Nowe posty

Autor Wątek: nie moge zainstalowac ubuntu na laptopie  (Przeczytany 1787 razy)

przemek_sbs2k

  • Gość
nie moge zainstalowac ubuntu na laptopie
« dnia: 2007-06-05, 14:23:21 »
Witam Państwa.
Mam problem z instalacją Ubuntu na laptopie z grafiką X1600 256MB oraz Matrycą GLASS 16:9. Problem polega na tym ze jak daje URUCHOM UBUNTU lub URUCHOM W BEZPIECZNYM TRYBIE GRAFICZNYM to wychodzi mi takie dziwne okno jakby Dosowe gdzie pisze ze instalacja nie moze byc kontynułowana z powodu że X wymaga konfiguracji. Nie wiem co z tym zrobic :(:( Na kazdej wersji Ubuntu mam problem z instalką. Pomórzcie bo juz nie wiem co robic :(:(

pozdrawiam i prosze o szybką odpowiedz
Przemek Szewczyk

rise

  • Gość
nie moge zainstalowac ubuntu na laptopie
« Odpowiedź #1 dnia: 2007-06-06, 02:17:11 »
2007-06-05 14:23:21 przemek_sbs2k napisał:

> Witam Państwa.
 > Mam problem z instalacją Ubuntu na laptopie z grafiką X1600 256MB oraz Matrycą GLASS 16:9.
 > Problem polega na tym ze jak daje URUCHOM UBUNTU lub URUCHOM W BEZPIECZNYM TRYBIE GRAFICZNYM to
 > wychodzi mi takie dziwne okno jakby Dosowe gdzie pisze ze instalacja nie moze byc kontynułowana
 > z powodu że X wymaga konfiguracji. Nie wiem co z tym zrobic :(:( Na kazdej wersji Ubuntu mam
 > problem z instalką. Pomórzcie bo juz nie wiem co robic :(:(
 >
 > pozdrawiam i prosze o szybką odpowiedz
 > Przemek Szewczyk

Niestety tak to bywa z laptopami, ze dzieja sierozne jaja. Kiedys mialem problem z instalacja windy na laptopie, instalator mi sie wywalal i wyskakiwal mi slynny blue screen.. Sprobowalem zainstalowac SuSE 10.2 i wszystko poszlo bez problemow.. Nie chce cie namawiac do zmiany dystrybucji, jezeli jestes przekonany do ubuntu, ale mozesz sprobowac na poczatek odpalic knoppix'a z livecd, ta dystrybucja dobrze radzi sobie ze sprzetem.

przemek_sbs2k

  • Gość
nie moge zainstalowac ubuntu na laptopie
« Odpowiedź #2 dnia: 2007-06-06, 09:33:19 »
 > Niestety tak to bywa z laptopami, ze dzieja sierozne jaja. Kiedys mialem problem z instalacja
 > windy na laptopie, instalator mi sie wywalal i wyskakiwal mi slynny blue screen.. Sprobowalem
 > zainstalowac SuSE 10.2 i wszystko poszlo bez problemow.. Nie chce cie namawiac do zmiany
 > dystrybucji, jezeli jestes przekonany do ubuntu, ale mozesz sprobowac na poczatek odpalic
 > knoppix'a z livecd, ta dystrybucja dobrze radzi sobie ze sprzetem.

Witaj i dzięki za odpowiedz:) Na SuSe mam to samo. Udało mi się zainstalowac jakoś tego SUSA ale po zainstalowaniu systemu i sterowników byla rozdzielka 800x600 i wszytsko na niej rozciagniete - nie dalo sie jej zmienic. Z KNOPIXem to samo. Rozdzielka 800x600 i zadnej innej.

coolart

  • Gość
nie moge zainstalowac ubuntu na laptopie
« Odpowiedź #3 dnia: 2007-06-13, 12:29:48 »
2007-06-05 14:23:21 przemek_sbs2k napisał:

> Witam Państwa.
 > Mam problem z instalacją Ubuntu na laptopie z grafiką X1600 256MB oraz Matrycą GLASS 16:9.
 > Problem polega na tym ze jak daje URUCHOM UBUNTU lub URUCHOM W BEZPIECZNYM TRYBIE GRAFICZNYM to
 > wychodzi mi takie dziwne okno jakby Dosowe gdzie pisze ze instalacja nie moze byc kontynułowana
 > z powodu że X wymaga konfiguracji. Nie wiem co z tym zrobic :(:( Na kazdej wersji Ubuntu mam
 > problem z instalką. Pomórzcie bo juz nie wiem co robic :(:(
 >
 > pozdrawiam i prosze o szybką odpowiedz
 > Przemek Szewczyk
tez miałem problem z odpaleniem ubuntu tylko ze ja instalowałem xubuntu. problem był taki ze odpala sie i dochodzi do rozpoznawania sprzętu i wisi. Sam nie wiedziałem co było przyczyna ale cos mi mówiło ze to ACPI, wiec przy starcie dodałem dwa polecenia po wciśnięciu F6 otworzy sie pasek edit i tam wpisz -noacpi -nolacpi. Głowy nie daje ze tak sie pisze możliwe ze jedna litera źle stoi wszystko pisze pod klawiszem F1 w menu. Aha jeśli będziesz tworzył sam partycje to nie odpalaj w trybie bezpiecznym bo nie da sie utworzyć partycji no i ta niska rodziałka.