Nowe posty

Autor Wątek: Mandriva 2008 , mysz Labtec, USB  (Przeczytany 2273 razy)

  • Gość
Mandriva 2008 , mysz Labtec, USB
« dnia: 2008-04-18, 20:27:55 »
Witam.
Na początku wspomnę tylko, że jestem początkujący (totalna zielenina) w Linuxie :)
Mam pytanko, instalowałem mandrivę z myszką na PS, po tygodniu myszka padła i kupiłem nową i nie działa :( Mysz firmy Labtec, jest na USB i mam przejściówkę na PS, ale nie chce działać  na żadnej z tych końcówek, już przy starcie Mandriva dostaje szajby i się nie ładuje, co z tym robić? Z góry wielki dzięki za wszelkie sugestie i pozdrawiam.

arctgx

  • Gość
Mandriva 2008 , mysz Labtec, USB
« Odpowiedź #1 dnia: 2008-04-18, 20:51:06 »
Dostań się do konsoli i poczytaj wynik polecenia dmesg (dmesg| less dla możliwości przewijania) - co mówi jądro po włożeniu myszy do gniazda usb. Zobacz w nim czy sterownik (moduł) usbhid ładuje się automatycznie. lsmod podgląda załadowane moduły, modprobe ładuje: o użyciu i przekierowywaniu wyników poleceń do plików (być mógł nam podesłać) poszukaj w man i wyszukiwarce.

Zrób też mniej więcej to: http://www.google.pl/search?hl=pl&client=firefox-a&rls=org.mozilla%3Apl-PL%3Aunofficial&q=usbhid+labtec+mouse+OR+mysz&btnG=Szukaj&lr=

W razie problemów z ładowaniem systemu uruchom tryb single (dopisując 1 na starcie do parametrów jądra) i z niego odpal tamte polecenia.