Nowe posty

Autor Wątek: ustawienia konsoli jak w knoppixie  (Przeczytany 5401 razy)

goscccccccccccc

  • Gość
ustawienia konsoli jak w knoppixie
« dnia: 2008-04-28, 22:28:42 »
ktoś wie jak ustawić sobie konsole by była jak w knoppixie (chodzi mi o możliwośc wyboru kilku konsol, erlanga, pythona - dodanie właśnie kilku takich opcji) w środowisku graficznym innym niz kde? Jest to w ogóle możliwe?
Dzięki.

arctgx

  • Gość
ustawienia konsoli jak w knoppixie
« Odpowiedź #1 dnia: 2008-04-28, 23:00:02 »
Mógłbyś w sposób precyzyjny i zrozumiały sformułować pytanie?

Moge się domyślać (choć wcale nie być pewnym), że pisząc o "kilku konsolach" masz na myśli m.in. zakładki w programie Console spod KDE. Ale ten program możesz sobie odpalić w innym środowisku graficznym, w tym w surowym X :) Gnome-terminal ma taką możliwość, rxvt-unicode (-pe tabbed) - również.

Ale o co Ci z erlangiem czy pythonem chodzi...

goscccccccccccc

  • Gość
ustawienia konsoli jak w knoppixie
« Odpowiedź #2 dnia: 2008-04-29, 02:00:52 »
Dobrze się domyślasz. w knoppixie (najnowszej wersji) wśród tych zakładek do wyboru jest konsola pythonową i erlanga. w Debianie jak sobie ściągniesz kde to mas wśród zakładek także pythona. Wiem, że można w gnomie i chyba można w xfce problem w tm, że nie wiem jak. Manual do xfce za mocno się mija z najnowszą wersją xfce i nie mogę dojść co i jak. Z kolei widziałem maunala do gnoma, ale tam znalazłem tylko podstawowe rzeczy np. jak w okienku ustawić przezroczystość. Manuale były z ich oficjalnych stron. Szukałem, ale nie znalazłem, jakby ktoś mi tu wrzucił przepis albo podał link to byłbym bardzo wdzięczny.

arctgx

  • Gość
ustawienia konsoli jak w knoppixie
« Odpowiedź #3 dnia: 2008-04-29, 15:41:02 »
A może z tym Pythonem chodzi Ci o terminal, który otwiera się już z uruchomionym na gotowo poleceniem python? (...)

goscccccccccccc

  • Gość
ustawienia konsoli jak w knoppixie
« Odpowiedź #4 dnia: 2008-04-29, 16:45:20 »
wydawało mi się, że knoppix jest dobrze znany wszystkim. Jakbyś tego nie nazwał to o to chodzi. Python jest przecież językiem interaktywnym i takie polecenie uruchamiało by właśnie taką konsolę.
Chciałbym sobie  w celach edukacyjno-ułatwiających życia dodać kilka takich zakładek właśnie z pythonem erlangiem, ale także takie startujące z inną powłoką niż bash.

arctgx

  • Gość
ustawienia konsoli jak w knoppixie
« Odpowiedź #5 dnia: 2008-04-29, 16:55:50 »
Po co Ci specjalny terminal, skoro możesz polecenie to odpalić z byle jakiego? To tak jakbyś szukał terminala, w którym odpali się, powiedzmy, Mplayer, byś mógł czytać jego komunikaty...

goscccccccccccc

  • Gość
ustawienia konsoli jak w knoppixie
« Odpowiedź #6 dnia: 2008-04-29, 17:10:16 »
m.in. dla satysfakcji, że umiem sobie coś takiego ustawić i dla wygody. :p

arctgx

  • Gość
ustawienia konsoli jak w knoppixie
« Odpowiedź #7 dnia: 2008-04-29, 23:56:21 »
Jeśli dla wygody, to zamiast czekać na gotowce, weź manual swojego terminala i zobacz jak uruchamiać go z zadanym poleceniem na starcie. Albo skoro porównujesz to z menu w Knoppiksie, poszukaj pliku menu i zobacz jak wygląda takie polecenie ładujące terminal z zadanym poleceniem.

Ed: "pliku w menu" -> "pliku menu"

goscccccccccccc

  • Gość
ustawienia konsoli jak w knoppixie
« Odpowiedź #8 dnia: 2008-04-30, 16:55:32 »
Tak czy siak jakoś mi się to uda :-) co tam... skoro jakiś Klaus Knopper potrafił coś takiego ustawić to i ja dam radę ;-)