Nowe posty

Autor Wątek: Internet z dialogu pomocy!  (Przeczytany 13032 razy)

WojtekPL

  • Gość
Internet z dialogu pomocy!
« Odpowiedź #15 dnia: 2007-12-24, 15:10:50 »
Nei modem nie jest technologi GPRS

norbert_ramzes

  • Gość
Internet z dialogu pomocy!
« Odpowiedź #16 dnia: 2007-12-24, 15:22:09 »
Widzę że jesteś leniwy.

google -> PPPoE Linux -> znalezione -> Pierwszy link -> http://www.cyberbajt.pl/cyber.php?i=raport&id=50

Jakieś pytania?

WojtekPL

  • Gość
Internet z dialogu pomocy!
« Odpowiedź #17 dnia: 2007-12-24, 21:14:32 »
Leniwy??

Wcale nie jestem leniwy potrafie szukac w google i oczywiscie przejrzalem ta strone (tak jak i 50 innych)Ale nie rozumie polowy zawartych tam rzeczy. Wszystko o co prsze to napisanie jakim programem polaczyc sie przez PPPoE i jak go uruchomic.

norbert_ramzes

  • Gość
Internet z dialogu pomocy!
« Odpowiedź #18 dnia: 2007-12-24, 22:19:08 »
Jak nie rozumiesz to poszukaj jakichś manuali i poczytaj to zrozumiesz.

Po drugie nie wszystko musisz robić tak jak piszą.

We woli ścisłości sam teraz się męczę ze zmianą nazw kart sieciowych i nie jestem taki żeby pytać się jak to się robi tylko próbuję z tego co znalazłem tu: http://forum.slackware.pl/viewtopic.php?t=3603

maciasz

  • Gość
Internet z dialogu pomocy!
« Odpowiedź #19 dnia: 2007-12-25, 02:12:55 »
Cytat: norbert_ramzes
We woli ścisłości sam teraz się męczę ze zmianą nazw kart sieciowych i nie jestem taki żeby pytać się jak to się robi tylko próbuję z tego co znalazłem tu: http://forum.slackware.pl/viewtopic.php?t=3603
A nie łatwiej będzie zrobić to za pomocą reguł udeva?? Nie wiem jakie dystrybucji używasz, ale w gentoo jest to w pliku: /etc/udev/rules.d/70-persistent-net.rules

Przykładowy wpis to:
SUBSYSTEM=="net", DRIVERS=="?*", ATTR{address}=="00:00:00:00:00:00", NAME="lan"

norbert_ramzes

  • Gość
Internet z dialogu pomocy!
« Odpowiedź #20 dnia: 2007-12-25, 02:50:06 »
Zwykle używam Debiana. Spróbuję jutro, bo dla odmiany męczyłem sambę :)

WojtekPL

  • Gość
Internet z dialogu pomocy!
« Odpowiedź #21 dnia: 2007-12-25, 15:15:31 »
Norbert nie chcesz pomagac to nie pomagaj.Jak masz podawac mi linki albo sie wymadrzac to lepiej nie pisz nic bo nie potrzebne mi takie odpowiedzi.

norbert_ramzes

  • Gość
Internet z dialogu pomocy!
« Odpowiedź #22 dnia: 2007-12-25, 15:38:25 »
Wybacz ale żeby np. samemu naprawić telewizor to trzeba się tego nauczyć albo zapłacić fachowcowi... Zły przykład. Żeby samemu zrobić biurko na komputer według własnego pomysłu to też trzeba nad tym posiedzieć jak się tego wcześniej nie robiło a mi się zdarzyło i miałem takie co nigdzie bym nie kupił.

Tak jak napisałem męczyłem wczoraj sambę, a to jest baaardzo trudna rzecz do konfiguracji i nie szukałem gotowca bo nie o to chodzi, jedyne co szukałem to jakichś poradników co dana opcja robi itp.

W tym poście chodzi mi o to że według tego linku raczej można to zrobić, a z tego co widzę to szukasz gotowca do zrobienia w 5min. Takim gotowcem jest windows (bez obrazy) ale czy tego chcesz?

Wniosek: żeby coś zrobić trzeba nad tym posiedzieć. Tak jak napisałem poszukaj manuali jak nie będziesz rozumiał czegoś z innej strony.

WojtekPL

  • Gość
Internet z dialogu pomocy!
« Odpowiedź #23 dnia: 2007-12-25, 16:33:58 »
Tak wiem  o co ci chodzi ( chociarz przyklady nie byly zbyt trafne :p ) Ale mysle ze po to  sa fora internetowe aby sobie nawzajem pomagac,np w windowsie potrafilbym, pomoc w wielu problemach i jezeli wiem co trzeba zrobic to nie podaje linkow do stron i innych For tylko poprstu pomagam.Bo wiekszosci uzytkownikow zalezy na tym zeby rozwiazac problem a nie nauczyc sie wszystkiego co z nim zwiazane .Mysle ze wiesz o co mi chodzi

chmooreck

  • Gość
Internet z dialogu pomocy!
« Odpowiedź #24 dnia: 2007-12-25, 19:01:55 »
Cytat: WojtekPL
Bo wiekszosci uzytkownikow zalezy na tym zeby rozwiazac problem a nie nauczyc sie wszystkiego co z nim zwiazane .Mysle ze wiesz o co mi chodzi
No widzisz... a w naszym małym światku uważamy (chyba w większości), że lepiej kogoś raz nauczyć rozwiązywania problemów, niż tysiąc razy podać gotowe rozwiązanie (na co zwykle szkoda nam czasu ;-) )...

WojtekPL

  • Gość
Internet z dialogu pomocy!
« Odpowiedź #25 dnia: 2007-12-26, 13:54:10 »
Aha to moze nauczycie mnie jak skonfigurowac to polaczenie

WojtekPL

  • Gość
Internet z dialogu pomocy!
« Odpowiedź #26 dnia: 2007-12-26, 14:03:55 »
Dziekuje wam za pomoc juz rozwiazalem moj problem.Jezeli ktos ma pytania :
wojtek.pl@autograf.pl