Nowe posty

Autor Wątek: Firefox: jak zaznaczyć środek linkowanego wyrazu?  (Przeczytany 4988 razy)

arctgx

  • Gość
Firefox: jak zaznaczyć środek linkowanego wyrazu?
« dnia: 2007-10-27, 00:54:17 »
Jeśli zaznaczony kawałek zawiera początek lub koniec oblinkowanego tekstu, to najeżdżam myszą od góry lub dołu i ciągnę w lewo/prawo.

Da się za pomocą samego pociągnięcia (plus ew. kombinacji klawiszy) zaznaczyć fragment nie zawierający skrajnych znaków? Próbowałem wszelkich możliwych kombinacji pociągnięć z Ctrl, Alt, Shift i nic :)

Offline ultr

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 1177
    • Zobacz profil
Firefox: jak zaznaczyć środek linkowanego wyrazu?
« Odpowiedź #1 dnia: 2007-10-27, 02:18:03 »
Myszką chyba się nie da.

Ale zawsze możesz kliknąć F7 aby włączyć tryb pracy z kursorem.
Potem klikasz myszką przed linkiem, przechodzisz strzałką w prawo do miejsca, które ma być początkiem zaznaczenia i zaznaczasz Shiftem + strzałką w prawo.

arctgx

  • Gość
Firefox: jak zaznaczyć środek linkowanego wyrazu?
« Odpowiedź #2 dnia: 2007-10-27, 14:24:46 »
Wypróbowałem. Owszem: działa, ale nie jest zbyt wygodne wchodzić w tryb pracy z kursorem, zaznaczać i wychodzić z trybu.

Wygodniej mi pociągnąć od, powiedzmy, lewego skraju linku do prawego końca zaznaczenia, wkleić i skasować nadmiar z lewej.

A stałe używanie trybu pracy z kursorem jest o tyle wkurzające, że gdy kursor wisi sobie gdzieś na górze bardzo długiej strony i czytam ją, przewijając kółkiem, to ruch strzałką w górę/dół przerzuca stronę tam, gdzie pozostał kursor (zazwyczaj daleko od miejsca czytania). A potem znowu szukać miejsca, do którego dojechałem... ;) Wolę gdy strzałki przesuwają stronę o linię w górę/dół.