Nowe posty

Autor Wątek: Problem ze sterownikami do kary graficznej (nawet 2D)  (Przeczytany 1861 razy)

adacho

  • Gość
Witam, mam Mandrake 10.1 , geforce 2 mx, miałem zainstalowane sterowniki do karty graficznej ( tak że na przykład mogłem sobie unreala odpalić). Zainstalowałem nowy kernel i........ ani pod starym ani pod nowym nawet supertux mi sie nie uruchamia. (ale frozen-bubble sie uruchamia ) Nie jestem zaawansowanym użytkownikiem linuxa i zainstalowanie sterowników do grafy to był dla mnie horror. Błagam, powiedzcie jak to odkręcić bez reinstalacji sterowników. Chociaż 2D. Boje sie sam zainstalować sterowniki bo jak instalowałem to mi system padał i instalowałem od nowa kilka razy.
Z góry dziękuję.
Adacho

Kociamber

  • Gość
Problem ze sterownikami do kary graficznej (nawet 2D)
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-08-25, 23:58:59 »
2005-08-25 22:54:04 adacho napisał:

> Witam, mam Mandrake 10.1 , geforce 2 mx, miałem zainstalowane sterowniki do karty graficznej (
 > tak że na przykład mogłem sobie unreala odpalić). Zainstalowałem nowy kernel i........ ani pod
 > starym ani pod nowym nawet supertux mi sie nie uruchamia. (ale frozen-bubble sie uruchamia )
 > Nie jestem zaawansowanym użytkownikiem linuxa i zainstalowanie sterowników do grafy to był dla
 > mnie horror. Błagam, powiedzcie jak to odkręcić bez reinstalacji sterowników. Chociaż 2D. Boje
 > sie sam zainstalować sterowniki bo jak instalowałem to mi system padał i instalowałem od nowa
 > kilka razy.
 > Z góry dziękuję.
 > Adacho
 >
Z nowym kernelem zawsze musisz niestety reinstalowac drivery ktore sie do niego odwoluja.

Apropo drivera orginalnego nvidii to jest on naprawde prosty.
Logujesz sie jako root
$ init 3
$ sh [driver nvidii] (pamietaj zeby korzystac z tab-a)
# dalej, dalej, itd
# sprawdzasz czy w /etc/X11/xorg.conf (albo xfree.conf itp) driver jest ustawiony na "nvidia"
$ init 5

To tyle.

adacho

  • Gość
Problem ze sterownikami do kary graficznej (nawet 2D)
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-08-26, 12:00:28 »
Dzięki za instrukcje, ale dzisiaj problem rozwiązał się sam. Przepraszam że ci głowę zawracałem.