Nowe posty

Autor Wątek: linux mint 17.3 rosa cinamon  (Przeczytany 1546 razy)

taker12

  • Gość
linux mint 17.3 rosa cinamon
« dnia: 2016-03-20, 16:20:12 »
czesc. mam pewien problem z mintem, a mianowicie wyglada to tak : najpierw instalator systemu nie pojawial sie . Po wlozeniu pendriva i wybraniu start linux mint nic sie nie dzialo. Wkoncu instalator odpalił, zainstalowalem system, ale nadal nie jest rozowo, bo system przy wlączaniu dociera tylko do momentu wpisania hasla uzytkownika. Po enterze mam tylko kursor i czarny ekran. Po ktoryms tam restarcie zaskoczy i sie uruchomi sie jak trzeba, choc i tak trwa to duzo dluzej niz start ubuntu 14.04. co mam zrobic aby to naprawic?

Offline 1709

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2769
  • 1709
    • Zobacz profil
Odp: linux mint 17.3 rosa cinamon
« Odpowiedź #1 dnia: 2016-03-21, 02:28:55 »
PS: Brak polskiej czcionki, nie jest to brak lenistwa, a jej brak w systemie i brak czasu na reczne poprawki.

taker12

  • Gość
Odp: linux mint 17.3 rosa cinamon
« Odpowiedź #2 dnia: 2016-03-21, 19:26:41 »
sum kontrolnych juz chyba nie sprawdze bo plik iso wylecial razem z ubuntu. Problemy z instalatorami mialem nie tylko z mintem, ale tez z elementary ( ktore po instalacji sie nie uruchamialo) , manjaro i debianem, aha i najnowsze ubuntu tez . Wszystko robione unetbootin pod ubuntu 14.04 na dell inspiron 17r intel i5 , amd radeon hd 8870m 8 gb RAM. Chociaz probowalem zrobic bootowalny pendrive z mintem i elementary na innym kompie z vista i ten sam problem, ale plik iso pobierany na ten komp z ubuntu.

Offline Paweł Kraszewski

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 3066
  • Lenistwo jest matką potrzeby = babcią wynalazku
    • Zobacz profil
Odp: linux mint 17.3 rosa cinamon
« Odpowiedź #3 dnia: 2016-03-21, 20:16:06 »
A dla odmiany nie rób pendrive'a szajsowymi programami, tylko skopiuj obraz ISO bezpośrednio poleceniem dd po sektorach na pena:
dd if=/ścieżka/do/pliku.iso of=/dev/sdLITERA_PENA_BEZ_CYFR
Mam takiego laptopa, tylko w specu i7+NVidia i nie ma absolutnie żadnych problemów.
Paweł Kraszewski
~Arch/Void/Gentoo/FreeBSD/OpenBSD/Specjalizowane customy

taker12

  • Gość
Odp: linux mint 17.3 rosa cinamon
« Odpowiedź #4 dnia: 2016-03-21, 20:37:07 »
To by oznaczało ponowna instalacje systemu z czym sie narazie wstrzymam. I jak dokladnie ma wygladac to polecenie
of=/dev/sdLITERA_PENA_BEZ_CYFR co to oznacza

I tak z innej beczki odnosnie twojej Nvidii. Jak u niej z szumem wentylatora i temperatura, bo amd caly czas delikatnie szumi i czasem wchodzi na obroty suszarki do wlosow

Patrzcie na co trafiłem
https://zaufanatrzeciastrona.pl/post/pobieraliscie-linux-mint-iso-uwaga-na-tylna-furtke/
« Ostatnia zmiana: 2016-03-29, 23:38:06 wysłana przez taker12 »