Nowe posty

Autor Wątek: Jak poprawić płynność mu online na linuksie?  (Przeczytany 12056 razy)

oleczek789

  • Gość
Jak poprawić płynność mu online na linuksie?
« dnia: 2008-02-19, 19:18:22 »
witam jak widać w temacie mam problem z płynnością mu online na ubuntu 7.10 jak to poprawić zeby się nie cieło?? proszę o szybką odpowiedź. Z góry dziękuje

Małolat

  • Gość
Jak poprawić płynność mu online na linuksie?
« Odpowiedź #1 dnia: 2008-02-19, 23:12:44 »
lepsza karta graficzna, sterowniki do karty graficznej.

oleczek789

  • Gość
Jak poprawić płynność mu online na linuksie?
« Odpowiedź #2 dnia: 2008-02-20, 13:18:52 »
karte graficzna mam niezla geforce 7900gs moze sterowniki pomogą. a może mi ktoś podać instalacje sterowników nvidia bardzo dokładnie bo juz raz instalowałem sterowniki i coś mi się skopało z kernelam i nie mogłem uruchomić linuksa. proszę o szybką odpowiedż.

  • Gość
Jak poprawić płynność mu online na linuksie?
« Odpowiedź #3 dnia: 2008-02-20, 18:19:06 »
Jak mogłeś skopać instalację sterów?? Jeszcze NVidii
Czyli
Menu ubuntu (konkretnie Gnome) -> System -> Administracja -> Menadżer sterowników własnościowych
Bedziesz musiał zaznaczyć sterowniki do instalacji (musisz znać hasło root'a)

oleczek789

  • Gość
Jak poprawić płynność mu online na linuksie?
« Odpowiedź #4 dnia: 2008-02-24, 10:06:01 »
sterowniki nic nie pomogły i co mam zrobić :/??

norbert_ramzes

  • Gość
Jak poprawić płynność mu online na linuksie?
« Odpowiedź #5 dnia: 2008-02-24, 10:31:21 »
Cytat: oleczek789
sterowniki nic nie pomogły i co mam zrobić :/??
Po włączeniu sterowników własnościowych trzeba zrestartować system (wystarczy też restart samego X ale nie będę Ci tłumaczył jak to zrobić).

oleczek789

  • Gość
Jak poprawić płynność mu online na linuksie?
« Odpowiedź #6 dnia: 2008-02-24, 15:01:24 »
dzięki sproboje moze zadziala ;)  Pozdrawiam ;)

oleczek789

  • Gość
Jak poprawić płynność mu online na linuksie?
« Odpowiedź #7 dnia: 2008-02-26, 16:43:06 »
niestety nie pomogło nie wiem co zrobić może jak zainstaluje jeszcze raz linuksa i sterowniki to moż będzie płynnie chodzić

Offline ultr

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 1177
    • Zobacz profil
Jak poprawić płynność mu online na linuksie?
« Odpowiedź #8 dnia: 2008-02-26, 19:47:18 »
> niestety nie pomogło

Sprawdź czy sterowniki działają poprawnie: najlepiej zainstaluj i odpal grę neverball - jeżeli przy włączaniu nie wyświetli ostrzeżenia o braku sterowników 3D, to znaczy, że jest ok.

Odpal też `glxgears`, odczekaj chwilę nic nie klikając i zobacz jakie dostajesz wyniki (FPS).



> może jak zainstaluje jeszcze raz linuksa i sterowniki to moż będzie płynnie chodzić

System operacyjny, podobnie jak inne programy to nie magia.
Takie rzeczy jak restart czy reinstalka pomagają jedynie rozwiązać problemy na windowsie, ale tylko dlatego, że ten system ma ogromną ilość błędów, które powodują takie zachowanie.
Linux nie ma takich problemów, więc jeśli coś nie działa lub działa źle, to ma to swoją konkretną przyczynę. Podobnie jeśli coś działa, to bez przyczyny działać nie przestanie. Jedyne restarty, jakie są potrzebne, to te po updacie kernela (jądra). Po instalacji sterowników graficznych trzeba też zrestartować serwer graficzny (X server). Poza tym komputer może chodzić non-stop miesiącami a nawet latami, i wiele osób tak robi.

Zapewne odpalasz MU na Wine, a ten emulator nie jest doskonały i tu szukałbym przyczyny wolnego działania (poza sterownikami, jak podałem wyżej). Wyszukaj na AppDB na http://www.winehq.org/ tę grę i sprawdź zamieszczone opinie o jej działaniu na Wine. Może ktoś zwraca uwagę na wolne działanie, a może wręcz przeciwnie, pisze, że gra działa mu płynnie.


Napisz co ci się uda ustalić w sprawie sterowników i wydajności oraz co znajdziesz w bazie AppDB Wine.


Pozdrawiam.

oleczek789

  • Gość
Jak poprawić płynność mu online na linuksie?
« Odpowiedź #9 dnia: 2008-02-28, 11:37:55 »
już rozwiązałem problem po prostu na nowszych wersjach mu online tak się tnie a na starszych normalnie chodzi dzięki za wszystkie wypowiedzi .