?
« Odpowiedź #2 dnia: 2009-03-23, 19:52:04 »
Powiem ci tak:
Ściągnąłem grę, rozpakowałem, po prostu dwukliknąłem na assaultcube.sh i działa.

przy okazji sprawdziłem czy jest plik readme.
był.

Maximus German

  • Gość
Jak zainstalować grę?
« Odpowiedź #3 dnia: 2009-03-23, 21:39:42 »
jest plik reat me, ale po angielsku, a jak nacisnę z rozszerzeniem sh. to nic się nie dzieje

krzylew

  • Gość
Jak zainstalować grę?
« Odpowiedź #4 dnia: 2009-03-24, 19:43:04 »
Oczywiście, że po angielsku, cała branża komputerowa jest ściśle związana z językiem angielskim, a plik README jest zwykle napisany bardzo prostym angielskim, więc gdybyś bardzo chciał na pewno dałbyś radę go odczytać.

Co do pliku z rozszerzeniem .sh to musisz go uruchomić w konsoli (w menu zwykle w narzędziach > konsola lub terminal).

Jak to zrobić?

1. Uruchamiasz konsole
2. Logujesz się na roota(administratora) - komenda "su" po czym hasło i enter (w Ubuntu zamiast su wpisujesz sudo przed komendą uruchomienia skryptu)
3. Uruchamiasz skrypt "./nazwa_skryptu.sh"

Możliwe że musisz też nadać skryptowi atrybut wykonywalności, chociaż powinien być już przypisany. Jako że jesteś początkujący najłatwiej będzie ci to zrobić we właściwościach pliku. Chyba, że chcesz to zrobić przez konsolę wtedy komenda to "chmod 777 nazwa_skryptu" (lub najpierw nazwa a później 777 - nie pamiętam).

W razie wątpliwości - pisz śmiało, każdy kiedyś zaczynał.

P.S nie "reat me" tylko "readme" od słowa read - czytać i me - mnie


---- Ten wątek został podzielony ----
Wszystkie oddzielone posty znajdują się tutaj.
(Podziału dokonał użytkownik Lord Darius)