Nowe posty

Autor Wątek: SusE 10 I dyski.  (Przeczytany 1347 razy)

ZeFiReK

  • Gość
SusE 10 I dyski.
« dnia: 2006-01-05, 13:29:03 »
musze napisac skrypt w bashu obslugujacy baze danych... w zasadzie wszystko dziala ale podczas wypisywania jednaj z tabel liczba elementow w niej jest bardzo duza... mam wiec za zadanie usprawnic to jakos! probowalem skorzystac w zapytaniu z BETWEENA ale nie za bardzo to dziala np dla tytulow zaczynajacych sie od liczb... z czego innego moge skorzystac??!! albo jak dopisac (less\\'a) do wyswietlania stronami??!! z gory dziekuje za pomoc!

Rybak

  • Gość
SusE 10 I dyski.
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-01-05, 11:26:11 »
Witam
Mam problem, po przeinstalowaniu linuksa SuSe 10 niemoge wejść ne reszte dyskow a są na nich pliki z windowsa.
Poprzednio mialem katalog o nzawie /Windows i tam były wszystkie dyski jako foldery. Teraz niemoge na nie wejść nie wiem dlaczego??
I dlaczego pod zegarkiem mam "Moskwa" ??
Pozdrawiam, i prosze o pomoc.

marecki71

  • Gość
SusE 10 I dyski.
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-01-05, 15:42:22 »
2006-01-05 11:26:11 Rybak napisał:

 > Poprzednio mialem katalog o nzawie /Windows i tam były wszystkie dyski jako foldery.

Miałem czyli nie mam tak to rozumiem, a więc trzeba utworzyć katalogi i podmontować partycje.

Rybak

  • Gość
SusE 10 I dyski.
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-01-05, 16:19:06 »
Hmm.
Napisze to tak.
1. Zaciągnołem SuSe 10 i nagralem na DvD.
2. Przy partycjonowaniu zrobiłem 15 gigową partycje,
Po czym z jedenej zrobilem "/" 11GB
a z drugiej Swap 4GB.
3. Zainstalowałem Linuksa z takimi pakietami jakie były standardowo.
4. Po odpaleniu Lunuksa był katlog /windows a tam foldery C,D,E,F,G i dane z dysków. A w urządzeniach były skróty do dysków, które również działały.
5. Wszystko bylo by ok gdybym niezabrał sie za instal dterów ATi o mi nieposzło i cały serv X sie sypnoł, całe środowisko graficzne poszlo ...
6. Naprawiłem wszystko ale działało jakos zamulająco więc postanowilem zformatować 11GB i zainstalowałem Suse od nowa ale tym razem niema folderu /windows anie dysków. Czemu??

A poza tym mam 2 dyski
80GB i 40GB

80GB Partycje:
- C: 6,42GB - z systemem Windows XP w NTFS
- D: 1,74GB - dla pliku wymiany Wina w Fat32
- E: 46,8GB - Gry i Programy z Wina w NTFS
- F: 19,5GB - Pliki, instalki i takie tam w NTFS
40GB Partycje:
- G: 22GB - Pliki2 w Fat32
- "/" 11GB
- "Swap" 4GB

Offline Robert

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2516
    • Zobacz profil
SusE 10 I dyski.
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-01-05, 23:08:21 »
Odpal sobie narzędzie do partycjonowania dysków, poszukaj na tabelce, która się pojawi tych partycji z których chcesz korzystać i po kolei je zaznaczaj, odpal przycisk edytuj i opcje fstab. Tam w specjalnym polu wpisz sobie pod jaką nzawą chcesz je zamontowac. Ja sobie  wpisałem /wirus (bo windows jest wirusem :-). Ale możesz rownież zrobic tak /windows/c, dla innej partycji /windows/d itd.
Zanim popełnisz grafomaństwo: 1 | 2 | 3
Baza RPM Jak szukać informacji