Nowe posty

Autor Wątek: Internet (tel. komórkowy + bluetooth)  (Przeczytany 2414 razy)

8

  • Gość
Internet (tel. komórkowy + bluetooth)
« dnia: 2008-03-20, 19:21:13 »
Witam

Pod jaką dystrybucją Linuksa można w najprostszy sposób połączyć się z netem przez komórkę? Próbowałem już pod Mandriva, Ubuntu i Debian czyli pod teoretycznie najbardziej przyjaznymi dystrybucjami, ale niestety bez rezultatu. Pod Windowsem nie mam z tym żadnym problemów, ale właśnie zależy mi na Linuksie obojętnie jakim, byle był online.

pzdr

coobba

  • Gość
Internet (tel. komórkowy + bluetooth)
« Odpowiedź #1 dnia: 2008-03-20, 20:22:24 »
Śmiem twierdzić, że każdy..

Pierwszy link jaki mi wyskoczył na Google wydaje się już zawierać dużo obiecujących informacji...

8

  • Gość
Internet (tel. komórkowy + bluetooth)
« Odpowiedź #2 dnia: 2008-03-20, 20:43:30 »
Napewno na każdym Linuksie da się to zrobić, chodzi mi jedynie o jakieś banalne rozwiązanie, jakiś automatyczny kreator konfiguracji czy coś w tym stylu. Po prostu uruchamiam program i net śmiga. Z Google oczywiście korzystałęm, ale póki co takie rzeczy jak konfiguracja jądra, plus tam kilka jeszcze innych rzeczy to dla mnie zbyt wiele. Nie mam czasu zagłębiać się w to i dlatego obecnie korzystam z Windowsa.

pozdrawiam

coobba

  • Gość
Internet (tel. komórkowy + bluetooth)
« Odpowiedź #3 dnia: 2008-03-21, 08:17:01 »
Nie słyszałem o jakichś automatycznych kreatorach – ręczne odpalenie odpowiednich narzędzi z BlueZ to AFAIK najłatwiejsza metoda. (Instalowałem tak kiedyś klawiaturę bluetooth i poszło od razu wedle instrukcji z pierwszego dokumentu na liście googla, z siecią będzie podobnie zapewne..)

bogus39

  • Gość
Internet (tel. komórkowy + bluetooth)
« Odpowiedź #4 dnia: 2008-03-21, 09:57:02 »
Witam

Latwa instalacja (jest na pasku narzedzi) odbywa sie pod dystrybucja knoppix lub linux-educd_6.0. Sprawdzilem po kablu motorole V235 (predkosc EDGE), po kablu i bluetooth SE K600 (predkosc UMTS). Pozdrawiam