Nowe posty

Autor Wątek: Update Knoppixa (Debiana) - brak połączenia z FTP?  (Przeczytany 2679 razy)

ola27_3

  • Gość
Update Knoppixa (Debiana) - brak połączenia z FTP?
« dnia: 2006-08-11, 13:44:45 »
mam OGROMNY problem!!! Z kumpelą szukałyśmy tapet na kompa, ale kiedy włączyłyśmy go ponownie miał rozdzielczość 640x480 i 16 kolorów! Na domiar złego nie działały głośniki i drukarka! Próbowałam wszystkiego, nawet kable dociskałam i nic!
Prosze, pomóżcie mi! Jeśli rozwiążecie tą zagadkę wyślijcie rozwiązanie na gg:7866045 lub na maila: ola27_3@o2.pl !!!!

spideros1

  • Gość
Update Knoppixa (Debiana) - brak połączenia z FTP?
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-08-11, 14:02:07 »
2006-08-11 13:44:45 ola27_3 napisał:

> mam OGROMNY problem!!! Z kumpelą szukałyśmy tapet na kompa, ale kiedy włączyłyśmy go ponownie
 > miał rozdzielczość 640x480 i 16 kolorów! Na domiar złego nie działały głośniki i drukarka!
 > Próbowałam wszystkiego, nawet kable dociskałam i nic!
 > Prosze, pomóżcie mi! Jeśli rozwiążecie tą zagadkę wyślijcie rozwiązanie na gg:7866045 lub na
 > maila: ola27_3@o2.pl !!!!

http://rtfm.killfile.pl/

Jaka wersja linuxa, karta graficzna ? Konfiguracja X-Windows sama z siebie nie może się tak po prostu zepsuć. A jeśli to post na temat windowsa, to przekleństw i wyzwisk nie chce mi się pisać.
 

Mirmil

  • Gość
Update Knoppixa (Debiana) - brak połączenia z FTP?
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-08-11, 12:11:29 »
Ostatnio zmuszony byłem wygrzebać stary  komputer, na którym z rok temu zainstalowałem Knoppixa 3.3.1 (czyli teraz teoretycznie mam Debiana). Komp jest stary ale jary, niestety w chwili obecnej bez CD-Romu (więc nie mogę zainstalować niczego innego, zwłąszcza nowego Knoppixa, który jest przecież Live-CD), postanowiłem więć spróbować zrobić update bez reinstalacji, bo nawet Kadu nie chiał się bez nowych bibliotek zainstalować. Jestem raczej newbie, lecz po chwili grzebania przypomniałem sobie o apt-get update (no i o KPackage oczywiście)i... nic, echo, brak odpowiedzi z http://ftp.debian.pl(ge. nz czy cokolwiek - próbowałem kilka).org. FTP normalnie chodzi (próbowałem kilka sserwerół ftp z czystej ciekawośći); gdzieś coś wyczytałęm o kluczach do updatu debiana, lecz podana komenda (apt-key jeśli mnie pamięć nie myli) w ogóle nie występuje na moim Knoppixie.
Ktośc kiedyś napisał, że "Linux jest dla leniwych -raz zainstalowany działa wiecznie" - może i prawda, ale mam nadzieję że nie wiecznie w tej samej konfiguracji.
Mam nadzieję żę znajdę tutaj jakąś pomoc, z góry dzięki!

kmp

  • Gość
Update Knoppixa (Debiana) - brak połączenia z FTP?
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-08-11, 16:46:31 »
2006-08-11 12:11:29 Mirmil napisał:

> Ostatnio zmuszony byłem wygrzebać stary  komputer, na którym z rok temu zainstalowałem Knoppixa
 > 3.3.1 (czyli teraz teoretycznie mam Debiana). Komp jest stary ale jary, niestety w chwili
 > obecnej bez CD-Romu (więc nie mogę zainstalować niczego innego, zwłąszcza nowego Knoppixa,
 > który jest przecież Live-CD), postanowiłem więć spróbować zrobić update bez reinstalacji, bo
 > nawet Kadu nie chiał się bez nowych bibliotek zainstalować. Jestem raczej newbie, lecz po
 > chwili grzebania przypomniałem sobie o apt-get update (no i o KPackage oczywiście)i... nic,
 > echo, brak odpowiedzi z http://ftp.debian.pl(ge. nz czy cokolwiek - próbowałem kilka).org. FTP
 > normalnie chodzi (próbowałem kilka sserwerół ftp z czystej ciekawośći); gdzieś coś wyczytałęm o
 > kluczach do updatu debiana, lecz podana komenda (apt-key jeśli mnie pamięć nie myli) w ogóle nie
 > występuje na moim Knoppixie.
 > Ktośc kiedyś napisał, że "Linux jest dla leniwych -raz zainstalowany działa wiecznie"
 > - może i prawda, ale mam nadzieję że nie wiecznie w tej samej konfiguracji.
 > Mam nadzieję żę znajdę tutaj jakąś pomoc, z góry dzięki!


Jesli siec dziala (jak twierdzisz) to zacznij od sprawdzenia wpisow w /etc/apt/sources.list,  ewentualnie dopisz wg potrzeby:

deb ftp://ftp.pl.debian.org/debian/ stable main contrib non-free
deb ftp://ftp.pl.debian.org/debian/ testing main contrib non-free
deb ftp://ftp.pl.debian.org/debian/ unstable main contrib non-free


Gedi

  • Gość
Update Knoppixa (Debiana) - brak połączenia z FTP?
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-08-11, 16:53:00 »
Przecież w co 3 domu ktoś ma stary komp lub części z niego! za kilka zeta kupisz CD. Możesz też zrzucić obraz z innego kompa po sieci, lub podpiąć dysk do innego kompa itp. itd. Sposobów na zdobycie jakiegoś LiveCD jest całkiem sporo. A brak CD nie jest problemem, tu masz różne opisy jak to zrobić:
http://knoppix.pl/phpBB2/viewtopic.php?t=2961